Alıntı cocoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu tabloyu nereden buldunuz bilmiyorum ama ilgili çalışma şu anda ismini vermeyeceğim ama Türkiyenin en büyük şirketlerinden birinin satış ekibi tarafından hazırlanmıştır. Malum satıcılar Türkiye'nin dört bir yanını gezen insanlar oldukları için nerede ne yenir çok iyi bilirler. Bu bilgiyi paylaşmak adına yapılan bir çalışmanın sahibinin belirtilmesi emeğe saygı açısından gereklidir diye düşünüyorum.

''Resimde görüldüğü gibi bir excel tablom var'' ifadesi bende ilgili tablonun sizin tarafınızdan hazırlandığı imajını doğurdu. Merakıma binaen tabloya baktığımda böyle bir sürprizle karşılaştım.

Çalışmayı yapan ekibin ismini sizin açıklamanız şık olur düşüncesiyle açıklamıyorum. Bilmiyorsanız açıklayabilirim.

Bu eleştiriyi direkt olarak üzerinize almamanızı rica ederim. Zira gerçekten kaynağını bilmiyor olabilirsiniz. Sonuçta bu da bir işe yarayabilir ve çalışmanın sahibini herkes öğrenmiş olur.

Boyle bir tablom var derken boyle bir tabloya sahipim anlamındaydı. Ayrıca bunu bir tanıdıgım al işine yarar diye verdi. Ben o zaman şu şekilde yazmalıydım altına..

Kaynak: Tanıdığım bir Abim

Forumlarda uzun suredir yazan okuyan bir kişiyim emeğin ne demek olduğunuda iyi bilirim. Fakat bazen oyle seyler vardır ki kaynagı bilinemiyor bu zamanlarda da kaynak belirtmek saçma geliyor. Eleştiriyi üzerime alındım cunku konuyu acan benim. Bu yuzden de boyle bir acıklama yapma geregi duydum.

Bu arada oradaki bir kaç bilgiyi değiştirdim kendi bildiklerimi ekledim bazılarını çıkardım. Eğer ki siz biliyorsanız kimin emeği olduğunu açıklarsanız memnun olurum biz de o kişilerle buluşabildiğimiz bir noktada bizler de teşekkür etme şansı buluruz.