Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 7 Toplam 11 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 34567891011 SonuncuSonuncu
61 den 70´e kadar. Toplam 102 Sayfa bulundu
    Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Ediz Gürkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaşlar, hiç tartışmaya girmek istemem ama, şunu da söylemeden geçemeyeceğim, doktorlarımız ve tıp hakkında olumsuz ifadeler kullanırken daha dikkatli olmalıyız, ve tıptan bilimsellikten mümkün olduğunca ayrılmamalıyız. ALternatif tıp karşıtı birisi değilim, fakat ayarını bulmak lazım diye düşünürüm. Unutmayınız, ne yaparsanız yapın, ne kadar sağlıklı olursanız olun, bir gün, o doktora ve tıbba ihtiyacımız olacak. Herkese bol şifalar dilerim, sevgiler.

Sent from my iPad using Tapatalk
    Serdar Şefim, bu konudaki özürünü, çektikleir yüzünden yanlı konuşuyor olabileceğini en baştan yazdığı için, bu uyarıya gerek görmemiştim. Yoksa haklısın, ben her zaman önlerinde eğilirim. Hiç değilse, aldıkları eğitim ve verdikleri göz nuru için bunu hakediyorlar.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

2. Ersan ÖZYURT, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Serdar Özmetin (23-09-2016)

Enduroist Kadim Üye Serdar Özmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

ben aslında doktorlarla veya modern tıp ile ilgili çok birşey söylemek istemiyorum. maalesef şu anki sağlık sistemi, doktorları, kendilerinin de şikayetçi oldukları bir çalışma ortamına itiyor. günde belli sayıda hastaya bakmak zorundalar. bu da onları aşırı hızlı olmaya itiyor. bu sefer de hastaya gerçekten gerekli ilgiyi gösteremiyorlar. doktorlara sorun, aynen bunları söylerler. bu arada uğraşmak zorunda oldukları ama uzun uzun anlatmaya gerek olmayan bir sürü mevzudan etkileniyorlar.

sonuç olarak, benim yönlendirdiğim kişi de doktor zaten. hem yurtdışında, hem Türkiye'de tıp okumuş ve uzmanlığını Çapa'da almış. aksi durumda alaylı olarak yetişmiş birine ben de kendimi, ailemi emanet etmem, kimseye de önermem.

İlgili mesajımı tekrar düzenledim. kimseyi rahatsız etmenin gereği yok.
    anlayışınız için teşekkür ederim.
    Konu Serdar Özmetin tarafından (23-09-2016 Saat 19:29 ) değiştirilmiştir.
    Vasıfsız Endurocu

4. Serdar Özmetin güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (11-07-2017),Ersan ÖZYURT (23-09-2016)

Enduroist Kadim Üye Güven Çifçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Güven Çifçi
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Mesleği ne olursa olsun, işini iyi yapana kimsenin lafı yok zaten, olamaz da. Ancak mesleğini kötüye kullananların da varlığı inkar edilemez bir gerçek. Ben bu yazıların hiçbirinde işini iyi yapanlar için bir kötü söz görmedim. İşini iyi yapan herkese saygımız var.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    www.kadikoykizogrenciyurdu.com

Ben dostlarımı ne kalbimle ne de aklımla severim.
    Olur ya; kalp durur, akıl unutur
    Ben dostlarımı ruhumla severim.
    O ne durur, ne unutur.

MEVLANA

6. Güven Çifçi güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Atilla Düzel (27-11-2016),Ersan ÖZYURT (23-09-2016)

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Ben ve eşim de alternatif tıp'dan faydalanmış biri olarak yazılanları okuyorum elbetteki bilim her zaman insan oğlunun yararı için vardır ancak bazı durumlarda alternatif tıp'da faydalı olabiliyor ben ve eşim iki ayrı zamanda faydasını net olarak gördük..
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

8. MelihUlubilgen güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Atilla Düzel (27-11-2016),Ersan ÖZYURT (23-09-2016),Güven Çifçi (23-09-2016)

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Adana da olanlar ya da çok muzdarip olup da adana ya bu iş için gelirim diyenlere ben de yardımcı olabilirim.
    Arkadaşım sayılır.
    Kazakistan ve çin de eğitim almış.
    Şifacı olarak adlandırıyorlar kendilerini.
    Masaj ve fizik tedavi gibi bir şey uyguluyor.
    Tabii ki seans olarak girmek lazım.
    Birden fazla uygulama gerekli.
    O zaten tedavi olup olmayacağını ilk seansda söyler.
    Benim tedavi almışlığım var kendisinden.
    Aklınızda olsun. % 100 güvenli.
    Sahtekar ya da şarlatan değil.

10. ahmet f senel, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (25-09-2016)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Ahmet abi Konya yolunda bel fıtığı yazanlardan değildir inşallah😂😂
    Ankarada okurken (2002 yılı) ilk duyduğumda şok olmuştum.

DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

12. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (26-09-2016)

Enduroist Kadim Üye alperiynem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alper İynem
    Motosiklet
    R 1200 GSA & CRF 250 L
    Marka
    Bmw

Bel fıtığı işi dikkatli olunması gereken bir durumdur..Tıbbi yaklaşımlar arasında farklılık gösterebilir.Bir örnek vereyim:

Fıtık parçası kopup kanala düşebilir..Bunu MR da gören doktor riske girmeyerek almak isteyebilir...Kimi doktor ise, hastanın uyumluluğuna bakıp, takip edilebilir olduğuna kanaat getirirse, fıtığın kliniğini takip ederek sinirlerde kalıcı bir hasar ortaya çıkmadığından emin ise o parçanın kendi kendine kaybolmasını bekleyebilir..

Tıbbi çözümü reddeden ve alternatif çözüm arayan çok hasta gördüm...Çişini tutamayan, düşük ayak olmuş hastalar...Bu hastaların tedavisi çok sıkıntılı..Pişmanlık muhabbetlerini çok dinledim..

Bu nedenle kişisel veya çevresel önerilerle alternatif tedaviye yönelseniz bile en ufak şüphe halinde doktorunuza başvurmanızı öneririm..

Diz sorunlarında bisiklet sürerek ( ki burada da sınırlamalar vardır) üst bacak kaslarının güçlendirilmesi önemli iken bel fıtığı olan bir hastanın fıtığını arttıracağını da unutmayalım ;)

14. alperiynem güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

ahmet f senel (28-09-2016),Ali KORKMAZ (29-09-2016),Arif Oral Unal (28-09-2016),Berkay İnal (28-09-2016)

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahmet abi Konya yolunda bel fıtığı yazanlardan değildir inşallah😂😂
    Ankarada okurken (2002 yılı) ilk duyduğumda şok olmuştum.

Yok yahu. 😄😄😄
    Essahlı tedavi eden biri.
    Şifacı işte adı.

16. ahmet f senel güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (29-09-2016),Ersan ÖZYURT (29-09-2016)

Enduroist Kadim Üye Güven Çifçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Güven Çifçi
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Merhaba arkadaşlar,

herşey tam olarak bitsin ve ondan sonra yazayım diyerek bugüne kadar yazmadım. Ancak artık zamanının geldiğini düşünüyorum.

17.09.2016 da başlayan siyatik problemim yüzünden 13 ağrı kesici, 13 kas gevşetici ve 3 kortizon iğnesi olmama ve avuç avuç ilaç içmeme rağmen geçmeyen ağrılarım ve dışarı çıkamaz halde olmam sonucunda sevdiğim ve değer verdiğim kendisini hala tavsiye etmekten çekinmeyeceğim doktorumun, ki kendisi benim ön çapraz bağ ameliyatımı ve geçtiğimiz yaz oğlumun kırık kolunun ameliyatını yapmıştır, "Güven öyle bir anlatıyorsun ki tam ameliyatlıksın" demesiyle Serdar ile irtibata geçtim ve bahsettiği chiropractor ile tanıştım. Eşimin de genç kızlık yıllarından beri süregelen migren şikayetleri nedeniyle birlikte tedavi olmaya karar verdik. Röntgenlerimiz çekildikten sonra omurga ve boyunda problemli bölgeler görülerek müdahaleler yapıldı. Daha ilk seanstan sonra ağrı nöbetlerim bitti, sadece hiçbir ağrı hissetmiyor olmama rağmen istemsiz topallamam kalmıştı. Eşim, 3 ve ben 4 seans gittikten sonra son bir kontrol seansına gittik. Sonuç olarak eşimin migren nöbetleri artık yok. Benim de toplama dahil şikayetlerim bitti.

Elbette batı tıbbı önemli bir yerde ve bu sektörde direk ya da dolaylı çalışanlara saygım var; ancak ameliyat konusunda çok acele etmemek gerektiğini ve alternatif yapılabileceklerin araştırılması gerektiğini ve batı tıbbı olsun doğu tıbbı olsun sadece emin olunan ve ehil kişilerle irtibata geçilmesinin doğru olduğunu düşünüyorum.

Bu arada; başka bir konuda da belirttiğim gibi; Skolyoz konusunda bilgi ve tecrübe sahibi yüzme antrenörü ve yoga hocası arıyorum. Şu anda 10 yaşında olan kızım için, batı tıbbının yanında destekleyici olarak bu kişilerden destek almak istiyoruz.
    Konu Güven Çifçi tarafından (27-11-2016 Saat 02:25 ) değiştirilmiştir.
    www.kadikoykizogrenciyurdu.com

Ben dostlarımı ne kalbimle ne de aklımla severim.
    Olur ya; kalp durur, akıl unutur
    Ben dostlarımı ruhumla severim.
    O ne durur, ne unutur.

MEVLANA

Moderatör Uğur Mertol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur Mertol
    Motosiklet
    BMW 1200 GSA / 2018
    Marka
    Bmw

Alıntı Güven Çifçi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

herşey tam olarak bitsin ve ondan sonra yazayım diyerek bugüne kadar yazmadım. Ancak artık zamanının geldiğini düşünüyorum.

17.09.2016 da başlayan siyatik problemim yüzünden 13 ağrı kesici, 13 kas gevşetici ve 3 kortizon iğnesi olmama ve avuç avuç ilaç içmeme rağmen geçmeyen ağrılarım ve dışarı çıkamaz halde olmam sonucunda sevdiğim ve değer verdiğim kendisini hala tavsiye etmekten çekinmeyeceğim doktorumun, ki kendisi benim ön çapraz bağ ameliyatımı ve geçtiğimiz yaz oğlumun kırık kolunun ameliyatını yapmıştır, "Güven öyle bir anlatıyorsun ki tam ameliyatlıksın" demesiyle Serdar ile irtibata geçtim ve bahsettiği chiropractor ile tanıştım. Eşimin de genç kızlık yıllarından beri süregelen migren şikayetleri nedeniyle birlikte tedavi olmaya karar verdik. Röntgenlerimiz çekildikten sonra omurga ve boyunda problemli bölgeler görülerek müdahaleler yapıldı. Daha ilk seanstan sonra ağrı nöbetlerim bitti, sadece hiçbir ağrı hissetmiyor olmama rağmen istemsiz topallamam kalmıştı. Eşim, 3 ve ben 4 seans gittikten sonra son bir kontrol seansına gittik. Sonuç olarak eşimin migren nöbetleri artık yok. Benim de toplama dahil şikayetlerim bitti.

Elbette batı tıbbı önemli bir yerde ve bu sektörde direk ya da dolaylı çalışanlara saygım var; ancak ameliyat konusunda çok acele etmemek gerektiğini ve alternatif yapılabileceklerin araştırılması gerektiğini ve batı tıbbı olsun doğu tıbbı olsun sadece emin olunan ve ehil kişilerle irtibata geçilmesinin doğru olduğunu düşünüyorum.

Bu arada; başka bir konuda da belirttiğim gibi; Skolyoz konusunda bilgi ve tecrübe sahibi yüzme antrenörü ve yoga hocası arıyorum. Şu anda 10 yaşında olan kızım için, batı tıbbının yanında destekleyici olarak bu kişilerden destek almak istiyoruz.
    Geçmiş olsun inşallah birdahaki tekrarlamaz

Uğur Mertol
    Tekerimiz Yeni Ufuklara Dönsün
    Uğur Mertol

Tekerimiz Yeni Ufuklara Dönsün

Sayfa 7 Toplam 11 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 34567891011 SonuncuSonuncu