Ya bu aralar kaşıntım fazla biliyorsunuz. XT660R almaya karar vermiştim 2007 model fakat birden 0 almaya karar verdim. Şimdi soracağım şu.

F800 GS de alabilirim zaten istediğim motor bu fakat düşüncem şudur ki, ben içimdeki bu arazi hevesiyle o motora binmek istemedim açıkçası. Biraz kendimi xt660r ile geliştireyim ve öyle bu motoru alayım diye düşüğnmüştüm. Şimdi ise aklımı kurcalayan konu madem alıyorum neden almıyım ki F800 GS?

Sonra bilahare bir daha sakin kafayla düşündüm ve şu kararı verdim daha yaşım 25 f800gs alırım 3 seneye 1200 adv haydaa 30 yaşına gelmeden sanki bir doygunluğa ulaşmış olurum. 1200 adv illa ilerleyen yaşta mı alınır hayır tabiki ama isteğim her petekten bal almak xt660 r ye bineyim sonra belki bi xcountry alırım sonra bi transalp hani markaları sallıyorum yaş gelir 35 e sonra alırım 1200 adv mi bakarım işime. Ama direk f800 alırsam hadi bindim 3-4 sene sonra alacam 1200 adv ee? sonra bir daha ondan inip insan ne bilem xcountry e veya bi transalp e binermi bence binmez.

Bir de zaten acayip acemiyim biliyonuz hani direk f800 ile bazı şeyleri aşmak yerine xt660r ile hem daha az masraflı hem daha kolay olacak kolaylığı da şudur ki en azından düşersem yok o kadar tutar yok burası şöyle olur bide güzelim alete içim gider diye asfalttan çıkmam diye korkuyorum açıkçası zaten de yazık. Ama 1-2 sene xt ile sanırım o ebatta bir enduroyu idare etmeyi ogrenirim.

Allah askına yardım edin fikirlerinizi verin kafayı yicem. Sonra bana salak herif neden almadın dermisiniz? Vallaha girmem bi daha siteye

AAAAh ah.

Aklıma girdi xt660r,
Nerden tutulduk şimdi f800 gs e,
Kolayca gidip almak varkene,
Bindik bi alamete gidiyoz kıyamete.