Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 29 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Budur herhalde bahsettiginiz bunu alayım o zaman ben 340 tl ye var iyi midir? Tabi bi de artcıya almak gerekecek ama onun icinde mi 340 tl verecez yahu?

Kablolusuz Intercom Sistemleri

Midland BT2 Intercom Kulaklık

Midland BT2 Bluetooth GSM hatlı cep telefonu veya GPS navigasyon sistemleri ve MP3 çalar gibi Bluetooth cihazlarıyla kablosuz iletişim kurulmasına olanak sağlar. İstenildiğinde başka bir Midland BT2 kulaklık ünitesi ile eşleştirilebilir ve sürücü-artçı arasında veya motosikletten motosiklete maksimum 200 mt. mesafede görüşme yapabilir.

Midland BT2 kulaklığın ayrıca iPod/MP3 çalar veya PMR446 telsizlerle kablolu bağlantı kurulabilmesi için iletişim kablosu mevcuttur.

Midland Bt Single Ürününün Teknik Özellikleri:

Genel Özellikleri:

> Bluetooth Sürüm 2.0 Stereo (Kulaklık/Eller Serbest/A2DP Protokolü)
    > AGC sistemi sayesinde arka plan gürültüsüne göre otomatik ses kontrolü
    > Sese karşı otomatik duyarlılık (VOX) özelliği veya manüel kullanım seçeneği
    > Özel veya ortak (3 yönlü) konuşma özelliği
    > GSM telefonu, intercom ve kablolu bağlantıyı devreye almak için manüel kontrol imkanı
    > Su geçirmezlik
    > Lityum pili ile 8 saat görüşme yapabilme ( 2 gün bekleme süresi )
    > Takribi 4 saat şarj süresi
    > Boyutları : Uzunluk 87 mm. - Genişlik 47 mm. Kalınlık 16 mm.

Bluetooth Bağlantıları:

> Sürücü Ünitesi:
    - Artçı ile, intercom modunda sürücü-artçı iletişimi
    - GSM hatlı cep telefonu, GPS Navigasyon ( Garmin Zumo / Tomtom Rider 1 / 2 )
    > Artçı Ünitesi:
    - Sadece sürücü ile iletişim

Kablolu Bağlantılar:

> Stereo ses bağlantısı (iPod/MP3 çalar)
    > PMR 446 telsiz bağlantısı (Opsiyonlu kablo seçeneğiyle)

Midland BT2 Intercom Kutu İçeriği:

1 ad. Midland BT2 ünitesi
    1 ad. Kask içi stereo kulaklık-mikrofon seti
    1 ad. Yapışkanlı ünite montaj tabanı
    1 ad. Vidali ünite montaj tabanı
    1 ad. MP3 bağlantısı için stereo ses kablosu
    1 ad. USB şarj ünitesi
    1 ad. Rüzgar önleyici mikrofon süngeri
    1 ad. Alyan anahtarı
    1 ad. Sabitleyici cırt cırt
    1 ad. Kullanma kılavuzu
    1 ad. Garanti Belgesi

Enduroist Üye
    Isim
    cem özkan
    Marka
    Bmw

Bende zamanında almıştım, artçı ve motorlar arası iletişim sağlayan aparat.
    Şu an motoru sattığımdan isteyen olursa işe yarasın diye uygun bir fiyata verebilirim.
    Olay temelde 2 adet PNR telsiz ve telsize bağlanan ses alıcı-verici kablolara dayanıyor. Telsizler Aselsan Cobra marka, iletim kablo markası için evden kutusuna bakmam lazım.

Ordinaryus Enduroist ASIM DEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ASIM DEMİR
    Motosiklet
    BURGMAN 650 EXECUTİVE
    Marka
    Suzuki

Alıntı Goktug.Uguz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamun aleykum enduroist cemaati.

Yine ben bişey soracam sonuna akdar bu forumu sömürecem emin olun. Şimdi bot kas falan filan aldım. Yan canta işi tamam gibi egzoz işinden caydım derken eh kaşıntısız duramam dedim ve bir intercom almaya karar verdim.

İstediğim özellikler.

Telefon ile bağlantı, artçı ile haberleşme haricinde 500m 1 km gibi bir mesafede motor arası iletişim. Ses kalitesi iyi olsun bi de 25 kuruş olsun fiyatı hadi bakalım akıl küpü dostlarım dökün bilgilerinizi...
    senin aradığın fiyatlarda bir önerim var göktuğcum hani eskiden KIZILDERİLİLER dumanla anlaşırlarmış ya onu denesen diyorum hem daha ucuza olur

Enduroist Katılımcı Üye msari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    mustafa sarı
    Motosiklet
    f650gs
    Marka
    Aprillia

Alıntı aras Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende zamanında almıştım, artçı ve motorlar arası iletişim sağlayan aparat.
    Şu an motoru sattığımdan isteyen olursa işe yarasın diye uygun bir fiyata verebilirim.
    Olay temelde 2 adet PNR telsiz ve telsize bağlanan ses alıcı-verici kablolara dayanıyor. Telsizler Aselsan Cobra marka, iletim kablo markası için evden kutusuna bakmam lazım.

bt2 de 2 kişi telsizsiz görüşebiliyor.
    telsizle birlikte kişi rakam sayısı sınırsız.
    ben pda cebimi 2 kanaldan bağlıyorum.
    1. cep tel.
    2. audio output.

bt2 de üç bluetooth kanalı var. ve önceliği bu şekilde ayarlanıyor.
    1. cep/gps
    2. intercom
    3. bluetooth audio output , telsiz yada , kablolu mp3 player şeklinde.

niye 2 kanaldan bağlıyorum. audio output da dinlediğiniz mp3ler çok kaliteli oluyor.

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Ben de bt2 almaya karar verdim o zaman teşekkürler teknik desteğide bilahare alırım sizlerden.

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Ben de bt2 almaya karar verdim o zaman teşekkürler teknik desteğide bilahare alırım sizlerden.
    Tecrübelerinide fotoğraflarıyla aktarırsın artık ...

Şimdiden hayırlı uğurlu olsun ...

Enduroist Katılımcı Üye gurkane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürkan Elma
    Motosiklet
    XT660 R
    Marka
    Yamaha

pişman olmayacaksın. çok güzel bir cihaz.

Enduroist Kıdemli Üye Ünsal Ömer ÇAKMAKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ünsal Ömer ÇAKMAKLI
    Marka
    Bmw

Yeni motosikletimi aldığımdan beri sürekli kafamı kurcalayan bir konuydu intercom konusu.
    Yaptığım üstünkörü araştırmada elle tutulur çözümlerin çok fiyatlı olduğunu , uygun fiyatlı ürünlerin ise pek işe yarar bir görünüm sergilemediklerini gördüm.
    BT2 nin bluetooth çözümü beni elimdeki imkanlarla birşeyler yapabilirmiyim düşüncesine itti.
    Cep telefonum ile kullanmak üzere almış olduğum seinheiser mm200 stereo bloetooth kulaklığım vardı.Plantronics e ait ucuz yollu bir mono kulaklığada sahiptim.Acaba bu iki kulaklık birbirleriyle iletişim kurabilirlermiydi ?

Her iki cihazın kullanım klavuzlarını şöyle bir aklımdan geçirdikten sonra bana pek olası birşey gibi gelmedi.Her iki cihazda bir cep telefonu ile heberleşmek için üretilmişlerdi. O zaman bu kulaklıkları cep telefonlarımız ile eşleştirip.Gsm üzerinden heberleşmek en basit ve mantıklı yoldu.Eşimin ve benim hatlarımızın tarifesi aylık19 liraya sınırsız görüşmeye imkan veriyordu.

Fakat bu şekilde de seyir halindeyken birbirimizi telefonla aramamız pek sıkıntılı bir hal alacaktı. Sesli arama ve otomatik cevaplama fonksiyonları bir çözüm olabilirdi ama yıllardır son teknoloji telefonlar kullanmama rağmen sesli arama özelliğini hiç kullanmamıştım.

Hem eşimin hemde benim telefonumun dokunmatik ekranlı olmasından yola çıkarak , ekrana bir hızlı arama tuşu yerleştirip tek tıklamayla arama gerçekleştirmek mümkün olabilir dedim. Kendi telefonumu aynı zamanda navigasyon amaçlı kullanacağımdan gidona yerleştirilmiş şeffaf bir gidon çantası üzerinden hem navigasyonu takip eder hemde ihtiyaç halinde tek tıkla eşimi arayabilirim ? Fikir jimnastiği mi , beyin fırtınası mı durmak bilmiyor , tamam ben gidona tek tıkla arıyorum ama eşim nasıl arayacak? Onunda kolayı var dedim kola takılan bir şeffaf iphone kılıfı işgörebilirdi. İyide o şekilde de tıklayabilmek için ellerini seyir halinde serbest bırakması gerekirdi , üstelik benim onu arayabilmem için önce telefondaki navigasyon ekranını aşağı almak sonra tek tuşla numara çevirmem gerekirki offf yine uzun iş

Yahu dedim , ikimizde telefonları windows mobile , mutlaka bu şekilde kullanım için bir yazılım vardır diye düşünüp araştırmaya giriştim.
    Kısa bir araştırmadan sonra 4TALK isimli bir program buldum.Program kablosuz ağ desteği olan iki windows mobile telefon arasında walkie-talkie özelliği sunuyor. İlk olarak wi-fi ile iki telefon birbirine tanıtılıyor sonrasında da program açılıp listeden tanımlı olan karşı çihaz seçilip ekrandan talk tuşuna basarak mesaj gönderiliyor.
    Güzel.
    Güzelde , talk tuşuna bas , konuş , bırak , dinle , bas , konuş , bırak , dinle hiç olcak iş değil . Bu devirde bas konuşmu kaldı yahu deyip programın ayarlarını inceleme başladım ve bingooo Fulldublex enableeeee Bu ayar sayesinde bir kere talk tuşuna basıp sürekli konuşup dinleyebiliyorsunuz. Dinleyebiliyor olmanız lazım en azından henüz deneme imkanım olmadı Program ücretli , demosunu indirip kurdum denemeler sonucunda faideli görülürse ücreti ödenip edinilebilir ama hala bazı sıkıntılar yok değil. Hem bluetooth , hemde kablosuz özelliği açık olan telefonlar , bataryayı hızla tüketiyor , öyleki kendi cep telefonumda yaptığım kablosuz internet denemesinde tam şarzlı telefonum sadece 30 dakikada şarzını bitirmişti. Yani motora bide çakmak girişi bağlayıp bu girişten yüksek amperli bir çakmak usb şarz cihazı bağlamak gerekecek.

Yok yok en iyisi sanırım sesli arama ve gsm üzerinden görüşmek , yada yada yoksa 600 lira verip BT2 mi alsak

Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

Ep gene Trakya beeyaa Avrupa'lıyız çekemiyo susaklar...

0 532 4258807

Canlar Makina , Canlar A.Ş.

.

Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

benim gibi yapin, almayin ve konusmayin. cok rahat ve cok ucuz
    Konu BY tarafından (21-04-2010 Saat 14:49 ) değiştirilmiştir.

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Cok tesekkurler paylasmın icin. Bende Windows mobile tabanlı kullanıyorum fakat esime almam gerekir boyle birsey sonra o da windows mobile tabanlı bir telefon kullanmak istemeyebilir belki de sadece bu iş için almak olacak o yuzden o parayı verene kadar 600 tl ye bt2 alırım diye dusunuyorum elde olsa belki eldekilerle cozum aranması dogaldır ama yokken de bu sekilkde alıp tırmalamanın hic gerenki yok.

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu