EVET OLUNUR

Çoğumuz zaman zaman motosikletlere olan aşkımızı dile getirmeye çalışırız.Bazende onlara duyduğumuz hislerimizi yada aşkımızı kelimelere dökemediğimiz zamanlar olur.Üzerindeyken duyguların en güzelini yaşadığımız bu can yoldaşımıza isimler takarak ifade etmeye çalışırız.Kızım deriz,oğlum deriz,kumam deriz
Benimde bir zamanlar sahip olduğum motoruma,belkide uğurlu olduğuna inandığım ve çok sevdiğim yunus balığından feyz alarak gri yunusum adını takmıştım.Ama V-stroma duyduğum aşkı bazen kelimelere sığdıramıyorum.Enduro tarzı motosikletlerin içinde en karakterlisi en yakışıklısı Metrelerce öteden,üzerinde ki sürücüsünün bile duruşunda ki asaletten,gelişini fark edip saniye saniye beynime resmettiğim V-strom.Kalbimin ağzımda attığı zaman işte o zaman...
Bir siyahı geliyor geceyi yara yara.Arap atı kadar asil bir o kadar heybetli.Derken bir başka bordo geliyor.Gün batımında güneşin tüm koyu kızıllığını barındırarak bünyesinde.Bir o kadar kışkırtıcı ve baştan çıkartıcı.Sevdiğimi hayal ediyorum üzerinde.Bir başka motora değil ancak onun üzerine yakışıyor tüm güzelliğiyle.
Geçenlerde bir arkadaşım V-strom almak istediğini söylediğinde evet evet al siyahını al...bordo mu istiyorsun??? tamam bordo al ama al yeterki al diye adeta kudurmuş bir halde buldum kendimi Sadece ona değil almak isteyen herkese böyle patlamalar yaşıyorum tatlı tatlı Güldü bana,ilk dedi seni gezdiricem söz
Sonuçta motosiklet seven biri olarak diğer modellere çok mu haksızlık ediyorum acaba diye düşünmeden duramıyorum.Çünkü bu benim yaşam tarzım,hayat felsefem.Hangi motora binersem bineyim aldığım hazzı her defasında dile getiren bir insanım.Ve hepsinin insana farklı duygular yaşattığına inanıyorum.Mesela bir racingin arkasında kendimi olabildiğince asi,hızlı ve özgür hissediyorum.Scootera bindiğimde küçük mutlu bir kız gibi keyif alıyorum.Chopperın arkasında biraz daha keyifli ve biraz daha serseri bir ruha bürünüyorum.Ya V-stroma bindiğimde...bana yaşattığı tek duygu asalet oluyor.Onunla virajlar da yatarken bile hep başın dik ve marursun.Yollar seni çağırıyor.Kilometreler uzunluğunu ve yoruculuğunu yitiriyorlar.Gidebildiğin kadar gitmek var uzaklara.Güneşin doğduğu noktadan,battığı noktaya kadar....
Hele birde sevdiğinin arkasındaysan değme uçsuz bucaksız yolların keyfine Arka selede,aşklarım dediğim iki sevdalınla vur vura bildiğin kadar kendini yollara.Ne sevdiğin seni bırakır nede V-stromun seni yarı yolda...

Bir gün herkes doğru yolu bulacak,bir gün herkes V-stromcu olacak