Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 36 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Zacharias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kubilay Onur Güngör
    Motosiklet
    2013 Street Bob
    Marka
    HarleyDavidson

Standart Kısa Süreli Motor Çözümü

Merhabalar,

Bu benim ilk mesajım. Kendim de bir taraftan araştırıyorum düşünüyorum vs ama burada bu işe gönül vermiş bir topluluğa da fikirlerini sormak istedim.

Öncelikle Türkiye de nee kadar daha kalacağım henüz netleşmedi. Fakat öyle görünüyor ki, bir altı ay filan daha buradayım. Burada olduğum süre içerisinde uzun yol da yapmam gerekecek. Göztepe-Şile-Maslak arası zorunlu olmak üzere, etrafı da gezmeyi isterim.

Normal şartlarda istediğim motor elbette F800 sonrasında R1200 GS adventure fakat gelin görün ki, böylee bir yatırıma girmem için henüz erken.

Aradığım şey max. 10 bin civarında, sonrasında kolay satabileceğim, yukarıda yazdığım güzergahda zorluk çıkarmayacak bir motor. Öneriliniz var mıdır?

Buna ek olarak almam gereken eğitimler neler olacak?

Daha önceden alaylı olarak bir süre vitesli motor deneyimim olmuştu Balıkesir taraflarında.

Bir diğer sorum da şu;

Bir rota çizdim kendime Avrupa da 4500km civarında, Türkiye'den tamamen ayrılma durumum var. Ve ben bu ayrılışımı bir motor ile yapmak istiyorum. Bu anlamda Gözüm F800 ile Stelvio da takılı kaldı. Aceba ülkelere motor girişi hakkında bilginiz var mı? Yani atıyorum Almanyadan F800 alıp sonrasında Danimarka'da yaşayabilir miyim o motorla yoksa anlamsız mı olur başlangıç fiyatındaki bazı güzellikler sonradan başka ülkelerde ki vergilendirmeler ile eşitleniyor mu?

Bu sorularıma mümkün olduğu kadar detay verebilirseniz çok memnun olurum.
    I want to know God's thoughts, the rest are details.

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Yurtdışı hakkında birşey söyleyemeyeceğim ama ; 10bin lira civarında piyasası iyi olan enduro'lar Honda , Yamaha ve BMW'de var.

XT660R , Transalp , F650GS , Varadero gibilerini önerebilirim ama tam olarak ne yapmak istediğine de bağlı.

Sadece asfalt ve şehiriçi kullanırım diyorsan Fazer'da alabilirsin ;)

Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

saniyorum daha cok sehir ici kullanacak.... o yuzden fazer almasi daha mantikli gibi geliyor.

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

fazer f 800 veya 1200 gs ciddi tecrübe ister öncelikle bu konuda anlaşalım ... eğer yeterince tecrübeniz yoksa once eğitim konusunu çözelim motosiklet alma kısmı kolay : )

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

gerekli egitimi aldiktan sonra 650 cc bir makinayi kullanmasinda cok problem olmayabilir.... aslinda problem olur ama biz arkadasa ne kadar git ybr125 al desekte almayacagi icin bosuna dil dokmenin alemi yok

is bu nedenle; arkadasa sehir ici kullanimina uygun bi naked makina soylemek daha mantikli. sonucta 6 ay sonra rahat satip gidecegi bir makina olmali...

ama egitim konusuna hemen egilmeli ve simdiden bu konuyu cozmeli.

Enduroist Üye Zacharias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kubilay Onur Güngör
    Motosiklet
    2013 Street Bob
    Marka
    HarleyDavidson

Öncelikle teşekkürler,

zaten forum girdimin için de ayrı bir soru olarak mevcut. Ne tarz bir eğitim almam lazım diye.

Buna ek olarak özellikle göztepe maslak hattı tamamne şehir içi. Onun dışında şile ye sık sık gidip gelmem gerekecek. Ayrıca doğa gezilerine de katılmayı tercih edebilirim grup gezilerine filan.

Motor ve eğitim önerilerini bu çerçevede değerlendirirseniz daha mutlu olurum
    I want to know God's thoughts, the rest are details.

Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

bahsettigin yol ve gezilerin %80 aslinda su anda asfalt gibi gorunuyor... alacagin motoru 6-8 ay binecegin, giderken satacagin, maksimum 10bin tl verecegin, sehir icinde seni yormayacak, uzun yolda zorlamayacak olsun istiyorsan;

naked: fazer ya da cbf600 gibi birsey ya da
    enduro; F650gs (2002-2004 arasi)

olabilir... naked ile enduro arasindaki en buyuk fark (senin icin ama bu fark) birinin tek digerinin cift silindirli olmasi olacaktir.

ama tabi git gor motorlari, sevecegin gozune hos gelecek bir makina bak... biz burada ne yazarsak simdilik yalan.

egitim konusunda ise, motor kullanmayi temelde bildigin ama guvenli surme konusunda tecrubenin az oldugunu dusunerek iki egitimci abimizin adini vereyim sana;
    - ugur ertekin
    - rahmi barutcu

bu abiler sana asfalt uzerinde guvenli ve keyifli motor surmek icin gerekli tum egitimi vereceklerdir.

Enduroist Katılımcı Üye msari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    mustafa sarı
    Motosiklet
    f650gs
    Marka
    Aprillia

cbf600 gibi motorlar uzun yolda yorucu olur kanımca. yani 4500 km için konuşuyorum.

Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

Alıntı msari Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cbf600 gibi motorlar uzun yolda yorucu olur kanımca. yani 4500 km için konuşuyorum.
    o avrupada yapmayi planladigi bir yol.. avrupada zaten baska makina alacak. arkadas turkiyede gecirecegi 6 ay' i dusunuyor... haaa yok turkiyede alip avrupada da o motoru kullanayim diyorsa bence yanlis yolda.
    bence simdi gitsin almanyadan F800GS' ini alsin. sonra turkiyede 6 ay binsin... ne gerek var %55 daha fazla para odemeye.

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Alıntı baypink Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o avrupada yapmayi planladigi bir yol.. avrupada zaten baska makina alacak. arkadas turkiyede gecirecegi 6 ay' i dusunuyor... haaa yok turkiyede alip avrupada da o motoru kullanayim diyorsa bence yanlis yolda.
    bence simdi gitsin almanyadan F800GS' ini alsin. sonra turkiyede 6 ay binsin... ne gerek var %55 daha fazla para odemeye.
    İyi de 10 bin lira'ya F800GS'mi var baypembişim ??

Fazer 4 silindir 98 beygir çok güçlü alettir. CBF600 ise ona nazaran daha hantaldır ama uzun yol'da o kadar da yormaz her ikiside.

Doğa gezileride var işin içinde ; en mantıklısı F650GS hatta F650GS Dakar ;)

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu