Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 31 Sayfa bulundu

Konu: Ktm 990 adv

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Güzel fotoğraflar Osman abi.
    Sana en kısa zamanda bir Enduroist stickr'ı verelim.
    Ön cam'da çok yakışıklı durur vallahi ;)

Ordinaryus Enduroist ASIM DEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ASIM DEMİR
    Motosiklet
    BURGMAN 650 EXECUTİVE
    Marka
    Suzuki

Alıntı kirlangic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam ıste ben endurocu değilim
    senden olsa olsa sahne endurocusu olur be cocuk

Ordinaryus Enduroist Barış Sekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Barış Sekin
    Motosiklet
    CRF250L
    Marka
    Honda

Tek hayalim 640 ADV
    Paylaşım için teşekkürler Osman abi..Daha çok bağlandım yazını okuyunca
    Barış SEKİN 0 Rh(+) 0535 269 06 51
    34 UCD 60

Enduroist Üye RaptiYe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Süleyman Mücahit Yılmaz
    Motosiklet
    WR400F
    Marka
    Yamaha

Ne kadar tam olarak benim tarzıma girmesede ilk deneme sürüşünü okuduğum günden beri 990 Adv denildimi uzun uzun düşünüyorum

Enduroist Üye GhostEnduro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mali Ghostenduro
    Motosiklet
    XL 1000 V VARADERO
    Marka
    Honda

Geçen sene niyetine girdiğim bir makina idi, sonra vazgeçtim, beni çok fazla serüvene sürükleyeceğini düşündüm. 2 sene önce yaptığım bir kazadan dolayı aslında çok da cesaret edemedim desem yeridir. Buna binince insan pek rahat durmuyor Bir de bir arkadaşımdan duydum, sürat konusunda da oldukça iddaalı bir makinaymış.

Osman bey , bu konuda sizden net bir bilgi alabilir miyiz? Sürat konusunda? Arkadaşımın kurdıuğu cümleyi kuramıyorum bile burada, o derece anlattı

Enduroist Katılımcı Üye Osman UYAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Fenerli Üye
    Motosiklet
    .

en hızlı sürüş sürati bana göre 130-150 aralığında iken keyif alınıyor.. ara ara bu hızların üstüne çıkınca sıkıntı olmuyor. ama uzun süreler daha yüksek hızla sürüş, yormaya başlıyor ve rahatsız edebiliyor.

200e kadar zorlanmıyor.. 200-210 arası zorlanarak gidiyor..maksimum hız, zorlayarak 222 gördüm..
    biliyorum bu süratler bu makinalar için uygun değil ama ne yaptığını bilmek gerek diye düşündüm.
    Osman Uyan
    Bursa

Enduroist Üye GhostEnduro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mali Ghostenduro
    Motosiklet
    XL 1000 V VARADERO
    Marka
    Honda

Alıntı Osman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en hızlı sürüş sürati bana göre 130-150 aralığında iken keyif alınıyor.. ara ara bu hızların üstüne çıkınca sıkıntı olmuyor. ama uzun süreler daha yüksek hızla sürüş, yormaya başlıyor ve rahatsız edebiliyor.

200e kadar zorlanmıyor.. 200-210 arası zorlanarak gidiyor..maksimum hız, zorlayarak 222 gördüm..
    biliyorum bu süratler bu makinalar için uygun değil ama ne yaptığını bilmek gerek diye düşündüm.
    Teşekkürler Osman bey, evet bilmek gerek bence de ;) Aklımdaki bir soru işretini silmeye yardımcı oldu en azından.. Ayrıca KTM 990 anlatımınız için de teşekkür ederim.

Enduroist Katılımcı Üye Berkay Ömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berkay Ömür
    Motosiklet
    KLE 500
    Marka
    Kawasaki

bugün turuncu rengini mecidiyeköy civarında gördüm. kükreyerek gidiyordu

9. Berkay Ömür, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Recep Tormis (10-09-2013)

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Osman görüşlerine katılmamak elde değil, ben de test amaçlı bir müddet 990 kullandım güç ve arazi performansı enduro severi ziyadesiyle memnun ediyor. Benim yakıt sarfiyatlarıyla ilgili takıntım yoktur. Eğer hem zevk için motora binip hem ekonomi düşünecekseniz, birinden birini terk etmek durumunda kalacak ya da tarzınızı değiştireceksiniz. Bir zamanlar bir aşiret reisinin Jaguarına tüp taktırması kamuoyunu meşgul etmişti bu biraz psikolojik takıntımız olmuş her ne konumda olursak olalım. Senin aşağı yukarı enduro konusunda tecrübelerini biliyor ve güveniyorum tespitlerine de katılıyorum, eğer 20.000 euro gibi bir parayı KTM için vereceksem ve enduro tutkusu benden bu bedeli alacaksa; ben de tercihimi GS ten yana kullanırdım.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Enduroist Üye Çağatay MAZNAOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Çağatay MAZNAOĞLU
    Motosiklet
    950 ADV
    Marka
    Ktm

Standart ZAPTINAMÜMKÜN DOKOZYÜZDOKSAN ADV

Adım geçmiş gerçi üç sene olmuş ama bana da doğal olarak cevap hakkı doğmuş....

ZAPTINAMÜMKÜN DOKOZYÜZDOKSAN ADV

Orta okula gidiyorum şalvar kotların , maykıl ceksının kent oteldeki hamburgerin küçük yazıcı sinemasından sonra ortaya çıkan sivilcelerin en meşhur olğudu zamanlar yeni model Mercedes ve BMW’ye binmeniz,kutu bira içmeniz için illaki alamancı bi akrabanız olması lazım.Ama en önemlisi rüyalarıma bile girmeyi başarıp beni uykusuz bırakan Diadora marka çok hızlı koşan pigme boyumla potaya basmak için en yükseklere sıçrayabileceğimi zannettiren,kız tavlama iksiri bilekli spor ayakkabı.

Bu heyecanla uykusuz gecelerle ve aynı gecelerin hülyalarına dalmadan önceki yatağımın baş uçunda giymeye kıymayıp beraber uyuduğum spor ayakkabılarımın heyecanını KTM 990 ADV’ye binmeden bir gece önce yaşıyorum.

Çayımı Ajda bardak yerine ince belli bardakta tercih ederim rahat kavrayayım yudumlarımı küçük tutayım diye.Ktm ince beli sayesinde ve oturuş pozisyonuyla ve 880 mm sele yüksekliğiyle ilk etapta sizi biraz ürkütse de marşa basıp yola çıktığınız anda yükseklik korkunuzu yeniyorsunuz. Depo ve artçı koltuğu arasındaki mesafe 590 mm. Totoşunuzu ileri ve geri oynatmak için dar gözükse de son derece konforlu yaylaya sahipsiniz pegler ile sele arası mesafe 540mm buda uzun yolcuklarda ayak uyuşmalarını en aza indirken dizlerinizi saklamak için ve ayakta kullanım için ideal pozisyonu sağlıyor.

Selenin altındaki motora diyecek yok bu canavarla rüzgarı kucaklamak apayrı ve bugüne kadar hiçbir maxi enduroda yaşamadığım bir keyif.motosikletin gücünü performans egzostlarıyla birleştirince ortaya çıkan gürültü inanın insanı tahrik ediyor.

Gaz kolunun aşırı hassas oluşu toprakta sıkıntı yaparken, asfaltta ön tekeri havada veya arka tekeri yanınızda görmenize sebep oluyor.ama bu gücün elinizin altında bi çevirimlik mesafede olması da çok güzel.

Gösterge paneli son derece basit ve sade analog devir saati,toplam trip,digital kilometre sayacı,diğital saatten ve üzerindeki uyarı lambalarından oluşuyor.Benzin göstergesi olmayışı çok kötü.

Diğer endurolarla karşılaştırılınca kısa olan ön cam yüzünden gelen rüzgar omuzlarınızı dövüyor ve kask üzerinde şiddetli rüzgarda ufak patlamalar yaşanıyor.

Yakıt konusunda söylemek istediğim tek şey bu makine benim gibi yüksek devirlerde motosiklet kullananlar için benzine doymayan bir canavar yakıt deposunun küçük oluşu 22 litre (4 litre rezerv) uzun seyahatlerde her 200 Km’de bir benzinliğe girmenize sebep oluyor.
    45 litrelik büyük depo alternatifi olmasına karşın şimdilik motosikletin hafif olan yapısını ağırlaştırmaya gerek yok.

Kalın yapıdaki ve son derece yumuşak olan debriyaj ve fren manetlerini kontrol etmek için 2 parmağınızı kullanmanız yeterli..Ön fren daha önceden kullandığım Varaderonun frenleriden biraz farklı alışmak zaman istiyor.Aynı şeyi arka fren içinde söyleye bilirim.Brembo marka ön çift arka tek diskli fren sistemi güven verici.Frenlere gelen yükü azaltmak için motosikleti kompresyonu çok ama çok iyi .Zor koşullarda kullanım için ABS sistemini gösterge panelinde bulunan bir düğme ile devre dışı bırakmak mümkün

Süspansiyon sisteminde WP marka yol şartlarına bağlı olarak.Ön amoritörler için 3 arka amortisörler içinse 4 farklı ayar yapma şansınız var.210 mm uzunluğundaki ön strok yolun bozukluğunu minumum seviyede hissetmenizi sağlıyor.Şu anda fabrika ayarlarında kullanıyorum asfalt için arka tarafı biraz daha sertleştirebilirim.

Önde bulunan 21 inç ve arkada bulunan 19 inç lastikler arazi kullanımı için mükemmel aynı performansı asfaltta da sağlıyorlar ama kullanmakta olduğum lastiklerin maksimum sürati
    160 Km/saat lastiklerin tubles olmayışı yanınızda devamlı bir tamir takımı veya iç lastik taşımanızı şart koşuyor yüksek süratlerde lastiğim patladığında nasıl bir tepki vereceğini bilemediğim için biraz endişeliyim açıkcası

Sonuç olarak uzun yıllar süpersport kullanmış ve daha sonra enduroya binmiş birisi olarak şunu söyleye bilirim ben bu makinayı sevdim oda beni sevdi sanırım.

Darısı tüm enduroseverlerin başına

12. Çağatay MAZNAOĞLU güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Hasan Hüseyin ÖZGÜR (06-12-2017),Recep Tormis (10-09-2013)

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu