Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 47 Sayfa bulundu
    Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

Standart bir dusme vakasi da benden

2 gundur olayi defalarca dusundugum icin ayrintilari ile burada yazayim ki kufredip ilk karsilasmamizda (ama lutfen 6 haftadan sonra olsun) ban kafa atabilin.

onumuzdeki hafta olan artmotoakademinin 3 gunluk egitime ben de katilacaktim. hem o egitim hem de temmuz ayindaki batum festivalina hazirlik olmasi acisindan bahcesehir in arka taraflarinda (eski edirne asfalti diye de geciyor sanirim) virajlari donme konusunda kendimi gelistirmek icin egitim surusu yapiyordum.

herneyse, pazar gunu saat 16:00 civarlarinda artik donuse gecmisken; yorgunluk, kendine guven (acep ikarus mu?), aceleden midir hala karar veremedigim ve normalde yapmadigim/yapmayacagim hatalar silsilesi yaptim.

saga dogru gayet genis ve karsinin gorulebildigi bir viraja yaklasirken onumdeki araci gecmeye karar verdim (ahanda 1) bu nedenle biraz hizlandim (oldu mu 2) saniyorum 100 km/s civarinda bir hizla viraja girdim. tabi bu arada viraja girerken arabayi sollayip girdigim icin sol seritteydim (simdiden 3 etti) iste olay buradan sonra koptu cunku hala anlamadigim bir sekilde ben bu viraji donemeyecegim dusuncesine kapildim ve virajin sol dis kenar ortasina dogru (4) baktigimi hatirliyorum.... oraya dogru yaklastigimi ve gercekten donemeyecegimi anlayinca da motoru duzeltip (bu arada motorum 94 model f650) tam da baktigim noktadan tarla/arazi' ye ciktim.
    araziye girdikten hemen sonra dusmeyi bekliyordum aslinda ama daha onceden aldigim bir iki off-road temel egitimi nedeniyle sanirim motordan kopmadan ve kontrolu kaybetmeden tamami cim ile kapli iri ufakli tepecikler bulunan arazide devam ettim. frenleme yapmak istemedim onun yerine gazi kestim ve yavaslamasini bekledim. bi baktim hala dusmuyorum... oh dedim yirttim sanirim ileriden yola cikarim tekrar demeye kalmadan gayet buyuk bir (kenarlari yatik u seklinde bir kanal) kanalin icine girip saniyorum 1-1.5m kadar 2 tekerim de yerden kesilecek sekilde havalandim. havaya yukselirken kontrolumu kaybedip motorun sag tarafindan dogru uzaklastigimi hatirliyorum... sonra gozlerimi actim gokyuzune bakiyorum.

hic yerimden kipirdamandan ve bir yerimi oynatmadan once ellerimi ve ayaklarimi oynattim. sonra basimi sakin sakin saga sola cevirdim. bu sirada arkadan beni takip eden goktug' da yolda sakin bir yere cekip kosarak yanima gelmis.

herneyse, bundan sonrasi onemsiz hikaye. sag koprucuk kemigim kirilmis. boyun kaslarimda saniyorum carpmadan dolayi ozellik dun cok gergin ve tutuktu ama bugun daha iyi. 8 seklinde ve koltuk altlarimdan gecip omuzlarimi gergin tutan bir aski ile minimum 3 hafta yasamam gerekiyor. sonrasinda yeniden cekilen rontgene gore durumun ne olacagi anlasilacak.

durum budur odur sudur....

Banned
    Isim
    murat akar
    Motosiklet
    XT660Z TENERE abs
    Marka
    Yamaha

üzülerek okudum çok büyük geçmiş olsun. 3 hafta çabuk geçer diyelim. bu kararsızlık ve bir anda kendine güven gelme duygusunu bende yaşıyorum. ikisi arasında kalmak çok tatsız bir durum.

umarım çabucak iyileşirsin. tekrar çok geçmiş olsun.

Enduroist Kadim Üye burak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Burak ŞAHİN
    Marka
    Diger

Aha da az önce aklımdan geçirdim sesi soluğu çıkmadı noldu bu adama diye,kardeşim geçmiş olsun şu saatten sonra niye böyle yaptın şöyle yapaydın ya demenin anlamı yok ama şöyle de bi gerçek var ne kadar km yaparsan yap,ne motora ne yola ne de kendine güvenmemeli diye düşünüyorum,tekrar geçmiş olsun

5325002888

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Malesef kötü bir andı. Pazar günü çatalcaya gelseydin şahit olabilirdin Burak.

Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Aman bu aralar ne oluyor yahu..
    Çok geçmiş olsun acil şifalar Baypembiş.
    Tekrarı olmasın inşallah.
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

Enduroist Kadim Üye burak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Burak ŞAHİN
    Marka
    Diger

Alıntı Goktug.Uguz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Malesef kötü bir andı. Pazar günü çatalcaya gelseydin şahit olabilirdin Burak.
    geleydimm,gitme diyeydimm,açaydım böyle kollarımıııı....Neyse abi ucuz atlatmışsınız gene,ben olayı okurken içimde dua ettim bariyere çarpmamıştır inşallah diye,öyle olmaması büyük şans,Bahadırım kardeşim tekrar tekrar geçmiş olsun

5325002888

Enduroist Kadim Üye Serhat Demirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serhat demirci
    Motosiklet
    V-storm DL 650
    Marka
    Suzuki

abicim çok çok geçmiş olsun ,allah korumuş seni,okurken sanki ben kaza yapmışım gibi hissettim,inşallah en kısa zamanda toparlanırsın,inşallah bu kaza gezi planını bozmaz.

Banned
    Isim
    Nigar Tuncay
    Marka
    Diger

Bence biran önce kurşun döktürün
    kaza yapan,
    kemiğini kıran,
    moraran,
    bir yerleri şişen,
    herkesi kurşun dökme seansımıza bekliyoruz.

Aşkım verilmiş sadakamız varmış
    ama dikkat lütfen dikkat

Enduroist Katılımcı Üye msari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    mustafa sarı
    Motosiklet
    f650gs
    Marka
    Aprillia

çok geçmiş olsun.
    İnşallah en kısa zamanda düzelip hem eğitimine katılır hem de keyifli sürüşlü günlere dönersin.

ha bu arada yarım hoca imandan yarım doktor candan eder durumları da olmasın.
    ne sana ne de başka kişilere.

eğitim demogojisi yapmak istemem ama ön hazırlık için bir kaç önemli konu var,
    onlar öncelikle alışkanlık haline getirilirse, eğitim maximum şekilde mikemmel olarak emilebilir.
    - gaz kontrolü
    - gidondan kontra.
    diğer mevzular daha kısa sürede öğrenilebilir.
    ve bu şekilde gold bile alabilirsiniz.
    Konu msari tarafından (18-05-2010 Saat 12:29 ) değiştirilmiştir.

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Durmadan yok festival yapalım yok kampa gidelim bilmem ne diyonuz bikere dediniz mi hic biriniz hadi bu hafta toplanalım da toplu gusul abdesti almaya gidelim falan diye. Peh enduroistiz die geciniyonuz.

Bir dahaki etkinlik:GusulFest 2010

Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu