Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 16 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye dolphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AYPERİ LEFLEF

Standart Bir motosiklet modeline aşık olunur mu?

EVET OLUNUR

Çoğumuz zaman zaman motosikletlere olan aşkımızı dile getirmeye çalışırız.Bazende onlara duyduğumuz hislerimizi yada aşkımızı kelimelere dökemediğimiz zamanlar olur.Üzerindeyken duyguların en güzelini yaşadığımız bu can yoldaşımıza isimler takarak ifade etmeye çalışırız.Kızım deriz,oğlum deriz,kumam deriz
    Benimde bir zamanlar sahip olduğum motoruma,belkide uğurlu olduğuna inandığım ve çok sevdiğim yunus balığından feyz alarak gri yunusum adını takmıştım.Ama V-stroma duyduğum aşkı bazen kelimelere sığdıramıyorum.Enduro tarzı motosikletlerin içinde en karakterlisi en yakışıklısı Metrelerce öteden,üzerinde ki sürücüsünün bile duruşunda ki asaletten,gelişini fark edip saniye saniye beynime resmettiğim V-strom.Kalbimin ağzımda attığı zaman işte o zaman...
    Bir siyahı geliyor geceyi yara yara.Arap atı kadar asil bir o kadar heybetli.Derken bir başka bordo geliyor.Gün batımında güneşin tüm koyu kızıllığını barındırarak bünyesinde.Bir o kadar kışkırtıcı ve baştan çıkartıcı.Sevdiğimi hayal ediyorum üzerinde.Bir başka motora değil ancak onun üzerine yakışıyor tüm güzelliğiyle.
    Geçenlerde bir arkadaşım V-strom almak istediğini söylediğinde evet evet al siyahını al...bordo mu istiyorsun??? tamam bordo al ama al yeterki al diye adeta kudurmuş bir halde buldum kendimi Sadece ona değil almak isteyen herkese böyle patlamalar yaşıyorum tatlı tatlı Güldü bana,ilk dedi seni gezdiricem söz
    Sonuçta motosiklet seven biri olarak diğer modellere çok mu haksızlık ediyorum acaba diye düşünmeden duramıyorum.Çünkü bu benim yaşam tarzım,hayat felsefem.Hangi motora binersem bineyim aldığım hazzı her defasında dile getiren bir insanım.Ve hepsinin insana farklı duygular yaşattığına inanıyorum.Mesela bir racingin arkasında kendimi olabildiğince asi,hızlı ve özgür hissediyorum.Scootera bindiğimde küçük mutlu bir kız gibi keyif alıyorum.Chopperın arkasında biraz daha keyifli ve biraz daha serseri bir ruha bürünüyorum.Ya V-stroma bindiğimde...bana yaşattığı tek duygu asalet oluyor.Onunla virajlar da yatarken bile hep başın dik ve marursun.Yollar seni çağırıyor.Kilometreler uzunluğunu ve yoruculuğunu yitiriyorlar.Gidebildiğin kadar gitmek var uzaklara.Güneşin doğduğu noktadan,battığı noktaya kadar....
    Hele birde sevdiğinin arkasındaysan değme uçsuz bucaksız yolların keyfine Arka selede,aşklarım dediğim iki sevdalınla vur vura bildiğin kadar kendini yollara.Ne sevdiğin seni bırakır nede V-stromun seni yarı yolda...

Bir gün herkes doğru yolu bulacak,bir gün herkes V-stromcu olacak

Enduroist Üye 2berk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tuğberk Çelikkol
    Motosiklet
    Suzuki V-Strom DL650 A K7
    Marka
    Suzuki

Bu yazı, daha bu gece Bursa toplantısında yaşadığım ve kendimi çok kötü hissettiğim bir zamana denk geldi enteresan..

Konu kısaca şu. Yazın sattığım mavi DL 650 Vstrom um da bu akşamki toplantıya geldi. Sattığım arkadaşı görünce ilk sorum tabii ki nasılsından sonra motor burda mı ?? idi.

Evet deyince bir bakabilirmiyim dedim gayri ihtiyari. Eşim de yanımdaydı tuttum elinden koştum, resmen ona doğru Anahtarını da almışım zaten farkında bile değilim.

Kendimi selesinde buldum. Gidondaki kaskı eşime verdim. ve hemen çalıştırdım.

bir iki kısa gaz ve bir tur attım

Evet bir motora aşık olunurmuş. Duygularımı anlatmam zor ama sadece şunu söyleyebilirim: Model yükseltmek için sattığım v-strom ( ki maalesef bazı sebeblerden bunu da gerçekleştiremedim ) benim kalbimde çok ciddi bir yere sahipmiş.

Umarım yine kavuşuruz bir gün ne diyeyim şimdilik..
    Tugberk Celikkol
    0 Rh (-)
    Bursa

Enduroist Kıdemli Üye orhan duman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    orhan duman
    Motosiklet
    Dl 650 v strom
    Marka
    Suzuki

Tam Bmw 1150 Gs'yi tarif etmişsiniz:wohow3:
    Aşka saygı duymak lazım

Ordinaryus Enduroist VeYSeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bıçkın Delikanlı VeYSeL
    Motosiklet
    DL650A Vstrom
    Marka
    Suzuki

Ben Aşka İnanmayan Biri Olarak V-Strom ile Gürbüz Abim sayesinde tanıştım..

İlk karşılaştığımızda uzunca bir süre gözlerimizi birbirimizin üzerinden alamadık..
    sonra Bir Erkek Olarak ilk adımı ben attım ve selesine oturdum.
    İşte o onda anladım ki biz birbirimiz için yaratılmışız..

Askerden Gelirgelmez ilk İşim V-Strom Sahibi Olmak..

ve evet ilk görüşte Yıldırım Aşk Varmış..

Bir modele aşık alunurmu evet olunur..
    Web: Toplu.Biz
    Keşfedebildiğin kadar özgürsün..

Enduroist Üye Hasan Hüseyin ÖZGÜR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hasan Hüseyin ÖZGÜR
    Motosiklet
    XTZ 1200 SUPER TENERE
    Marka
    Yamaha

Duygusal bir konu olmuş ve çok samimim duygular ortaya dökülmüş. Marka model farketmeksizin iki tekerin her türlüsüne aşık olunur. Duygunun sevdanın olduğu yerde bir de ayrılıklar olmasa ne iyi olur? V-Stromumdan ayrılalı 2 hafta kadar oluyor. Hani sevdiğin sevdiceğin aradaki bazı meseleler sebebiyle çok yakınında komşunla arkadaşınla birisiyle evlenir de kahrolursun ya bende kıratımı kulüpteki bir arkadaşıma verdim. Yanında ve kulüpte de pek fazla konuşamıyorum şöyle böyle özlüyorum gibisinden hani birşey der de alınır diyerekten. Ne kadar da kötü oluyormuş ayrı kalması. Öyle ki kendime ihanetin merkezinde gibi hissediyorum. Dün alan arkadaşın evinin yanından geçerken gördüm de içim acıda cız ediverdi. Benim yuvamdayken kapalı yazın serin kışın sıcacık bir ortamı vardı. Ya şimdi su geçiren bir bırandanın altında makus kaderini yaşıyor. Çok mu duygusalım acaba bugün. Hava kapalı ve kar yağışına gebe. Keyfiniz ve neşeniz bol olsun.

6. Hasan Hüseyin ÖZGÜR güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (24-12-2017),cemkucuk (24-12-2017)

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

İster istemez bir gönül bağı oluyor ne kadar cansız olduğunu bilse de insan. Bence ruhu var hatta. Mesela ben de sşzşn gibi yağmur altında görsem, küsmüş bana bakmıyor gibi gelirdi.
    Tuhaf iş şu motosiklet sevdası.

E6853 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Ben de asla motosikletimi birinin garajına evine ve bahçesine bırakıp gidemem. Yanımda olacak, kimseye güvenip bırakıp gitmem. Bazen arkadaşın iş yerine geldiğimde üst montu çıkartıyorum, o sıra “hadi gidip bakalım benim arabayla” diyor. Ben motosikletimi dükkanında bırakmam ben sürerek gelirim diyorum. Dükkan kapalı içeri kıyarız dese de yok diyorum.
    İlk göz ağrısı da başka tabi ki. Ben ilk eski mobiletler ile başladım, onun aşkı bambaşka, bir de tamirhanesinde çalışıp herşeyini kendim yaptığım için o da apayrı bir aşktı. Jantın tellerine 2 saatimi ayırırdım, sanki sevgilinin saçını tarayıp at kuyruğu örmek gibi.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

9. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

cemkucuk (26-12-2017)

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

ben sizin kadar duygusal değilim sanırım. Gönderdiğimin arkasına pek bakmam. çünkü yerine yenisi gelmiştir.
    çok mu gaddarım ne

KILIBIKRAYDIR

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı cemkucuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben sizin kadar duygusal değilim sanırım. Gönderdiğimin arkasına pek bakmam. çünkü yerine yenisi gelmiştir.
    çok mu gaddarım ne
    Seni gidi duygusuz hemşo seni ;))

Bazıları elden çıkartmakla uğraşır, alırken zamanında kurcalanmıştır ve sonunda illalah eder ve satmaya fırsat kollar.
    Kimisi de kendisi kurdalar ve kaza vs yapar eski düzen tutmaz elden çıkartır. Bunların motosikleti ile bağları nasıl acaba? Hemşo sen bunlardan deyılsın değil mi 😂
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seni gidi duygusuz hemşo seni ;))

Bazıları elden çıkartmakla uğraşır, alırken zamanında kurcalanmıştır ve sonunda illalah eder ve satmaya fırsat kollar.
    Kimisi de kendisi kurdalar ve kaza vs yapar eski düzen tutmaz elden çıkartır. Bunların motosikleti ile bağları nasıl acaba? Hemşo sen bunlardan deyılsın değil mi 😂
    Yok canım hemşerim ben aldım mı ömür boyu benim olacak şekilde alırım ama verdim mi giden gitmiştir

HUAWEI RIO-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KILIBIKRAYDIR

13. cemkucuk, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (28-12-2017)

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu