Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12
11 den 17´e kadar. Toplam 17 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye İlkizOkatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İLKİZ OKATAN
    Motosiklet
    BMW 1200 GS ADV
    Marka
    Bmw

sevgili kardeşim
    sana bir avukata danışmanı tavsiye etmek gerekiyor ...
    ancak enduroist olmanın avantajı ile birrr sürüüüüü cevaplar aldın zaten ...
    ama istersen yine enduroist olmanın avantajı ile sana avukat' ca cevap vereyim...
    1- Araçlarda tescil dediğimiz kayıtların, noterden yapılmış satış sözleşmesine dayalı olarak değiştirilmesi ile yeni malik yani araç sahibi olunabilir. Noter satışı kişiler (alıcı-satıcı ) arası ilşkiyi belirler malik/sahip yapmaz.
    2- Noter satışlarından sonra, devir işlemi yani tescil işlemi için bir ay içerisinde aracın kayıtlı olduğu tarfik şube müdürlüğüne Noter Satış senedi, Vergi İlişik Kesme Belgesi, Zorunlu Mali Mesuliyet Sigortası (Alıcı adına), Araca ait eski Tescil ve Trafik Belgeleri, Vatandaşlık numarası, Yeni Tescil Belgesi (Trf.Tescil Şube veya Bürosundan), Muayene süresi dolmuş ise muayenesi yaptırılacak, iki adet Araç Trafik Tescil ve Müracaat İşlem Formu (Ek-1) ile başvuru yapmak gerekiyor. Ama bu süre geçirilirse noter satışı geçersiz olmuyor ancak bir miktar ceza ödemek gerekiyor.
    3- Aracınız muayenesi olmadığı için trafikten men edildiğinde teslim alabilmek için malik yani aracın sahibi olmak gerekiyor bunun içinde tescil belgesinde adı geçen şahıs olan kişinin teslim alması gerekiyor. Araç sahibini bulamazsanız, dava yoluyla tescili istemek ve dava sonunda tescil yapıldığında aracınızı teslim alabilmek imkanına kavuşursunuz. Bu tip aksaklıkları önlemek için aracınızı noterden almakla beraber, o kişiden aynı anda bir yakınınıza ya da arkadaşınıza devir, tescil vs. işlemler için bir vekaletname almanız uygun olacaktır.
    Kolay gelsin...
    İki rayı gibiyiz bir tren yolunun, yakın olması neyi değiştirir son istasyonun

Enduroist Kadim Üye cem tolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    cem tolga (bahtsız bedevi)
    Motosiklet
    bmw F650 1996 BEYAZ__ XT600E 1997 BEYAZ
    Marka
    Bmw

Alıntı simurg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgili kardeşim
    sana bir avukata danışmanı tavsiye etmek gerekiyor ...
    ancak enduroist olmanın avantajı ile birrr sürüüüüü cevaplar aldın zaten ...
    ama istersen yine enduroist olmanın avantajı ile sana avukat' ca cevap vereyim...
    1- Araçlarda tescil dediğimiz kayıtların, noterden yapılmış satış sözleşmesine dayalı olarak değiştirilmesi ile yeni malik yani araç sahibi olunabilir. Noter satışı kişiler (alıcı-satıcı ) arası ilşkiyi belirler malik/sahip yapmaz.
    2- Noter satışlarından sonra, devir işlemi yani tescil işlemi için bir ay içerisinde aracın kayıtlı olduğu tarfik şube müdürlüğüne Noter Satış senedi, Vergi İlişik Kesme Belgesi, Zorunlu Mali Mesuliyet Sigortası (Alıcı adına), Araca ait eski Tescil ve Trafik Belgeleri, Vatandaşlık numarası, Yeni Tescil Belgesi (Trf.Tescil Şube veya Bürosundan), Muayene süresi dolmuş ise muayenesi yaptırılacak, iki adet Araç Trafik Tescil ve Müracaat İşlem Formu (Ek-1) ile başvuru yapmak gerekiyor. Ama bu süre geçirilirse noter satışı geçersiz olmuyor ancak bir miktar ceza ödemek gerekiyor.
    3- Aracınız muayenesi olmadığı için trafikten men edildiğinde teslim alabilmek için malik yani aracın sahibi olmak gerekiyor bunun içinde tescil belgesinde adı geçen şahıs olan kişinin teslim alması gerekiyor. Araç sahibini bulamazsanız, dava yoluyla tescili istemek ve dava sonunda tescil yapıldığında aracınızı teslim alabilmek imkanına kavuşursunuz. Bu tip aksaklıkları önlemek için aracınızı noterden almakla beraber, o kişiden aynı anda bir yakınınıza ya da arkadaşınıza devir, tescil vs. işlemler için bir vekaletname almanız uygun olacaktır.
    Kolay gelsin...
    abim mahkeme falan cok uzun bi süre gecer sanki. ve o sırada otopark borcu vs. de çıkıcak başıma benim ihmalkarlığım yüzünden neler geldi başıma kulağıma afrikalıların taktığı cinsten bi küpe oldu bu olay.
    motoru aldığım kişiyi buldum allahtan. bi aksilik olmaz ise bugün çıkartıyorum motoru.

ailemi seviyorum ya. iyiki bu büyük ailenin bi ferdiyim.

F 650

Isim
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

motoru aldığım kişiye ulaştım. noter satışını yapıp üstüne almayan arkadaşa.
    ruhsatın satışını alıcak aynı anda ben noter satışı yapıcam. ve motoru kurtarıcam.
    hemen ardına ruhsatı üzerime alıyorum.

F 650

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

Noter satışı işi şu anda çok karışık mutlaka am amutlaka sabah 8:30 da noterin kapısında hazır olman lazım yoksa sistem calışmıyor.Ben 10 günde motoru anca üstüme alabildim oda zar zor.Yeni sistem problemli calışmakta sadece sabahın köründe belli aralıklarla calışlıyor bilgin olsun..Noter satışı bütün motorlarda 70 tl.

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Malesef bu ara sanırım haftaya kadar noter arac satıs sistemi bozuk oldugundan 1 hafta gşibi daha bekleyecen gibi gozukuyor dun gittim ben de yapamadım satıs sordum 3-4 gune gelir dediler onların 3-4 gunu sanırım 1-1.5 hafta oluyor

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

Sabah 8:30 gibi şansını dene o saatlerde belli sürelerde çalışıyor

Isim
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Alıntı Empyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Noter satışı işi şu anda çok karışık mutlaka am amutlaka sabah 8:30 da noterin kapısında hazır olman lazım yoksa sistem calışmıyor.Ben 10 günde motoru anca üstüme alabildim oda zar zor.Yeni sistem problemli calışmakta sadece sabahın köründe belli aralıklarla calışlıyor bilgin olsun..Noter satışı bütün motorlarda 70 tl.
    benim olay biraz karışık aslında. motoru aldığım kişi ruhsatı üstüne almamış( insanın başına ne geliyorsa tanıdıktan geliyorya açmıyım ağzımı şimdi) akıllım sadece noter satışını yapmış fi tarihinde. o yüzden öncelikle o ruhsatı değiştircek. sonrasında motoru çıkartıcaz. yani benlik pek fazla bi olay yok ilk etapta.

motoru bi müddet üstümüze almıyalım dedik tanıdık dedik olanlar oldu. vardır her şeyde bi hayır diyoruz. elimizden başka bir şey gelmiyor şuanda çünki.
    Alıntı Goktug.Uguz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Malesef bu ara sanırım haftaya kadar noter arac satıs sistemi bozuk oldugundan 1 hafta gşibi daha bekleyecen gibi gozukuyor dun gittim ben de yapamadım satıs sordum 3-4 gune gelir dediler onların 3-4 gunu sanırım 1-1.5 hafta oluyor

F 650

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12