Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 79 Sayfa bulundu

Hybrid View

Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Standart çözüm bulmamız lazım.!!!

Haber alıntı "E-5 karayolu Zeytinburnu mevkiinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi feci şekilde hayatını kaybetti. Kaza, saat 22.30 sıralarında E-5 karayolu Zeytinburnu Cevizlibağ mevkiinde meydana geldi. Alınan bilgiye göre, Bakırköy istikametinden Topkapı istikametine gitmekte olan Uğur Ezer (26) idaresindeki plakasız motosiklet, henüz belirlenemeyen bir nedenle refüje çarptı. Sürücü olay yerinde hayatını kaybederken, aynı motosikletteki arkadaşı kazayı küçük sıyrıklarla atlattı. Kazada sürücünün başının gövdesinden tamamen ayrıldığı gözlendi."

Sevgili MOTOSİKLET CAMİASI,
    Bir hafta içerisinde yaşanan iki üzücü olay hepimizi derinden sarstı. İstanbul' da yeni oluşturulan metrobüs yolu kenarında refüj olarak gerilen çelik teller ikinci bir cana daha mal oldu.
    Oluş biçimi açısından gayet ürküntü, sonuçları açısından da üzüntü verici bir şekilde meydana gelen bu kazalar engellenemez olsa da (ki biraz daha dikkatle belki onun bile önüne geçilebilir olduğunu düşünüyorum) sonuçlarının onüne geçmek mümkün.

Daha önce başka sitelerde de bu konuya yakın içerikli yazılar yazmıştık veya yazılmıştı.
    Aynı şekilde otoban kenarlarında ki bariyerlerin kaza sırasında yerde sürüklenme ihtimali % 90 olan motosikletlilerde mutlaka daha fazla yaralanma ya da derin kesikler oluşmasına, daha fazla kemik kırıkları oluşmasına ve daha fazla sayıda uzuv kopmalarına neden olduğu gözlemlenmektedir.

Bu nedenle motosiklet kazalarında oluşan sonuçlar açısından, otoban bariyerleri ve metrobüs yolu refüj çelik telleri ilgili önleyici araştırmalar ve toplantılar yapılarak yaralanma ve ölümleri enaza indirecek çözüm önerileri oluşturmanın gereği gün gibi ortadadır.

Bu nedenle tüm motosiklet kullanıcılarını, forumları, siteleri, dernekleri, kulüpleri ve hatta federasyonu bu konuda alınabilinecek tedbir önerilerinin oluşturulması amacıyla çalışma yapmaya davet ediyorum.
    Bu zemini sağlayıncaya kadar bu konun takipçisi olmayı da hepimiz için görev sayıyorum.

Üzüntüler akılla önlenebilir, ama unutmamak kaydıyla...

Av.İlkiz Okatan

Bir şeyler yapmak istiyorsanız..
    aşağıda Zeki abinin doldurmuş olduğu bir dilekçe örneği var
    birlik sağlanıp belediye ye bu konuyla ilgili bir baskı yapılmadıkça ciddiye alacaklarıda yok galiba..

http://application2.ibb.gov.tr/forms...a/Default.aspx

Başvuru Formunuz alındı.
    Başvurunuz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü Beyaz Masa Birimi'ne ulaşmıştır. Girmiş olduğunuz iletişim bilgileri aracılığı ile tarafınıza bilgi verilecektir. Başvurunuzu takip etmek için kullanabileceğiniz bilgiler (Başvuru Numarası ve Güvenlik Numarası) belirttiğiniz e-posta adresinize gönderilmiştir.
    İlginize teşekkür ederiz.

Başvuru Numaranız:
    475947 Güvenlik numaranız:
    54163

Kimlik Bilgileri:
    Ad: Zeki
    Soyad: Duman
    Meslek: Serbest Meslek

E-Posta: zekiduman520@hotmail.com

Başvuru Bilgileri:
    Başvuru Konusu: Bakırköy istikametinden Topkapı istikametine giden Uğur Ezer yönetimindeki motosiklet, E-5 karayolu Zeytinburnu-Cevizlibağ mevkiinde henüz belirlenemeyen bir nedenle kontrolden çıkarak metrobüs yolunu ayıran çelik bariyere çarptı. Çarpma sırasında başı kopan sürücü Erez, olay yerinde yaşamını yitirdi. Aynı motosiklette bulunan ve amcasının oğlu olduğu öğrenilen Cemal Armağan Erez ise hafif şekilde yaralandı. Geçtiğimiz perşembe günü de bir minibüsün çarptığı motosikletin sürücüsü Onur Sual, metrobüs hattındaki çelik bariyerlere çarpmış ve aynı şekilde hayatını kaybetmişti.

Bu konu hakkında ne yapmayı ve ne gibi önlemler almayı düşünüyorsunuz. Bu ülkede motosikletle işine gücüne gitmeye çalışan veya ulaşım aracı olarak kullanan motosiklet kullanıcıla rının hayatlarını belediye yanlış bir uygulaması nedeniyle kaybetmesinin hesabını kim verecek.

Bu yaşanan trajik olaylarının sorumlularını hesap vermeye ve hatalarını acilen telafi etmelerini bekliyoruz.

İlçe: BAKIRKÖY

arkadaşlar bu topiği atlamıyalım ltf. herkes için önemil..

Bu refujların dünya genelinde kabul gören bir standardı yokmu?

Alıntı AIR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu refujların dünya genelinde kabul gören bir standardı yokmu?
    onu tam bilemiyorum ama bu standartlar asla değiştirilemez diye bir kural

yoktur herhalde hele birde böyle ölümlere yol açıyorsa ..

ama en azından yukarıdaki linki tıklayıp bu konu hakkında bişeyler yapılması

gerektiği ile ilgili bir baskı yapılırsa en azından belediyenin neler yapabileceğini

görmüş oluruz herhalde..

sevgili gülay,
    verdiğiniz link açılmıyor bilginize...

Evet,bendede açılmadı

Gülay'a mesaj çektim ,
    sanırım yoğun olduğundan bakamadı.
    Düzeltecektir ilk fırsatta.

sedatguven
    Guest

Başvurunuz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü Beyaz Masa Birimi'ne ulaşmıştır. Girmiş olduğunuz iletişim bilgileri aracılığı ile tarafınıza bilgi verilecektir. Başvurunuzu takip etmek için kullanabileceğiniz bilgiler (Başvuru Numarası ve Güvenlik Numarası) belirttiğiniz e-posta adresinize gönderilmiştir.

İlginize teşekkür ederiz.

Başvuru Numaranız:
    478453 Güvenlik numaranız:
    37330

Yazdım, ancak bir değişiklik olacak mı? Sorunlarımızı umursayacaklar mı? Üzülerek söylüyorum okumadan çöp kutusuna gönderecekler bu yazıları. Farklı yazışmalar olsa belki okurlar ama tek elden yazılan, kopya yazıları çok umursamayacaklarına emin olun. Bu güne kadar ben kaç kaza duyduğumu, kaç arkadaşımı kaybettiğimi hatırlamıyorum, hiçbirinde değişen bir şey olmadı, vurdumduymaz bir toplumuz ve vurdumduymaz insanlar bizleri yönettiği sürece değişen bir şey olmayacaktır.

Burada tek yapılması gereken yerel seçimler yaklaşıyorken, Kılıçdaroğlu gibi her delili kullanan bir siyasinin kullanılması ve bu iki benzer kazanın sorunları bu kişiye bu gün ulaşmış olsaydı akşam CNN de belediye seçimleri ve İstanbul B.Belediyesinin hataları, yolsuzlukları vs nin tartışılacağı programda belki sesimiz duyulurdu. Hatta bu akşamki programa telefonla katılım olacaksa bu konuyu da takipçisi olup bildirmekte fayda var.

Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Vurgu yapabilecek ve yetkilileri harekte geçirebilecek başka ne gibi yöntemler denenebilir?
    Çevremizi nasıl kullanabiliriz?
    Kimleri nasıl nerde nezaman ,sesimizi duyurabilecek bir organizasyon içinde dahil edebiliriz?
    .
    .
    .
    .vs.. soruları çoğaltıp yanıtlayabilirsek belki ortak bir paydada buluşup birşeyler elde edebiliriz.
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

sedatguven
    Guest

Ülkeyi yöneten zihniyetin gönderdiğim mesaja verdiği cevap aşağıdaki gibidir, sizce buna rağmen bir şeyler değişir mi?

T.C.
    İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI
    Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Halkla İlişkiler Müdürlüğü
    BEYAZMASA

Sayın SEDAT GÜVEN;

İlgi : 27/01/2009 Tarih ve 478453 Nolu Başvurunuz

İLETİNİZDE YER ALAN SORUN HAKKINDA İLGİLİ BİRİM İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ALT YAPI HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜN
    İLE YAPILAN GÖRÜŞME SONUCU ALINAN CEVAP AŞAGIDAKİ GİBİDİR :
    İLETİDEKİ KAZANIN TRAFİK KAZASI OLUP İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ALT YAPI HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ
    UYGULANMALARINDA HER HANGİ BİR HATASI BULUNMAMAKTADIR. MEVCUT KULANILAN BARİYER (ÇELİK HALATLAR)AVRUPA
    STANDARTLARINDADIR.ARAÇIN KARŞI ŞERİTE GEÇMESİNİ ENGELLE VEDE KAZAYI EN AZ HASARLA NOKTALANMASINI SAĞLAR.
    BARİYERLER DEĞİŞİK TESTLERDEN GEÇEREK ÖRGU SAYISI BELİRLENMİŞTİR. DARBE ANINDA ÇELİK HALAT BARİYETLERİN 30
    DERECELİK EĞİMLİDİR.

ALT YAPI HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ
    İLETİŞİM NUMARASI
    0212 449 41 41
    AYLİN HANIM

İYİ GÜNLER DİLERİZ

BİZE YAPTIĞINIZ BAŞVURUNUZ :

Bakırköy istikametinden Topkapı istikametine giden Uğur Ezer yönetimindeki motosiklet, E-5 karayolu Zeytinburnu-Cevizlibağ
    mevkiinde henüz belirlenemeyen bir nedenle kontrolden çıkarak metrobüs yolunu ayıran çelik bariyere çarptı. Çarpma sırasında başı
    kopan sürücü Erez, olay yerinde yaşamını yitirdi. Aynı motosiklette bulunan ve amcasının oğlu olduğu öğrenilen Cemal Armağan
    Erez ise hafif şekilde yaralandı. Geçtiğimiz perşembe günü de bir minibüsün çarptığı motosikletin sürücüsü Onur Sual, metrobüs
    hattındaki çelik bariyerlere çarpmış ve aynı şekilde hayatını kaybetmişti.

Bu konu hakkında ne yapmayı ve ne gibi önlemler almayı düşünüyorsunuz. Bu ülkede motosikletle işine gücüne gitmeye çalışan
    veya ulaşım aracı olarak kullanan motosiklet kullanıcıla rının hayatlarını belediye yanlış bir uygulaması nedeniyle kaybetmesinin
    hesabını kim verecek.

Bu yaşanan trajik olaylarının sorumlularını hesap vermeye ve hatalarını acilen telafi etmelerini bekliyoruz.

SEVAL GÜRTEKİN
    02124551537
    seval.gurtekin@ibb.gov.tr

sedatguven
    Guest

Çok özür diliyorum ama göndermiş olduğunuz mesajdan algıladığım şudur ki;
    Trafik kazası olduğu, bizim bunda bir kabahatimiz olmadığı yönündedir. Trafik kazası olasılığını düşünsek bile aynı haftada iki ayrı kaza ve iki aynı sonuç düşünüldüğünde ne yazıkki burada bir uygulama hatası vardır. Kullanılan Çelik Halatlar üretim açısından Avrupa Standartlarında olabilir ancak ne yazıkki Avrupa'da bu şekilde bir uygulama yoktur. Merak ediyorsanız size Avrupa'da kullanılan bariyer resimlerini de iletebilirim. Ülkemizde ne yazıkki Trafikte kaybettiğimiz insan sayısı Terör'den kaybettiğimizin yüzlerce katıdır. Ama trafik kazası, bizim suçumuz yok denilecek kadar önemsenmeyen bir tavırı görünce trafiğe çıkmaktan da korkar olacak bu insanlar.
    Bu yazıyı yazarken de zaten olumlu bir cevap geleceğine inancım yoktu ancak trafik kazasıdır ve insanlar ölebilir düşüncesi de kanımı dondurdu. Öyle ya bu güne kadar trafik kazalarında kazaya sebep oldu diye hangi sürücü ceza aldı ki? Şayet Avrupa'nın standartlarını bu kadar önemsiyorsak, Trafik kazalarında başkalarının ölümüne sebep olan insanlara ne tür cezalar veriliyor, Yerel yönetim bu tip durumlarda nasıl hareket ediyor bunları da örnek almak gereklidir.

Çok değerli vaktinizi aldım, iyi çalışmalar.

SEKO
    Guest

Sedat abi farkındaysan format aynı yazılan ve söylenenler hep aynı kimse şuçlu değil.Birde şöyle bakmak lazım olaya yetkili makamda oturan örümcek beyinli insanlar aynı zihniyette olan insanların aynası değilmi.Toplum ne kadar bilinçli,tepkili ve eğitimli olursa ayanası olan yöneticilerde toplumu gibi olur.

Enduroist Katılımcı Üye gülay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gülay karacakaya

Alıntı sedatguven Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ülkeyi yöneten zihniyetin gönderdiğim mesaja verdiği cevap aşağıdaki gibidir, sizce buna rağmen bir şeyler değişir mi?

T.C.
    İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI
    Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Halkla İlişkiler Müdürlüğü
    BEYAZMASA

Sayın SEDAT GÜVEN;

İlgi : 27/01/2009 Tarih ve 478453 Nolu Başvurunuz

İLETİNİZDE YER ALAN SORUN HAKKINDA İLGİLİ BİRİM İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ALT YAPI HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜN
    İLE YAPILAN GÖRÜŞME SONUCU ALINAN CEVAP AŞAGIDAKİ GİBİDİR :
    İLETİDEKİ KAZANIN TRAFİK KAZASI OLUP İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ALT YAPI HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ
    UYGULANMALARINDA HER HANGİ BİR HATASI BULUNMAMAKTADIR. MEVCUT KULANILAN BARİYER (ÇELİK HALATLAR)AVRUPA
    STANDARTLARINDADIR.ARAÇIN KARŞI ŞERİTE GEÇMESİNİ ENGELLE VEDE KAZAYI EN AZ HASARLA NOKTALANMASINI SAĞLAR.
    BARİYERLER DEĞİŞİK TESTLERDEN GEÇEREK ÖRGU SAYISI BELİRLENMİŞTİR. DARBE ANINDA ÇELİK HALAT BARİYETLERİN 30
    DERECELİK EĞİMLİDİR.

ALT YAPI HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ
    İLETİŞİM NUMARASI
    0212 449 41 41
    AYLİN HANIM

İYİ GÜNLER DİLERİZ

BİZE YAPTIĞINIZ BAŞVURUNUZ :

Bakırköy istikametinden Topkapı istikametine giden Uğur Ezer yönetimindeki motosiklet, E-5 karayolu Zeytinburnu-Cevizlibağ
    mevkiinde henüz belirlenemeyen bir nedenle kontrolden çıkarak metrobüs yolunu ayıran çelik bariyere çarptı. Çarpma sırasında başı
    kopan sürücü Erez, olay yerinde yaşamını yitirdi. Aynı motosiklette bulunan ve amcasının oğlu olduğu öğrenilen Cemal Armağan
    Erez ise hafif şekilde yaralandı. Geçtiğimiz perşembe günü de bir minibüsün çarptığı motosikletin sürücüsü Onur Sual, metrobüs
    hattındaki çelik bariyerlere çarpmış ve aynı şekilde hayatını kaybetmişti.

Bu konu hakkında ne yapmayı ve ne gibi önlemler almayı düşünüyorsunuz. Bu ülkede motosikletle işine gücüne gitmeye çalışan
    veya ulaşım aracı olarak kullanan motosiklet kullanıcıla rının hayatlarını belediye yanlış bir uygulaması nedeniyle kaybetmesinin
    hesabını kim verecek.

SEVAL GÜRTEKİN
    02124551537
    seval.gurtekin@ibb.gov.tr
    bana ve Bursa enduro daki arkadaşlarada aynı msj. gelmiş belliki otomatiğe bağlayım başvuran herekese aynı msj.ı gönderiyorlar allah bilir okumuyorlardır bile..

Enduroist Kıdemli Üye HAKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    HAKAN BAŞ
    Motosiklet
    BMW 1200 GS
    Marka
    Bmw

Sevgili gülay dediğin doğru olabilir ve doğrudurda ben sabahdan beri okuyorum gerek vstrom türkiye ve diğerleride dahil olmak üzere, lakin şenol abi cok iyi analiz yapmış bu olaylara ama şuda bir gercek tam layıkıyla motor kullanan kişiler cok az coğunun ehliyeti bile yok ve korunmasız bir şekilde yollardalar.Bakıyorum cok bilicsizce motor kullananlarda var.Trafikte mesela reyzink yazılışı doğru olmayabilir kusura bakmayın kullananlara karşı bir antipati var bende pek sevmiyorum kullananları.Ben efendi efendi giderken yanımdan dibinden gazlayarak fırlıyorlar. Bu nedemek anlıyamadım toplum olarak birbirimize saygımız olmadığı sürece bu iş böyle devam eder.Umut ediyorumki bu devir tam tersine döner inşallah Duyarsız olmayalım.iNSANIN İNSANA SAYGISI COK ÖNEMLİ bunu bir keşfedersek olay bitmişdir dostlarım

Enduroist Kadim Üye Şenol SEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Şenol SEL
    Motosiklet
    Yamaha Ybr 125 ESD
    Marka
    Yamaha

Benim nacizane bir fikrim var.Hazır 05 Şubatta Fuar var iken fuara gelirken sırtımıza protesto mesajları yazalım motorlarımızla gelelim.Neler yazabiliriz aklıma gelmiyor ama bu konuda usta bilgili arkadaşlarımız var gözede beynede iyi kazınacak bir slogan bulunur sanırsam.
    Birde Bu pazar İstanbulda Moto Kuryeler derneği protseto mitingi yapacaklarmış.BU mitingi fan kuluplerle beraber organize etmek isterler.Ne dersiniz Buna da katılabiliriz bu sloganımızla.
    Saygılarımla
    Şenol SEL
    Bursa
    0553 021 94 44
    O.M.M Gold Member

Lütfen her zaman Full koruma ve KASK kullanın.

Motosiklet kullanmak tehlikeli bir eylemdir.
    Eğer kullanacaksanız kendi iradeniz ve sorumluluğunuz altında kullanınız.
    Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır..
    “Beyninin beş saniye önce olmadığı yere asla motorunu götürme”

Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Şenol abicim yer saat ve tarih tam olarak alırsak daha aydınlatıcı olur protesto mitingi için..
    Birde , fuar etkinliğinde akılda kalıcı uygulamalar yapılabilir katılıyorum sana..
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu