Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 15 Sayfa bulundu

Hybrid View

Enduroist Üye bartsimpson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    hakan keskin
    Motosiklet
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Standart sarı kızımın güncesi :))

Sayın site sakinleri sarı kızımla iyisi kötüsüyle 1,5 ayımızı devirdik..arka disklerimdeki yağ problemi gibi ufak tefek sıkıntılara beraber göğüs gerdik..Bugün çanakkaleden bayramiçe dönmek üzere motorumu yükledim marşa bastım..bi baktım kimsecikler kalmamış ( hemen aküden kıllandım tabii .(motorum 2008 çıkışlı 2 sene boyunca yaptığı yol sadece 2000 km) .yata yata bi tek bostan büyür diğerleri küçülür mantığıyla akünün bitmiş olabileceğni düşündüm.. diğer motordaşım altan (f650 gs) durumu anlattığımda 1-2 seferliğe mahsus vurdurabileceğimi en azından tamirciye kadar gicebileceğimi söyledi.. ama sarı kız inatçı çıktı, tekerlek vurdurma anında kilitlendi ve pistonlar dönmedi..akabinde acil durum yardımı aldım.takviye yaptık ama takviye kablosunu çeker çekmez motor iiissstop etti ( ve akünün, çanakkale ağzıyla marılmış olduğuna kanaat getirdik.. motorun aküsü 12v/14A olmasına rağmen elimizdeki tek akü olan 12v/ 12 A lik bir akü taktım.. şimdilik bi sorun yok.. ama sayın büyüklerim ,tecrübeli küçüklerim " yok olmaz illa 14 amper akü takmalısın derse" değiştirebilirim.. bu arada bmw den çıkan akü sulu tip aküydü benim taktığım jel akü.. bilgilerinize arz olunur..(blog yazısı gibi oldu biraz hoşuma da gitti walla
    Konu bartsimpson tarafından (28-05-2010 Saat 23:45 ) değiştirilmiştir.

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

bu sarisinlar cok nazli ooluyor be hakan bi ihtiyacin varsa kopup geleyim gunahlarimdan
    Konu Ali Uysalelli tarafından (29-05-2010 Saat 00:39 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Üye balikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Altan Uysal
    Motosiklet
    f650gs
    Marka
    Bmw

olm hakan nedir seini bu akülerden çektiin
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Tahminimce 2 amper'den sıkıntı olacağını sanmam ama , bmw kullanan arkadaşlar şunu diyeceklerdir ; '' E almanlar boşuna 14 amper koymamışlar düşünmüşlerdir'' diyecekler

Geçmiş olsun. F800'e bu kadar kötü davranma ...

Enduroist Kıdemli Üye Ünsal Ömer ÇAKMAKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ünsal Ömer ÇAKMAKLI
    Marka
    Bmw

Alıntı giotine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tahminimce 2 amper'den sıkıntı olacağını sanmam ama , bmw kullanan arkadaşlar şunu diyeceklerdir ; '' E almanlar boşuna 14 amper koymamışlar düşünmüşlerdir'' diyecekler
    Sabah sabah gülümsettiniz , teşekkürler

Benim Pegaso'nun da fabrika aküsü 12V14Ah fakat bende Bocsh 12V7Ah kullanıyorum , çok fazla hor kullanmama rağmen şimdilik sıkıntı yok.Bildiğim kadarıyle düşük güçlü akü kullanmanın iki zararı var. İlki akü kısa sürede boşalıyor ikincisi şarz ünitesi 14Ah için olunca sanırım fazla şarz edip özellikle sıcak havalarda akünün kaynamasına sebeb oluyor.Benim aracımda şarz ünitesi , akü , korna , lambalar her şey uydurma olduğu için saldım çayıra mevlam kayıra durumunda gidiyor.

Yine duyduğum kadariyle bizim pistonlar büyük olduğu için vurdurularak çalışması çok mümkün değilmiş , yinede denenecekse 3 ve 4'üncü viteslerle denenmeliymiş , ben denediğimde ne 3'üncü viteste ne de 4'üncü viteste piston kıpırdamamıştı

Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

Ep gene Trakya beeyaa Avrupa'lıyız çekemiyo susaklar...

0 532 4258807

Canlar Makina , Canlar A.Ş.

.

Isim
    hakan keskin
    Motosiklet
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Alıntı giotine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Geçmiş olsun. F800'e bu kadar kötü davranma ...
    Serde Türklük var ya ,yan sanayi baba mesleğimiz hamdolsun..asgari şartlarda malzeme uydurmak da genetiğimizde var, elin alamanı nerden bilsin

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

valla nazli falan ama ne versen yiyor,ne giydirsen yakisiyor.

Isim
    hakan keskin
    Motosiklet
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Alıntı Goktug.Uguz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sarisinlar cok nazli ooluyor be hakan bi ihtiyacin varsa kopup geleyim gunahlarimdan
    kardeşim şimdi bunlar kuzey almanyanın yerli ırkı bmw kabilesinin ehlileştirilmemiş son vahşi kısrakları hal böyle olunca terbiye etmesi zor oluyo son çare olarak şarapla vaftiz edicem ,kutsuycam ,bi hocaya üfleticem bakalım nasıl olucak