Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 27 Sayfa bulundu

Hybrid View

Enduroist Kadim Üye MEHMET ERCAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    mehmet ercan
    Motosiklet
    yamaha 1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

Standart yüreğinin götürdüğü yere git 4(güneşe yolculuk)

sevgili dostlar,merec(mersin enduro clubu) ve mer-mok(mersin motosiklet) kulublerinin bereber organize ettiği adıyaman gezisini duyuncanca birden yüreğimde bir sızı ve heyecan hissettim.
    adıyaman emniyet müdür yardımcısı mehmet özkoçak bey,tam bir motor hastası kişi,mersinli motorcuları nemrut gezisine davet etmiş.
    motorumun bakım zamanıda gelmişti,onuda bahane ederek bu geziyi kaçırmamam gerektiğini düşündüm.
    heyecanlıydım,çünkü bu benim ilk uzun yol gezim,ilk grup gezim,ilk adıyaman gezim olacaktı...
    gezi rotası:benim bozyazı'dan mersine ulaşmam,mersinde motorumun bakımı,cumartesi gün sabah 6 da adıyamana çıkış aynı gün nemrutta güneşin batışı,pazar günüde urfa balıklı göl ve mersine dönüş.

perşembe günü öğleden sonra bozyazıdan mersine yola çıkıyorum

aydıncık limanı

yeşilovacık bölgesinde yol çalışması nedeniyle 30 zorunlu mola

akdeniz manzaraları süper

yeşilovacıkta yemek molası

yeşilin ve mavinin buluşması anca bukadar güzel olabilir herhalde

taşucu limanından birkaç kare

Zamanınız kısıtlı, bu yüzden başkalarının hayatını yaşayarak onu harcamayın. Başkalarının düşüncelerinin sonuçlarıyla yaşama dogmasına takılıp kalmayın. Başka insanların fikirlerinin gürültüsünün kendi kalbinizin sesini duymanızı engellemesine izin vermeyin. Ve en önemlisi kalbinizin ve sezgilerinizin yolundan gidecek cesarete sahip olun. Kalbiniz ve sezgileriniz ne yapmak istediğinizi bilirler. Bunun dışındaki herşey ikinci planda.

Steve Jobs

Isim
    mehmet ercan
    Motosiklet
    yamaha 1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

silifke de mer-mok tan tanıştğımız erdinç kardeşimin işletmesinde kahve molası

silifke göksu çayı

kızkalesi akdenize meydan ukur gibi dimdik ayakta

akşama doğru mersine varış

ikiside nekader sevimli...

mersin hizmet içi eğitim tesislerine varış

öğretmen arkadaşım abdullah la karşılaşıyorum,yorgunluk,çay ve muhabbet

mersine her gelişimde uğradığım favori mekanım

bunlarda anlatılmaz tadılır güzellikler

ertesi gün(cuma bakım zamanı

mehmet usta işinin uzmanı
    Zamanınız kısıtlı, bu yüzden başkalarının hayatını yaşayarak onu harcamayın. Başkalarının düşüncelerinin sonuçlarıyla yaşama dogmasına takılıp kalmayın. Başka insanların fikirlerinin gürültüsünün kendi kalbinizin sesini duymanızı engellemesine izin vermeyin. Ve en önemlisi kalbinizin ve sezgilerinizin yolundan gidecek cesarete sahip olun. Kalbiniz ve sezgileriniz ne yapmak istediğinizi bilirler. Bunun dışındaki herşey ikinci planda.

Steve Jobs

Isim
    mehmet ercan
    Motosiklet
    yamaha 1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

bunlarda ustamın ortağı ozan beyin sevimi mi sevimli yavruları

pitbul olduklrını öğreniyorum ve şaşırıyorum
    hiç bir vahşilikleri yok

ozan bey bu güzelleri vahşileştiren insanlardır diyor

moto manzaralar

ve motorcuların dedesi geliyor

sanal ortamdan tanıdığım dedemle ilk defa karşılaşıyoruz

75 yaşında bisikletle avrupayı dolaşmış 2004 yılında ilk defa motorla tanışmış,türkiyeyi karış karış gezmiş,muhabbet dolu,pozitif enerji saçan
    sevimli bir kişilik

mer-mok başkanımız murat beyde muhabbete katılıyor

motorumun bakım işi akşama doğru tamamlanıyor,mehmet ustamın ellerine sağlık

hizmet içi kafeye akşam geri dönünce güzel bir tesadüf mersinin bir başka moto kulubu mersinmotosiklet yöneticileri turgut bey,meslekdaşım emmi koyu bir muhabbet

akşam mer-mok tan volkan kardeşimle buluşuyoruz

tabiki göksel tantunide

yine mer-moktan osman usta ve eşi türkan hanımda bize katılıyorlar

burası gerçek bir lezzet durağı

canınız çekmesin bana afiyet olsun

Steve Jobs

Isim
    mehmet ercan
    Motosiklet
    yamaha 1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

cumartesi sabahı merec başkanı ilhan ustanın dükkanında yoculuk hazırlıkları

bakkal doğan da geliyor

bu arkadaşlar kulis mi yapıyorlar ne

ve adıyamana yola çıkış

on motor üç araba

mol zamanı

çocuk ruhlular hemen belli oluyor

yola devam

gölbaşında çay molası

Steve Jobs

Isim
    mehmet ercan
    Motosiklet
    yamaha 1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

adıyaman karşılama

saldırın zamanı

çiğ köfte bu kadar güzel olurdu heral

motorcu amcam ve 1978 model 650 gs hala canavar gibi çalışıyor

93 model 650gs

gezme zamanı
    Milli Parkın güneybatısında Adıyaman-Kahta girişinde bulunan, Kommagene Kralı II. Mithridates tarafından annesi İsas adına yaptırılan anıt mezar, sütun üzerindeki kartaldan dolayı Karakuş Tümülüsü olarak anılmaktadır. Doğu, batı ve güney yönlerde dörder sütun varken günümüze doğuda iki, batıda ve güneyde birer sütun kalmıştır. Doğu sütun üstünde aslan ve kartal heykel kalıntıları, batıdaki sütunun üstünde tokalaşma steli, yerde aslan heykel parçası vardır. Nemrut Dağı giriş noktası olarak belirlenen Karakuş Tümülüsü, Milli Park içersindedir. İl merkezine 45 km., Besni ilçesine 15 km.

adıyaman emniyet müdür yardımcısı,motor sevdalısı mehmet bey

nemrut giderken cendere köprüsü

Adıyaman’a 55 km mesafede, bugün Eskikale olarak bilinen bir antik yerleşim bölgesinde bulunmaktadır. Kahta ve Sincik’i birbirine bağlar. Romalıarın yaptığı 2. en geniş kemerli köprüdür. 120 m uzunluğunda ve 7 m genişliğindedir. Herbiri 10 ton ağırlığında 92 kayadan meydana gelir.

Köprünün üsütündeki Latince bir yazıttan anlaşıldığına gore Roma İmparatoru Septimius Severus (193-211), karısı ve oğulları adına yaptırılmıştır. Orijinalinde 4 korint sütun bulunduğu Kahta tarafındaki ikisinin Septimius Severus ve eşine, Sincik tarafındaki ikisinin ise oğullarına adandığı biliniyor. Ancak oğullardan Geta’ya ait olan sütun, onu öldüren ve kardeşine ait her şeyi yok etmek isteyen Caracalla adlı kardeş tarafından yıktırılmış.

Köprü 1997’de bakımdan geçmiş ve üzerinden 5 ton ağırlığa kadar olan taşıtların geçmesine izin veriliyor. 500 metre doğusuna yeni bir köprü daha yapılmıştır.

Steve Jobs

Isim
    mehmet ercan
    Motosiklet
    yamaha 1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

mehmet müdürümle

nemruta tırmanış

tırmanış yolu,her motorcunun bir defa gitmesi gerekli sürekli reampa,sürekli keskin virajlar ve de tehlikeli bir 30km yol

motorlarla ulaştığımız son nokta

nemrutun zirvesine 600 metrelik rampa ve zor bir yol
    soğuk bir havada nasıl terlediğimi dizlerimin bağının nasıl çözüldüğünü anlatamam
    zaten burayada bir defa çıkılırmış,ben zorda olsa görevimi yapıyorum
    adıyamalı bir amca nemruta bir defa çıkana helal olsun,ikinci defa çıkana e....k üçüncü defa çıkana, e....oğlu e....k derler dedi

bu araçlar nemrut taksisi imiş,30 tl karşılığı size zirve yaptırıyorlar

ve zirvede o meşhur heykeller

Kommagene kralı Antiochus Theos, M.Ö. 62 yılında bu dağın tepesine, pekçok Yunan ve Pers tanrısının heykelinin yanısıra kendi mezar-tapınağını da yaptırmıştır. Mezarda, bir kartalın başı gibi, tanrıların taş oymaları bulunur. Heykellerin diziliş şekli hiyerotesyon olarak bilinir.Ayrıca her heykelin boyu 10 metre kadardır ve dünyanın en güzel gün doğumu ve gün batımı burada olduğu söyleniyor.

Mezarda 1881 yılında Alman mühendis Karl Sester tarafından kazı çalışmaları yapılmıştır. Daha sonraki yıllarda yapılan kazılarda da Antiochus'un mezarı bulunamamıştır.

Nemrut Dağı 1987'de UNESCO tarafından Dünya mirası alanı ilan edilmiştir ve dünyanın sekizinci harikası sayılır.

güneşe yolculuk

nemrut hala karlı zirve

beklenen an

Steve Jobs