Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 17 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Kadim Üye Kerim Adnan DENİZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kerim Adnan Deniz
    Motosiklet
    2004 Multistrada 1000 DS
    Marka
    Ducati

Alıntı Şenol SEL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pardon değerli ağabeyim mesajın tamamı size ait değil.Pedogojik eğitim kısmı sizden alıntı yaptım ama diğer konular sizle alakalı değil.
    Sevgili dostum,

Zaten Prensip hakkında yazışıyoruz. Siz, biz, şahıslar değil konu. Hemfikir olduğumuzu da düşünüyorum. Sadece eğitim işinin yanlış yerlere gitmesini kabullenemiyorum.

Bahsettiğiniz eğitmenler(?!) konusunda size hak vermemek elde değil. Bir işi iyi yapabiliyor olmak, o konuda iyi eğitim veriyor olmak anlamına gelmez. Elenmesi gereken dünya kadar insan var.

Adı her neyse; (... sendromu) insanlara kaza yaptıracak, bizlere çok sevgili dostlarımızı, belki kendi yaşam veya sağlığımızı kaybettirecek yönde gelişmemeli. Yanlış yönlendirmeler oluyor. Bunları görüyoruz. "Falanca hoca şöyle dedi. Fişmekanca böyle"

Ama siteden Hakkı Abimizin geçirdiği kazada önemli bir yer tutuyor, falanca hocanın bilgilerini uygulamaya çalışmak.

Başkalarının tecrübeleri bize sadece bilgi oluyor. Ve her şart altında aynı sonucu vermiyor. Öyle olsaydı, Maddenin Sakınımı kanunu, Enerjinin Sakınımı kanununa dönüşmezdi.

İnsanların "İnisiyatif" kullanmalarını sağlamak lazım. Analitik düşünme ve hızlı karar verme yeteneklerini geşliştirmek lazım.

2x2 nin 4 ettiğini öğretmek başka şey, bu eşitliği tanesi 2 liradan 2 adet ekmeğin kaç lira ettiğini öğretmek ayrı şey. Havuz problemleri bu yüzden önemlidir. İnisiyatif kullanmak ve olayları analiz edip bir karara varabilmek için.
    Sadece eşitliği bilerek doğru kararlar veremezsiniz.

Sevgili dostum,

Bu, muhalefet gibi gözüken stresli karşı duruşlar, sevgili dostlarımıza ve tabii ki kendimize de zarar gelmemesi adınadır. Doğru eğitim (gerçek eğitimden bahsediyorum) için bizler de hazırız. Ve esasen her saniye, her saat, her gün zaten eğitim ile iç içe yaşıyoruz. Her geçen süre bizi bir şekilde eğitiyor zaten. Ama yaşımız, eğitimimiz, tecrübemiz ve bilgi birikimimiz gereği ticaret ile eğitim konularını bir birine karıştırmamaya özen gösteriyoruz.

Kısacası;

Eğitime karşı duruş değil, ticaret adına yapılan eğitim görüntüsünde "Yanlış Motivasyon"a karşı geliş bu. Bu sebeple sevgili Alpaslan' ın yukarıdaki yazısını sonuna kadar kabul ediyor ve destekliyorum. Bu yazının kendisi de başlı başına bir eğitim. Ve herhangi bir ticari kaygısı da yok. Sorun da tam burada işte... Yani "Konunun devamı yarın paralı eğitime katılacaklara" anlayışında...

Sevgi ve Saygılarımla,
    Konu Kerim Adnan DENİZ tarafından (17-09-2010 Saat 20:15 ) değiştirilmiştir.
    İyi sürücü olmak için, önce iyi insan olmalısın.
    If you want to be a Good Rider, you must be the Good Human first!

Safety second !