Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 21 Sayfa bulundu
    Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Alıntı HTBAYDAR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiyede motor olsun, araba olsun enjektörlü makinaya binmemek lazım aslında... Uzun yola çıkıp bilmediğim yerden her benzin alışımda yüreğim ağzıma geliyor vallahi. Shellden alınmış benzin bile, bu kadar izleme-bilmem ne sistemlerine rağmen sorun çıkartabiliyorsa yuh diyorum...
    Kardeşim işin garip tarafı Eskişehir'de oluyor bu mevzu.
    Ben temmuz ayın'da güneydoğu'da ortalama 100 litre benzin aldım farklı farklı yerlerden ama hiç mi hiç sıkıntı yaşamadım. Enjektörlü olmasına rağmen ...

Enduroist Üye HTBAYDAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    H.Tarık BAYDAR
    Marka
    Aprillia

Piyango gibi işte, size de çıkabilir
    "in the land of the blind, one eyed is the king..."
    +905425842765

Enduroist Kadim Üye AlperAcun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alper Acun
    Motosiklet
    2002 R1150GS
    Marka
    Bmw

Alıntı kirlangic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlısı olsun benım de 40 bın bakımım yolda darısı basıma ... bu arada o shell i ana shel mudurluğu mudur ya da yetkılı bır mercıı ye sıkayet etmemız gerekıyor ... alsınlar elınden belgelerını.. ya otobanda gıderken yapsaydı boyle bırsey ... yazık gunah değil mi

Ya emrah bu arada yanlış bilmiyorsam bizim makineler 40.000'de debriyaj değişimi istiyor. bilgin var mı? ben araştırayım bi eve gidince, bilgi veririm.

Enduroist Kıdemli Üye İbrahim35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim ERCANSUNGUR
    Motosiklet
    450EXC/400EXC-R
    Marka
    Ktm

Alıntı giotine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İbrahim özellikle tavsiye ettiğin bir marka var mı ?

Ve nasıl kullanılır bu katkı malzemeleri ?
    Abi birçok ürün var tabikide ama özellikle Würth'ün temizlemesi gerçekten çok iyi abi..Bütün sistemi elden geçiriyor. Kullanımınla ilgili bilgi arkasında litre bazında yazıyor zaten Full depoya genelde uygulanıyor. Araçlarda bu kutunun tamamı dökülüyor ama motosikletlerde 4te 1i olsa gerek heralde
    Eğer Hala EnDuRO Kullanmıyorsan Motorsiklet kullanmıyorsundur.

""0530 614 01 84""

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı Riplatr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya emrah bu arada yanlış bilmiyorsam bizim makineler 40.000'de debriyaj değişimi istiyor. bilgin var mı? ben araştırayım bi eve gidince, bilgi veririm.
    hayır sağlıklı kullanılmıs bır bmw 90 bınden once debrıyaj balatası eskıtmemıs olması gerekır... 40 bın bakımında debrıyaj balatası kontrolu var eğer aşınmıssa değiştirilmesi gerekli ama 4 bınde asınacağını sanmıyorum ... kontrol etmekte fayda var ama

Alıntı giotine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim işin garip tarafı Eskişehir'de oluyor bu mevzu.
    Ben temmuz ayın'da güneydoğu'da ortalama 100 litre benzin aldım farklı farklı yerlerden ama hiç mi hiç sıkıntı yaşamadım. Enjektörlü olmasına rağmen ...
    gercekten talıhsız bır olay ancak bu konuda ben cok sanslıyım 1150 adv de 70 oktana kadar benzın kullanabılıyorsun .. ) o yuzden gozum kapalı benzın alabılıyorum
    Konu Gİ tarafından (07-04-2010 Saat 19:21 ) değiştirilmiştir.

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Alıntı İbrahim35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi birçok ürün var tabikide ama özellikle Würth'ün temizlemesi gerçekten çok iyi abi..Bütün sistemi elden geçiriyor. Kullanımınla ilgili bilgi arkasında litre bazında yazıyor zaten Full depoya genelde uygulanıyor. Araçlarda bu kutunun tamamı dökülüyor ama motosikletlerde 4te 1i olsa gerek heralde
    Araştırıp öğrenmek lazım ... ;)

Yok yahu 40000'de düzgün kullanılmış , kuru debriyaj GS'in balatası bitmez. Ama 50000 bakımında sanırım kontrol ediliyordu.

Enduroist Kıdemli Üye Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gültekin ÖZLÜK
    Motosiklet
    '06 YBR125
    Marka
    Yamaha

Talking

Geçmiş olsun. Bu vesileyle motorun bakım görmüş oldu

2 yıl önce, Cebeci/Ankara'daki BP den 10 liralık benzin aldım, almaz olaydım.
    Motoru takaslamak için İstanbuldan trenle Ankaraya gitmiştim, meğer o son aldığım benzin sidik gibiymiş.
    Adamlara motoru gösteriyorum, zırt-pırt stop ediyor. Binip bir tur atıyorum, yolda kalıyorum, alıcı biniyor aynı manzara. Rezillik diz boyu yani.

Adama durumu izah ettim, bu benzini boşaltalım, gidip şuradan yeni benzin alalım dedim, inandı, anlayış gösterdi.
    İnanmasa, içine sinmese, takastan vaz geçse, oluşacak rezilliği düşünmek bile istemiyorum.
    Konu Gültekin tarafından (07-04-2010 Saat 19:40 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kadim Üye Bülent İNAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent İNAL
    Motosiklet
    V-Strom K/05 Kırmızı
    Marka
    Suzuki

Arasıra temizleyici atarım şükür sorun yaşamadım şimdiye kadar.
    Yakıt alırkende marka takıntım yoktur sadece gözümün kestiği yerden alırım.
    Bülent İNAL

Herkes aynıyken Ben farklıyım
    Şimdi herkes fark peşinde
    Ben aynıyım
    Buda benim farkım

Enduroist Kadim Üye AlperAcun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alper Acun
    Motosiklet
    2002 R1150GS
    Marka
    Bmw

Emrah evet ya haklısın. baktım 40.000 de sadece benzin filtresi ve alternatör kayışı demiş. bu arada her 20.000'de de bujileri, şanzuman yağını, şaft yağını, hava filtresini kesin değiştir diyor.tekerlek rulmanlarını kontrol et diye de eklemiş. gerisi rutin...

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Bu konuda benim tercih ettiğim yöntemleri paylaşmakta yarar görüyorum. Sarıcakaya'dan benzin alan arkadaşlardan biri de Gürbüz'dü benim yeteri kadar benzinim olduğundan ( yarım depo kadar ) ben almadım. Bu tip yerlerde yılların bana verdiği tecrübe ve alışkanlık olarak izah edebileceğim bir konudur. Yakıt ikmali yapılan yer bir Petrol Ofis istasyonu idi ve neredeyse eskimeye yüz tutmuş pompalar bakımsız bir istasyon, ardında onun depolarında biriken pislik düşüncesi beni rahatsız eder pek de tercih etmem çünkü yarım depo yakıtım var. Bu arada uyarmak içimden geçmiş olsa dahi çözüm sadece yakıt ikmali ile mümkün pek müdahale şansım yok, belki düşündüğüm gibi değildir. Fakat küçük de olsa ihtimal kaçınılmaz gerçek ile başbaşayız. Beyaz bayrak tabir edilen istasyonlardan yakıt almam. Yani genel kabul görmüş markaların dışında falan, feşmekan petrollerden yakıt ikmali yapmam onlardan nereden bulurlarsa oradan yakıt alırlar belli markaya bağımlı değillerdir. Marka koruması olmadığından katkılı yakıt satmaları da yüksek ihtimal. Fakat büyük şehir merkezlerinden uzaklaştıkça beyaz bayraklar artar şansınız azalır mecbur kalabilirsiniz. Tavsiyem şudur ki menzilinizi kontrol edip ikmal yapacağınız yeri tercih edin. Kırsal alana gittikçe mazot kullanımı benzinden fazla olduğundan eski depolara benzin yeni depolara diesel yakıt stoklaması yaparlar. Bunları göz önünde bulundurursanız alacağınız yakıtın şirketle pek alakası olmayabilir. Bir de istasyon sahibinin sütüne kalmış bir durumdur diyebilirim. Buradan yazmak çok uygun olmayacak İstanbul içinde dahi benzin ikmali yapmadığım tarafımdan yasaklı istasyonlar mevcuttur.

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu