Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 17 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye cem tolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    cem tolga (bahtsız bedevi)
    Motosiklet
    bmw F650 1996 BEYAZ__ XT600E 1997 BEYAZ
    Marka
    Bmw

Standart ailemin fikrine ihtiyacım var ;)

selam ailem nasılsınız bende iyim bende saolun

şimdi sizlere bişey danışıcam. fuar da aklıma takıldı. gerçi hala takık vaziyette ya neyse

soru şu ;
    rüzgaresmez RA(ralli alıştırmaları ) adı altında bi organizasyon düzenliyorlar. haziran ayında 4 gün ve 900 km süren bi organizasyonları var. şimdi benim sormak istediğim ise böyle bi organizasyona ne dersiniz. katılanınız varmı.
    şahsen katılmayı planlıyorum. ama halen kararsızım. benim meleği o yollara sokmak ne derece doğru olur sahara3 lerle. karo lastik mi almam mantıklı lur. yani sizlerden ciddi anlamda yorumlar bekliyorum. ve o tarihe kadar biri bana arazı eğitimiim veeeeerrrrsinnnnn şaka şaka bi paraz sabah tan 13 e kadar ufak çaplı bi organizasyona katılmak isterim.

sağlınıza duacıyım.
    allah gaz kolunuza güz versin

F 650

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

tolga ne yazdın aga oyle anlayabıldıgım kadarıyla cevap vereyım ... rallı alıstırması bıldıgım kadarıyla ucretlı ... ılk gun gps le yon bulma eğıtımı alıp takımlar halınde bellı bı rotadan bellı bı noktaya gıdıyorsun ... parkuru en kısa samanda tamamlıyorsun sanırım ıkı gun suruyor... cok zevkli oldugu keın ama buyuk makıneyle cok zor... bana dedıklerıne gore buyuk ve ağır makınalarla bu ıs cok zor... ayrıca arazı surus eğitimi almadan bu ıse kalkısmamalısın bence

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Ordinaryus Enduroist __face__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Feyzhan ÖZTÜRK
    Motosiklet
    XJR 1200
    Marka
    Yamaha

Kanka Melek her türlü yürür, doğru lastikler ve bir iki küçük değişiklikle...
    ama yinede boş geç derim...
    ...der __face__

Feyzhan
    ÖZTÜRK
    545 401 45 46

Isim
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Alıntı kirlangic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tolga ne yazdın aga oyle anlayabıldıgım kadarıyla cevap vereyım ... rallı alıstırması bıldıgım kadarıyla ucretlı ... ılk gun gps le yon bulma eğıtımı alıp takımlar halınde bellı bı rotadan bellı bı noktaya gıdıyorsun ... parkuru en kısa samanda tamamlıyorsun sanırım ıkı gun suruyor... cok zevkli oldugu keın ama buyuk makıneyle cok zor... bana dedıklerıne gore buyuk ve ağır makınalarla bu ıs cok zor... ayrıca arazı surus eğitimi almadan bu ıse kalkısmamalısın bence
    Sitelerini hatim ettim nerdeyse normade 2 gülük oluyormus turları aöa haziranda 4 günlük itanbul - ankara yapıcaklarmış. evet ücretli malesef. iki kişilik takım oluşturup öyle devam ediyormuşsun. 600 lük ktm ler ve muadil bi cok motor gördüm sitede. kondisyon olarak eksiklerimi giderirsem büyük makine sorunu yaşıcamı zannetmiyorum kesinlikle sadece sahara 3 leri karolarla degiştirip gitsemmi acaba diye düşünüyorum. ama tabiki DEĞER Mİ ? sorusu var içimde ne yalan söliyim. sonucta ekpman eksiğim var bot vucut koruma gözlük vs. işte bu sebepten sizlerden fikir almaya çalışıcam inşallah.
    Alıntı __face__ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanka Melek her türlü yürür, doğru lastikler ve bir iki küçük değişiklikle...
    ama yinede boş geç derim...
    kankam melek can atıo da araziye girmek için biliosun bile sofulara gittim kumdan çıkartamadım motoru
    sahara3 ler olur kanımca ama yağmur vs. (ki benim şansımı sana anlatmama gerek yok sanırım ) o lastikeler beni zorlarmı. ve arazı eğitimim yok. acaba diyorum hafta sonu yakın yerlerde gebzedeki ailesi ile pazar öğlene kadar bi organizasyon falan yapılsa bende faydalansam

bu arada o değişiklikleri de sölersen kanımca güzel olur

F 650

Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

Tolga, makinana ne kadar iyi techizat tkarsan tak eger egtimin ve tecruben yoksa hepsi bosa. Haa gittin bir kere egitim aldin iyi ama aldigin bu egitimi pekistirici surusler yapmadigin muddetce ne yazik ki yalan. bizden istiyorsun ki; git yaparsin, ne olacak ki o parkur" diyelim. Ama oyle degil eger ywterli tecruben yoksa parkuru tamamlasan bile bence makinana verdigin zarar ust seviyelerde olacaktir. Boyle zorlu parkurlardan once makinani cok cok iyi taniman lazimdiyorum.

Banned
    Isim
    Burak Galip AKKURT
    Motosiklet
    YAMAHA XT660Z K9
    Marka
    Yamaha

Tolga önünde yeterli zaman var. Arazide kendini geliştirebilirsin.
    Ve bence böyle bir organizasyona katılmayı düşünmende çok güzel. Her zaman mantıklı olanı yapmak hayalleri öldürmektir. Bazen kulaklarını kapatıp, istediğin şeylere yoğunlaşmak gerekir. Bence sende öyle yap...
    Makinanı yıpratacaksın tabii; fakat bu RA'da olmayacak, öncesinde.... hazırlanırken olacak....

Bence Karoo'larını al ve bizim faaliyetlere katılmaya başla...Faydası çok olacak...
    Durmak yok devam...

Enduroist Kadim Üye burak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Burak ŞAHİN
    Marka
    Diger

Alıntı Burak Galip AKKURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve bence böyle bir organizasyona katılmayı düşünmende çok güzel. Her zaman mantıklı olanı yapmak hayalleri öldürmektir. Bazen kulaklarını kapatıp, istediğin şeylere yoğunlaşmak gerekir. Bence sende öyle yap...
    Makinanı yıpratacaksın tabii; fakat bu RA'da olmayacak, öncesinde.... hazırlanırken olacak....

Bence Karoo'larını al ve bizim faaliyetlere katılmaya başla...Faydası çok olacak...
    Durmak yok devam...

bekarken yapılacak 100 şeyden 1'i bu,kesinlikle yap derim

5325002888

Enduroist Kıdemli Üye İbrahim35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim ERCANSUNGUR
    Motosiklet
    450EXC/400EXC-R
    Marka
    Ktm

Cem kardeşim RA çok güzel bir organizasyon!! Hani gitsemmi değermi diyorsun ya sonuna kadar değer bence.. ama bundan daha önemli sorun var !

Oda arazi eğitimin yana kendini geliştirmemiş olman,ve böyle bir ralli araştırması sana ve beyaz meleğine zarar vermekten başka bişey yapmaz. Sana tavsiyem beyaz meleğini hiç hiç üzmeden eğer imkanın varsa ucuz yollu çin malı kroslardan alıp kendini arazide geliştirmen. Çünkü ufak ve daha hafif makina ile daha çabuk arazi eğitimini geliştirebilirsin.Kıvrak hareketleri motor hakimiyetini daha rahat sağlarsın.Ve bu aradada vücut kondiksiyon işinide halledersin.Direk ağır makina ile kondiksiyonsuz vücuduna ızdırap çektirir. Eğer bu durumları atlatırsan RA harika bir etkinlik olur RA 1 günlük kısa turlard( 100-200km) yapmaktadır. Bu hafta sonuda 16. etkinlikleri var

http://www.facebook.com/?ref=logo#!/...2277159&ref=mf
    Eğer Hala EnDuRO Kullanmıyorsan Motorsiklet kullanmıyorsundur.

""0530 614 01 84""

Isim
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Alıntı baypink Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tolga, makinana ne kadar iyi techizat tkarsan tak eger egtimin ve tecruben yoksa hepsi bosa. Haa gittin bir kere egitim aldin iyi ama aldigin bu egitimi pekistirici surusler yapmadigin muddetce ne yazik ki yalan. bizden istiyorsun ki; git yaparsin, ne olacak ki o parkur" diyelim. Ama oyle degil eger ywterli tecruben yoksa parkuru tamamlasan bile bence makinana verdigin zarar ust seviyelerde olacaktir. Boyle zorlu parkurlardan once makinani cok cok iyi taniman lazimdiyorum.
    benim amacım git yaparsın ne olcakki gibi yorumlar deil zaten ;) o yüzden ailem dedim sizlerin fikirlerini alıyorum . toprak tecrübem yok pratik olarak yok. teorik olarak ne kadar video yazı makale bulabildiysem okumaya ve izlemeye devam ediyorum. (iyi bir gözlemci olduğumu düşünüyorum özellikle videoları tekrar tekrar izliyorum en cok ta kaza videolarını. yapılan hataları anlayabilmek için) haziran ayına baya zamanım var. ayda 4 gün izin ve shift saatlerim var bunları değerlendirmek amacındayım. önümüzdeki hafta sahara3 lastikleri taktırcam motoruma bunlar beni bi müddet idare edicek. motorumu tanıyorum nerde ne tepki veriyor biliyorum. allahtan tatlı su motorcusu deilim kar kış fırtına her hava şartında kullanmış olmam benim artım olduğunu düşünüyorum.
    her yoruma ihtiyacım var

Alıntı Burak Galip AKKURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Durmak yok devam...
    abim özellikle seninle muhakkak bi organizasyonda yer almak istiyorum cünki senden öğreneceğim ve soracağım cok şey var. karo ları mayıs ta alıcam inşallah
    çamuru seviyorum (hernekadar girmesemde) bu tür bi organizasyon olmayı hem doğayla iç içe olmak için hemde zorluklara karşı insanın kendini daha iyi tanıması için katılmak istiyorum. 4 gün 900 km günde ortalama 250 km demek yorucu ve tempolu olacağı kesin zihnimi buna alıştırıyorum. fiziki olarak şimdiden idmanlara başladım desem yalan olmaz. 4 gün boyunca ne tüketmem lasım nelerin bana yararı olur nelerin olmaz nların araştrmasındayım.
    karo ları sanırım mayısta alıcam sonrasındaaaa savaş başlasınn

Alıntı burak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bekarken yapılacak 100 şeyden 1'i bu,kesinlikle yap derim
    kesinlikle ama evli olmak bi engel deil

Alıntı İbrahim35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cem kardeşim RA çok güzel bir organizasyon!! Hani gitsemmi değermi diyorsun ya sonuna kadar değer bence.. ama bundan daha önemli sorun var !

Oda arazi eğitimin yana kendini geliştirmemiş olman,ve böyle bir ralli araştırması sana ve beyaz meleğine zarar vermekten başka bişey yapmaz. Sana tavsiyem beyaz meleğini hiç hiç üzmeden eğer imkanın varsa ucuz yollu çin malı kroslardan alıp kendini arazide geliştirmen. Çünkü ufak ve daha hafif makina ile daha çabuk arazi eğitimini geliştirebilirsin.Kıvrak hareketleri motor hakimiyetini daha rahat sağlarsın.Ve bu aradada vücut kondiksiyon işinide halledersin.Direk ağır makina ile kondiksiyonsuz vücuduna ızdırap çektirir. Eğer bu durumları atlatırsan RA harika bir etkinlik olur RA 1 günlük kısa turlard( 100-200km) yapmaktadır. Bu hafta sonuda 16. etkinlikleri var

http://www.facebook.com/?ref=logo#!/...2277159&ref=mf
    evet buna kesinlikle katılıyorum kendimi teorik olarak hazırlıyorum ama iş ratige geldiğinde sorun var çünki yanımda bilen özellikle doğru bilen biri olması lazım. hafta sonum kilitli olduğu için hafta içi birşeyler yapmaya çalışıcam.
    önümüzdeki hafta evi taşıyorum bursaya o yüzden çin malı bi cros beni biraz sıkıntı içine sokucak. ama gün doğmadan neler doğar değilmi. cin ile araı sürüşünü pekiştirip daha sonrasında beyaz melek ile arazıye girmek fikrindeyim bende zaten ama şartlar el vericekmi bilmiyorum.

bu arada hazrlık dönemimi burdan izliceksiniz ;) ( görende paris dakara gidiyo zannedicek ya neyse ) kimisi için önemsiz olan benim için büyük önem taşıyor.

F 650

Isim
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

haberiniz olsun plakasız ruhsatsız içine çinli kaçmış bi kros arıyorum

F 650

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu