Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 6´e kadar. Toplam 6 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gültekin ÖZLÜK
    Motosiklet
    '06 YBR125
    Marka
    Yamaha

Thumbs up Motosikletiyle Afrikalı çocuklara umut götürüyor...

Motosikletiyle Afrikalı çocuklara umut götürüyor

Alman Hendrik Kempfer, motosikletiyle 21 bin kilometre yol katederek Afrikalı 15 kabilenin çocuklarının sağlığı ve eğitimi için internet ortamında toplanan parayı teslim edecek.

Alman Hendrik Kempfert (38), AA muhabirine yaptığı açıklamada, gönüllü arkadaşlarıyla oluşturdukları ''www.betterplace.org'' adresli internet sitesinde Afrikalı çocuklara yardım topladıklarını, 1 ay önce başlatılan kampanyada 500 bin avroya ulaşıldığını bildirdi.

Hendrik Kemfert, Afrika'ya varıncaya kadar sürecek yardım kampanyasının 1 milyon avroyu aşacağına inandığını söyledi.

8 Mart Pazartesi günü Hamburg'dan yola çıktığını, konaklayarak gerçekleştirdiği seyahatinin 6 ay süreceğini belirten Kempfert, Almanya'da internet üzerinden satış yapan büyük bir kuruluşun satış danışmanı olduğunu, iş yerinden 6 ay ücretsiz izin aldığını ifade etti.

Kempfert, toplanan yardımı posta ve banka yerine bizzat teslim etmek için motosikletiyle yola çıktığını belirterek, şöyle konuştu:

''21. asırda özellikle Afrika'da halen açlıktan ölen, okula gitmeyen, temiz su bulamayan, hastalıklarla boğuşan topluluk varsa bundan tüm insanlık utanç duymalı. Afrikalı çocukların geleceği için din, dil, ırk gözetmeksizin herkes ayağa kalkmalı. Bizler de çeşitli ülkelerden gönüllü grubu olarak bu zor durumdaki çocuklara katkıda bulunmak için site oluşturduk. Dünyanın her tarafından yardımlar aldık. Bunları bizzat teslim etmek ve onların yaşantısını görmek istedim. 6 ay sürecek yolculuğumda birikimim olan 9 bin avro harcama yapacağımı hesapladım. Günde 200 kilometre yol katediyorum. Almanya'dan başlattığım yolculuğumu Güney Afrika Cumhuriyeti'nin başkenti Cape Town'da tamamlayacağım. 3 kıtada yaklaşık 110 noktada mola vereceğim. Geceleri yolculuk yapmayacağım. Tarihi zenginliği yoğun olan bölgelerde birkaç gün konaklayarak fotoğraf çekeceğim.''

-''TÜRKLERİN KONUKSEVERLİĞİNİ KESİNLİKLE UNUTMAYACAĞIM''-

Dünyanın her yerinden üyeleri bulunan kültürlerarası etkileşim ''couchsurfing'' üyesi olduğunu, gittiği kentlerde gönüllü olarak ağırladıklarını ve yatacak yer yemek verdiklerini ama Türkiye'de buna gerek duymadığını ifade eden Kempfert, ''Türkiye'ye girişimden itibaren Türk vatandaşları ve motosiklet dernekleri benimle yakından ilgilendi. Türklerin konukseverliğini kesinlikle unutmayacağım. Burada kimse elimi cebime attırmadı. Başka ülkelerde böyle bir davranış görmedim. 2 gündür beni Hatay Motosiklet Sporları Kulübü Başkanı Sıtkı Güven ve yöneticiler konuk ediyor. Ayrıca bana kulüplerinin şapka ve tişörtlerini, yöresel armağanlar verdiler'' diye konuştu.

Kempfert, 1980 model İngiliz Royal Enfield marka motosikletiyle yola çıktığını, yolculuk boyunca küçük kazalar ve korkular yaşadığını, Afrika'dan dönerken motosikletini gemiye vereceğini, kendisinin de uçakla Almanya'ya hareket edeceğini kaydetti.

Bu arada, Hatay Motosiklet Sporları Kulübünden bir grup, motosikletleriyle Kempfert'i Reyhanlı ilçesi Cilvegözü Gümrük Kapısı'na kadar yolcu etti.
    aa
    24 Mart 2010, Çarşamba

http://www.zaman.com.tr/haber.do?hab...umut-goturuyor

Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Öcelikle Alman arkadaşı alnının ortasından öpüyorum.
    Bu girişim dilerim tüm dünyanın gözünü her an açlıktan ölen çocukların üzerine çeker.
    Ben neden yapamıyorum diye kendi kendime de hayıflanıyorum.
    Bu arada Sevgili Sıtkıya ve HAMOK'a emekleri ve misafirperverliklerinden dolayıda
    çok teşekkür ediyorum.Bu vesile ile Türk Motosiklet sevdalılarının ve Türk halkının
    nekadar cömert misafirperver olduğunuda bir kez daha kanıtlamış oldular...
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Hayırlı bir iş, neticesinde bize bile pay çıkıyor Hamok ve Sıtkı Güven'e teşekkürler.

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Alıntı gürbüz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öcelikle Alman arkadaşı alnının ortasından öpüyorum.
    Bu girişim dilerim tüm dünyanın gözünü her an açlıktan ölen çocukların üzerine çeker.
    Ben neden yapamıyorum diye kendi kendime de hayıflanıyorum.
    Bu arada Sevgili Sıtkıya ve HAMOK'a emekleri ve misafirperverliklerinden dolayıda
    çok teşekkür ediyorum.Bu vesile ile Türk Motosiklet sevdalılarının ve Türk halkının
    nekadar cömert misafirperver olduğunuda bir kez daha kanıtlamış oldular...
    Öncelikle Sıtkı abi'yi ve bu iş için gönül verenleri ayakta alkışlıyorum .

Enduroist Kadim Üye Bülent İNAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent İNAL
    Motosiklet
    V-Strom K/05 Kırmızı
    Marka
    Suzuki

Hendrik Kempfer'i girişiminden dolayı kutlamak lazım.
    Sıtkı hocama zaten laf söylemeye gerek yok her zamanki gibi davranmış.
    Her ikisinede
    Bülent İNAL

Herkes aynıyken Ben farklıyım
    Şimdi herkes fark peşinde
    Ben aynıyım
    Buda benim farkım

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

Helal olsun adamada,yardımı dokunanlarada.