Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 11 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345678 ... SonuncuSonuncu
31 den 40´e kadar. Toplam 102 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Serdar Özmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

unutmadan, bütün bu süreçlerden sonra başladım ben motor sürmeye
    Vasıfsız Endurocu

2. Serdar Özmetin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (20-09-2016)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Serdar Özmetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    unutmadan, bütün bu süreçlerden sonra başladım ben motor sürmeye
    Helalin var👏 12 senedir fıtık başlangıcı teşhisi ile süregelen bir hastalık bende de var. Yüksekten düşme, aşırı spor, gibi sebeplerden dolayı menisküs vs. hemen hemen tüm mekanik ve eklem sorunları bende de var. Ama bisiklet iyi geliyor. Fıtığı da beli güçlendiren yer hareketleri var. Arada onları yapıyorum. Bir de spor salonuna gidiyorum. En önemlisi de motosiklete biniyorum. Hayatın tadını alıyorum, tüm acılarım bitiyor😂

DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

4. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

KemalTurgut (20-09-2016)

Enduroist Kadim Üye Serdar Özmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Teşekkür ederim. Zaten ne oluyorsa sporsuzluktan oluyor. Bayramda eşimin köyüne gittik. 2 gün odun kırdım. Hem fiziksel hem zihinsel olarak ne kadar rahatlatti anlatamam 😃

LG-H818 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Vasıfsız Endurocu

6. Serdar Özmetin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Arif Oral Unal (20-09-2016)

Enduroist Kadim Üye Güven Çifçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Güven Çifçi
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Benim doktorum 6 yıl önceden burada imiş ama konu hortlayınca görüldü tabi. Bel fıtığı sıkıntıları bende de zaman zaman oluyor bunları kültür fizik hareketleriyle gideriyordum. 3 gün önce hiçbir ağrım sızım yokken akşam saati birden iki kalçama birden giren ağrıyla işte bu kültür fizik hareketleriyle geçemeyecek bel fıtığı diye düşündüm. Haftasonu, akşam nöbetçi doktora gideceğime pazartesi giderim ortopediste dedim ama uyutmadı meret. Velhasıl okuduklarımdan ve ağrının şeklinden anladığım kadarıyla problemin siyatik sinirimde olduğunu anladım, nöbetçi doktorlarım da durumu doğruladılar. 3 gündür ayaktayım; ne yatabiliyorum ne de oturabiliyorum. Ağrı kesicilerin etkisi geçince uyku da, yatmak da oturmak da haram oldu, ayak tabanlarım eridi resmen. Yavaş yavaş geçiyor ancak ben hayatımda böyle bir ızdırap yaşamadım şükür ki. İşin garibi ters hareket yaptın, şunu yaptın bunu yaptın diye bir nedeni de yokmuş meretin. Uzun lafın kısası; olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi. Problem oluşmadan önlem almak için düzenli spor yapmak olmazsa olmaz bir durum.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    www.kadikoykizogrenciyurdu.com

Ben dostlarımı ne kalbimle ne de aklımla severim.
    Olur ya; kalp durur, akıl unutur
    Ben dostlarımı ruhumla severim.
    O ne durur, ne unutur.

MEVLANA

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Üç yıl önce kendisi iyi motosikletçi ve dünya dereceleri olan bir aikidocu olan hocam sayesinde bel fıtığı ile tanıştım. ( İyi bir antrenör değilmiş ne yazık ki... ) Sürünerek Acıbadem bakırköy e gittim. MR ve patlamış koca bir fıtık. Biri profosör üç doktor etrafımı çevirdi. Hemen ameliyata alıyoruz, bacak kısa kalır, cinsel sorunlar olur, yürüyemezsin, oturamazsın vs. vs... Tuvalete gidiyorum deyip çıkıp kaçtım hastaneden...Biri profosör iki ayrı doktor tavsiyesi aldım gittim. İkisi de ameliyata gerek yok dedi. Kültür fizik hareketleri ve rahatlatıcı bir kaç ağrı kesici ile üç ayda yarı normal 6 ayda % 75 normal hale geldim.

Şu anda anormal hareketler yapmazsam (250 kg motosiklet ile dağa bayıra çıkmak gibi ) ya da üşütmezsem fazla sorun olmuyor.

Ali bisiklet filan demiş ama benim doktorlar bisikleti kesinlikle önermiyor. Ayrıca spor salonları da gerekli ısınma yapılmadığı ve çoğu eğitmen bilinçsiz olduğu için çok tehlikeli... benim iyileşmem de havuzun büyük katkısı oldu, , omurganın üzerinde ki yükü kaldıran adeta uzay boşluğu gibi hareket edebildiğiniz yüzme ve havuz egzersizleri ben de bir çok eş dostta faydalı oldu.

9. omercem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (22-09-2016)

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Belin uzerindeki yuku alinca (fazla kilolari vermek, yuzme, esneme gibi sikisan eklemleri acan dogru hareketleri yapmak) ancak rahatliyor. Skolyoz ve fitik sahibiyim ben de

Sent from my iPhone using Tapatalk

Banned
    Isim
    ALİ KAPTAN
    Motosiklet
    VERSY 1000
    Marka
    Kawasaki

dostlar hepinize gecmiş olsun bendede var bu meret yazın bol bol yuzuyorum kışın iadre ediyor yaza kadar bunun ilacı bu tavsiye ederim

Enduroist Katılımcı Üye Nihat Tekdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Nihat Tekdemir
    Motosiklet
    1200 GS Adv.
    Marka
    Bmw

Valla herkesin paylaşımları için teşekkürler arkadaşlar tüm yazılanları sonuna kadar okudum çünkü bu akşam saat 20.40'da boyun MR'ı çektirmek için randevu almıştım hastaneden.
    Benim öyküm ise; bel ve boyunda fıtık var evet ama bel beni çok fazla rahatsız etmiyor, ortopedik yatakta yatmazsam siyatik siniri can sıkıyor biraz. Ancak son 3 aydır boynum her daim ağrıma eğiliminde. Yatarken ağrıyor, otururken, çalışırken, hele motor kullanırken. Geçen hafta orta karadeniz turundan geldim. 2000 km yol yapmışım ve her aşamda boynumda bir ağrıyla aldım bu yolu. ben de artık dayanamayıp bugün bir fizik tedavi prof.una muayene oldum. Belde biraz yamulma var gibi dedi rötgen istedi. Boyun şikayetlerim üzerine de MR istedi. Zaten 3 yıl önceki bir MR da fıtık teşhisi konulmuştu ama ben ne kadar ilerlediğini görmek için yeni bir MR çekmesini istedim. Ama herşeye rağmen motora binmekten de vazgeçemiyorum bir türlü.
    Konu Nihat Tekdemir tarafından (21-09-2016 Saat 17:23 ) değiştirilmiştir.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ali bisiklet filan demiş ama benim doktorlar bisikleti kesinlikle önermiyor. Ayrıca spor salonları da gerekli ısınma yapılmadığı ve çoğu eğitmen bilinçsiz olduğu için çok tehlikeli... benim iyileşmem de havuzun büyük katkısı oldu, , omurganın üzerinde ki yükü kaldıran adeta uzay boşluğu gibi hareket edebildiğiniz yüzme ve havuz egzersizleri ben de bir çok eş dostta faydalı oldu.
    Ben Mart gibi koşuyu biraz abartınca ( 6-7 km ) ve o aralar kilo vereyim derken aşırı zorlamadan dizimde ufak bir ödem ve şişkinlik oldu. O ara MR ile bir tedavi verildi. Ben yine rahat duramayıp 42 km bisiklet sürdüm. Olacak ya dizime bıçak gibi saplanan ağrı bisiklet sürdükten ertesi günü geçti. Daha sonra kontrol için ikinci defa gittiğimde bunu dile getirdim. Tamam çok iyi devam et dizini güçlendirmen iyi gelmiş dedi. Bel fıtığı konusunda bisiklet için bir tavsiyede bulunmadı aslında. Belkide dediğin gibi bele zararı da olabilir bilmiyorum. Ama ben hala bisiklet sürüyorum. Bir sıkıntım yok çok şükür.

14. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

omercem (22-09-2016)

Enduroist Üye KemalTurgut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kemal TURGUT
    Motosiklet
    CRF250L & Versys 650
    Marka
    Kawasaki

Bu konuda aklıma takılan bir noktayı sormak istiyorum.

Profesyonel sporcular fıtık olduklarında anında ameliyat oluyorlar. Basından takip ediyoruz. Melo, rüştü, volkan vb.

Ameliyat gerçekten kötü mü? Yoksa doğru hekim ehil eller mi gerekli?

Sayfa 4 Toplam 11 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345678 ... SonuncuSonuncu