Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 13 Sayfa bulundu

Hybrid View

danceofarts
    Guest

Cool Hacİzlİ mallar hakkinda soru?

MERHABA, BURAYA KONU ACTIM CÜNKÜ ALIM SATIMLA İLGİLİ OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜM VE MERAK ETTİĞİM BİR KONU VAR,

BİR ARKADASIMIN POLİS (MOTORİZE-YUNUS) TANIDIĞI HACİZLİ VS. CEZALI MOTORLARDAN BAHSETMİŞ, UYGUN FİYATA SATILDIĞI HAKKINDA BİR ŞEYLER ANLATMIS TABİKİ TAM OLARAK KONUYU BİLEMİYORUM, ACABA BU TARZ BİR MOTORU DİYELİM ALDIK, HACİZLİ VS. OLMASINDAN DOLAYI MOTORUN HAYRI OLUR MU? DİĞER BİR YANDAN ASLINDA HACİZLİ MALI ALARAK ADAMIN BORCU KAPANMIŞ OLUYOR BUDA BİR HAYIR KISMI, NE DERSİNİZ ?

Enduroist Katılımcı Üye Osman UYAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Fenerli Üye
    Motosiklet
    .

koruma olarak, kask mont bot vs yerine "dua" kullanmıyorsanız, bence bu biraz garip bir soru olmuş.
    Osman Uyan
    Bursa

Ordinaryus Enduroist ASIM DEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ASIM DEMİR
    Motosiklet
    BURGMAN 650 EXECUTİVE
    Marka
    Suzuki

neticede sen paranı verip alıyorsun iyi makinalar varsa banada haber ver

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Maliye son zamanlarda tahsilata ağırlık verdi. Devlet alacağının tahsili için alışılmadık yöntemler uygulanıyor bu konuda dikkatli olmanızı öneririm. Herhangi bir sebep ile devlete borcunuz varsa maliye bunu teknolojik imkanları kullanıp sanal ortamda girdiğiniz maliyece güncelleştirilmemiş adresinizi TC kimlik no ile eşleştirip unutmuş olduğunuz borcunuzu tahsil etmek için menkul ve gayrımenkul mallarınızı haciz altına alarak, taşınabilir olanları evinizin veya işyerinizin önünden çekici ile kaldırıp yediemin garajına veya maliyenin hacizli mallar garajına kaldırıp götürür, peşine düşmezseniz satabilir de. Bu yolla satın alınabilecek motosiklet ve otomobillerin büyük bir çoğunluğunun anahtarları yoktur, çünkü çekici marifetiyle kaldırılmış olup borçlu sahibi ya peşine düşmekten vazgeçmiş yada çalındığını zannedip başka arayışlar içindedir. Satın alsanız dahi kilit sistemini yenilemek durumundasınız. Maliyeciler fiyat tespitlerini alacağını kurtarmak için yüksek yaparlar, satış şansının olmadığı ürünleri ise zaman içerisinde ya fiyatını geri çekmek ya da açık arttırma yöntemi ile ihaleye sokarlar. Ticari mantık ile hareket edince hesabınıza uygun gelen mala talip olur, makul ölçülerde kabul edilebilirlik sınırları içinde arttırabilir ve sahiplenirsiniz. Hayırlı olup olmama konusu kişinin tercihleri ile ilgilidir, Zekeriye Beyaz bile bu konuda yorum yapmayacaktır eminim.

Hazır yeri geldiği için ve damdan düşen biri olarak şahsen yaşadığım bir olayı da anlatayım. Bilgisayar başında olduğumuz için zaman zaman motosiklet ve otomobilim üzerinde haciz var mı yok mu şeklinde geyik yaparken. Hem Motor hem otomun hacizli olduğunu gördüm. Yıllar önce ortak olduğum şirketin kar dağıtımından dolayı GV.mükellefi olduğum vergi dairesine normal süresi içinde tahakkuk eden borcumu ödeyip hisse devrinden sonra mükellefiyetimin terk işlemini yaptırmama rağmen o yıllarda henüz vedop yani bilgisayarlı sisteme geçmemiş olan maliye terk işlemimi es geçip bilgisayarlı sisteme geçildiğinde beni aktif mükellef olarak kayıtlayıp beyanname vermemekten borçlandırmış geçen zaman içinde mükellefiyetimi terk ettiğim için adres güncellemesine gerek duymadığımdan resmen maliyeye borçlu görünüyordum. Sanal ortamdaki bir meraktan farkına vardığım bu olayı eski evraklarımı muhafaza ettiğim için terk dilekçemi ibraz ederek adıma salınan ceza ve borçları terkin ettirdim ve elime aldığım temiz kağıdı ile hacizleri kaldırdım. Bu konuda dikkatli olmanızı öneririm.
    Konu Yusuf YÜCE tarafından (15-06-2010 Saat 10:19 ) değiştirilmiştir.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Ordinaryus Enduroist Nuri Güzes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    MEHMET NURİ GÜZEŞ
    Motosiklet
    1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

99 yılında kurduğum bir şirketime masa sandalye olarak bir yakınımın alacağına karşılık haciz koyduğu bi kamyon masa koltuk vs malları ihaleyle alıp parasını ödeyerek almama rağmen şirketin hiç bir işi rast giymedi ve 1,5 yıl sonra da kapatmak zorunda kaldım.ben bu durumu hacizli mal almış olmama bağlayarak hem o mobilyaları dağıttım hemde bir daha hacizli mal almaya tövbe ettim.
    tabiiki bu benim kendi düşüncem.
    Hacı hacıyı Mekkede,Hoca hocayı Tekkede,deli deliyi dakkada bulurmuş.

danceofarts
    Guest

Aslında bende size katılıyorum, ne olsa ah almış derler ya..Sanırım ucuzda olsa insanın aklında hep bir şüphe olacak gibi..allah korusun tabi. Garip bir mevzu işte ilginc oldugundan konuyu acmak istedim msjlara teşekkürler ;)