Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
11 den 20´e kadar. Toplam 100 Sayfa bulundu

Threaded View

Banned
    Isim
    Ahmet İri
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Standart XT 660 R/X Tekleme sorunu,mutlaka deneyin!

Ben XT 660'ı alalı yaklaşık 1-2 ay oldu.Çok keyifli ve iktisatlı bir makine,lakin aldığım günden beri beni en çok teklemesi rahatsız etti.KN hava filtresi ve İridyum buji aldım fakat pek fark etmedi diyebilirim(performansı artışı dışında).
    Bugün farklı bişey denedim ve şak diye kesti teklemeyi!
    Gaz yemesi yumuşaklaştı ve tepkisi güzelleşti!
    Gelelim sadete:

1-''RESET'' ve ''SELECT'' tuşları basılı tutularak kontak açılır(motor çalıştırılmaz) ''DİAG'' yazısı belirene kadar tuşlar basılı tutulur.

2-''DİAG''Belirince tekrar ''select''tuşuna basılır ''CO'' Ekranda çıkana kadar.

3-''RESET'' ve ''SELECT'' Tuşaları tekrar 3 saniye basılı tutulur ''C1'' seçilir ''SELECT''Tuşu kullanılarak.

4-''C1'' e Getirildikten sonra tekrar ''RESET'' ve ''SELECT''tuşlarına birlikte basılır ve fabrikanın ayarlamış olduğu -128 ile +128 bir değer belirir (bende bu değer ''1'' idi)bunu bir yere not alın!İlerde sorun olduğu zaman geri alabilirsiniz!

5-Artık ayarlamaya başlayabiliriz,''SELECT'' Yukarı ''RESET'' Aşağı indirmek için kullanılır.
    Ben deneme-yanılma yoluyla ''8''Ayarladım.Ve süper oldu.
    Korkmadan +/- 10 değer değiştirebilirsiniz,problemsiz.Kontak kapatıldığında hafızaya alınıyor.

Bu ayarlar hava-yakıt karışımını optimize ediyor.
    Bu uygulama Almanca XT forumundan alınmıştır,orjinal linkini veriyorum.
    http://www.xt-660.de/service.htm

Konu QUASAR tarafından (03-05-2010 Saat 22:08 ) değiştirilmiştir.