Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 34 Sayfa bulundu
    Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Alıntı Goktug.Uguz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman tek bir çare kaldı onu bana verin ben butun gun konusayım onla psikolojisi bozulsun elimizi bile surmemize gerek kalmaz
    İyi fikir

Enduroist Kıdemli Üye Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gültekin ÖZLÜK
    Motosiklet
    '06 YBR125
    Marka
    Yamaha

Exclamation

Öncelikle geçmiş olsun.

Noter satışı yapmadan aramızda sözleşmenin kanun nezdinde hiçbir geçerliliği yok.
    Noter satışı yapılmışsa, gerisi bizi ilgilendirmiyor. Vatandaş isterse 10 yıl sonra alsın üzerine.

Noter satışı yapmadık ve bir süre sonra adamı yola getiremiyorsak veya ulaşamıyorsak, savcılığa gidip suç duyurusu yapmanın da bir anlamı yok.
    Hakim amca soruyor; Noter satışın var mı?
    El-cevap; Eee şey... Kem... Küm... Yok... Biz aramızda şeetmiştik.
    Hakim amca; F.cktır go ulan... Satışı devletten habersiz yaparkene iyiydi di mi? (Abartısız aynen yaşanmıştır)

Çaresiz kalıp da polise giderek yalandan "Çalındı" bildirimi yapmak da sakıncalı.
    Sizin ulaşamadığınız adama polis ulaşır da, adam "Yoo memur bey abi. Ben bunu şundan satın aldım, ahan da işte isbatı" diyerek bir şekilde ispat ederse, yalan ihbardan, devlet görevlisini yanıltmaktan ceza alıyoruz, hiç güzel olmuyor.

Çok bilmiş edasıyla yazdığım için, avukat abilerimin affına sığınıyorum.
    Ancak gerçek şu ki; Üçüne -beşine bakmadan noter satışını alıp-vereceğiz. Başka çaremiz yok. Zaten noter masrafı da düştü, artık kaçarımız kalmadı.

Önceden yaptığımız bu tür yamuk-yumuk işlemlerimiz için de geçmiş olsun, Allah kolaylıklar versin.
    Konu Gültekin tarafından (07-04-2010 Saat 13:38 ) değiştirilmiştir.

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Alıntı Gültekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun.

Noter satışı yapmadan aramızda sözleşmenin kanun nezdinde hiçbir geçerliliği yok.
    Noter satışı yapılmışsa, gerisi bizi ilgilendirmiyor. Vatandaş isterse 10 yıl sonra alsın üzerine.

Noter satışı yapmadık ve bir süre sonra adamı yola getiremiyorsak veya ulaşamıyorsak, savcılığa gidip suç duyurusu yapmanın da bir anlamı yok.
    Hakim amca soruyor; Noter satışın var mı?
    El-cevap; Eee şey... Kem... Küm... Yok... Biz aramızda şeetmiştik.
    Hakim amca; F.cktır go ulan... Satışı devletten habersiz yaparkene iyiydi di mi? (Abartısız aynen yaşanmıştır)

Çaresiz kalıp da polise giderek yalandan "Çalındı" bildirimi yapmak da sakıncalı.
    Sizin ulaşamadığınız adama polis ulaşır da, adam "Yoo memur bey abi. Ben bunu şundan satın aldım, ahan da işte isbatı" diyerek bir şekilde ispat ederse, yalan ihbardan, devlet görevlisini yanıltmaktan ceza alıyoruz, hiç güzel olmuyor.

Çok bilmiş edasıyla yazdığım için, avukat abilerimin affına sığınıyorum.
    Ancak gerçek şu ki; Üçüne -beşine bakmadan noter satışını alıp-vereceğiz. Başka çaremiz yok. Zaten noter masrafı da düştü, artık kaçarımız kalmadı.

Önceden yaptığımız bu tür yamuk-yumuk işlemlerimiz için de geçmiş olsun, Allah kolaylıklar versin.
    25 - 30 TL noter satış ücreti ...

Isim
    Gültekin ÖZLÜK
    Motosiklet
    '06 YBR125
    Marka
    Yamaha

Alıntı giotine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    25 - 30 TL noter satış ücreti ...
    2-3 ay öncesine kadar noter ücreti 150-250 Lira arası tutuyordu, insanlar yanaşmak istemiyordu. Bu aksaklıklar hep o yüzden zaten.
    1,5 yıl boyunca o yüksek noter ücreti yüzünden motorumu satamadım.
    1000 Lira motorun fiyatıydı, noter+ sigorta+ trafik 350-400 lirayı buluyordu.
    Kimse o parayı ödemek istemiyor, ben de satışsız vermiyordum.

Ordinaryus Enduroist ASIM DEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ASIM DEMİR
    Motosiklet
    BURGMAN 650 EXECUTİVE
    Marka
    Suzuki

en iyisi trafik müşavirlerine akıl danişmak

Enduroist Kadim Üye AlperAcun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alper Acun
    Motosiklet
    2002 R1150GS
    Marka
    Bmw

Valla geçmiş olsundan öte birşey söyleyemiyorum.

Enduroist Üye Manisal27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    aydın şahin
    Marka
    Aprillia

arkadaşlar aynı sorun bendede var alan çocuğun kimlik fotokopisini aldım kendim istanbuldaydım rahatım bulur kulağından tutar notere götürürüm diyordum ama diyarbakıra tayinim çıkınca işler bozulduüstüne 300 lirada vergi var önümüz yaz gideceğim çocuk ölmedi ise nerde ise ben bulurum onu o zaman işte çocuğu alıp notere sokacam o motoruda çocuğa..... ders aldık güvenmiyoruz artık motorcu kardeştir falan muhabbetleri biraz dar bir kavram oldu artık vermeyin mahkemede çalındı demedikten sonra bir sonuç alamazsınız eğer çalındı derseniz ve o ispat ederse parasını verdiğini normal yol ile aldığını yalan beyandan ciddi ceza alırsınız herkese kolay gelsin dikkat edin arkadaşlar ben bildiğim halde düştüm.....

Enduroist Kadim Üye cem tolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    cem tolga (bahtsız bedevi)
    Motosiklet
    bmw F650 1996 BEYAZ__ XT600E 1997 BEYAZ
    Marka
    Bmw

ruhsat hala senin üzerine olduğu için rıhsatım kayboldu diyip yenisini çıkartabilirsin. çıkartırken de sırasıyla plaka bastır. ve sonrasında trafikte çekme işlemi yaptır. çekme işlemi sırasında senden plaka istiyorlar. o yüzden plaka bastıman gerekiyor.

benim aklıma bu yöntem geliyor. böylece vergiden cezadan muaf olursun. daha sonrada calındı diye bi bildiri verirsin.

yada saçmalıyorum ama aklıma gelen bu.

geçmiş olsun....

F 650

Isim
    Gültekin ÖZLÜK
    Motosiklet
    '06 YBR125
    Marka
    Yamaha

Alıntı ctolga21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ruhsat hala senin üzerine olduğu için rıhsatım kayboldu diyip yenisini çıkartabilirsin. çıkartırken de sırasıyla plaka bastır. ve sonrasında trafikte çekme işlemi yaptır. çekme işlemi sırasında senden plaka istiyorlar. o yüzden plaka bastıman gerekiyor.

benim aklıma bu yöntem geliyor. böylece vergiden cezadan muaf olursun. daha sonrada calındı diye bi bildiri verirsin.

yada saçmalıyorum ama aklıma gelen bu.

geçmiş olsun....
    Plakayı yeniden bastırmak için de, aracı muayeneye götürüp, şasi-motor no tespiti yaptırmalısın.

Yani, o iş de yaş.

araba nerde?
    para nerde?
    Araba?
    para?

Enduroist Kıdemli Üye Gökhan Ağırbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökhan Ağırbaş
    Motosiklet
    f650 gs piyade
    Marka
    Bmw

bunlar yerinde değil kanaatimce. eski mesaj olduğu için yanıt vermek istemedim.
    basınızda böyle bir sorun varsa (araç adınıza kayıtlı ve araç ruhsatiyla birlikte başka birinde)
    kendinizi, güvendiğiniz bir arkadasınıza borclandirin (bono) aleyhinizde icra takibi baslattirin. guvendiginiz arkadasınız aracınızın kaydına haciz koydursun, trafikte yakalama kararı çıkarsın. motor (birgün) baglanacak, uyanık alıcı ya kapınıza gelecek, yada ilanihaye Motorsuz kalacaktır. bunu defalarca yaptım. tek risk, yediemin otoparkları ve anlaşmalı trafik polisleri bağlanan motor bilgisini ya hiç bildirmiyor, ya da geç bildiriyor.
    günlüğü 4 tl den aylarca açık havada yatan motor (otomobil 10 tl) ne sahi bine ne ruhsat sahi bine yarar sağlamıyor. uç kurusluk adamlar zenginleşiyor.

sonuç, noter satışı yapılmadan trafikte dolaşan hiçbir araç satılmaz.

aksi durumda;
    işleyecek vergi yükü ve kazaya karışması durumunda zarar göreninin tazminat talebinden dolayı demoklesin kilici üzerinizde sallanmaya devam edecek. (iphone dan yazıyorum. bir satır altta kaldı.)
    2) kaza durumunda araç sahibinin tazmin yükümlülüğü (en önemlisi)
    Kafasına kuş s.çtığı zaman şans oyunu oynayanlar, ağzına s.çan liderin peşinden ayrılmaz"

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu