Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 8 Toplam 8 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 45678
71 den 79´e kadar. Toplam 79 Sayfa bulundu
    Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Standart Motosiklet sevdalıları ayaklanıyor ..

Çarşamba, 31 Ekim 2007 ..

Hürriyet Motoyaşam’daki
    “Rüzgarın Kızı” köşesinin yazarı
    Ayşe Şule Bilgiç’in yazısı:

Bu aralar inanılmaz kazalar peş peşe olmaya başlayıp sayısız motosiklet sevdalısı hayatını kaybedince artık motosiklet derneklerinde kazanlar kaynamaya başladı. İlk olarak Motosiklet Endüstrisi Derneği’nden (MOTED) geldi. Hemen sonra Türkiye Motosiklet Federasyonu da tasarı aşamasındaki Trafik Kanunu’na çeşitli öneriler sunan bir duyuru yayınladı.

Peşine gelen pek çok derneğin kampanyaları ile bu ay hiç görülmemiş ölçüde bir "Toplumsal motosiklet bilincini artırma hareketi" startı verildi izlenimi doğdu bende. Hepimizin omzuna düşen sorumluluktan pay alması gerekiyor. Öneri ve fikirleriniz için bana yazın, çorbaya her motosiklet sevdalısı ne kadar katkıda bulunabiliyor görelim. Yoksa yakında Fransa’daki ’Kızgın Motorcular Grubu’ gibi eylemler yapmamız mı gerekecek? Hadi pamuk eller klavyeye...

MOTED BASIN DUYURUSU

"Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de birçok sebep nedeniyle ölümle sonuçlanan trafik kazaları meydana gelmektedir, motosikletin de trafikte yer alan bir araç olması nedeniyle motosiklet kazaları da hali ile meydana gelmektedir. Modern toplumlar ölümle sonuçlanan trafik kazalarını ve can kaybını önlemek için sürekli yöntem geliştirmekte ve önlem almaktadırlar. İnsan hayatı hiçbir şeyden daha önemli olamaz. Ancak ülkemizdeki genelde yürütülen mantık-önümüzdeki sorunlara kalıcı çözümler getirmek ve bu sorunları ortadan kaldırmaya yönelik yöntem geliştirmek, önlem almak yerine - her nedense sebepleri düşünülmeden ve en basit şekli ile saptırılarak azami tepki çekecek şekilde görüntülenmekte ve yansıtılmaktadır. Bu haber iletme şekli en basit, en kolay ve ulaşılmak istenen okuyucu kitlesine doğrudan etki edecek biçimde tasarlanmaktadır.

Motosiklet tehlikeli bir araç değildir, insanı ve trafiği rahatlatan modern ve medeni bir alternatiftir. Sürücüsüne motosiklet kullanmayı tehlikeli hale getiren ise genel trafik eğitim eksikliği ve trafik bilinçsizliğidir. Tehlikeyi katmerli halde arttıran bir başka konu ise yollarımızın alt yapısında motosikletin emniyetli sürüşüne etki edecek konuların bilinmemesi, dolayısı ile motosikletlerin umursanmaması ve sonuç itibarı ile araç trafiğinde motosiklet varlığının "yok" sayılmasıdır. Motosiklet eğitim ve bilincinin esasında tüm kesimlerdeki "alt yapıdan" başlatılması gerektiğini böylece söylemek mümkündür.

İstanbul da son meydana gelen kazada, son derece eğitimli, motosiklet ileri sürüş tekniklerini öğrenmiş, başında kaskı ve bütün korumalı giysileri ile birlikte motosiklet kullanan bir arkadaşımız ne yazık ki trafik cehaletine kurban gitmiştir. Bir taksi çarpıp, düşürüp bacağını kırmış, diğer bir taksi üzerinden geçerek öldürmüştür. Şimdi tehlikeli olan motosiklet ve motosikleti kullanan mıdır? Yoksa milyarlarca lira ile plaka ticareti yapanların direksiyona oturttuğu eğitimsiz ve bilinçsiz sürücüler midir?

Türkiye de motosiklete bakış açısını değiştirecek bir eğitim kampanyasına ihtiyacımız var, bu kampanya Trafik yasalarından, ehliyet sınavlarında motosiklet ile ilgili bilgilendirici soruların sorulmasına, okullardaki trafik eğitiminden, sürücü kurslarındaki eğitime, ve motosiklete karşı işlenen trafik suçlarındaki cezaların arttırılmasına, Karayollarında yol standartlarının, bariyerlerin, tarifelerin motosiklete uygun hale getirilmesine kadar bir sürü kurum ve kuruluşu kapsamaktadır.

YASA BİR TÜRLÜ ÇIKMIYOR

Bu konuda motosikletçiler olarak yıllardır çok çaba harcadık ama ne yazık ki yetmiyor, yetmiyor, yetmiyor. Emniyet Genel Müdürlüğü ve Trafik Daire Başkanlığı bürokratları ile defalarca görüştük, konuyu bilen ve çözümü kolaylaştıran bir anlayışa sahipler, Trafik yasa taslağına motosikletle ilgili olması gereken düzenlemeler girdi, TBMM Trafik komisyonu ile de görüştük, ancak Trafik yasası bir türlü çıkmıyor. Sorunun ana halkası eğitim diyoruz, trafik eğitiminin alfabesi ehliyet sınavıdır ülkemizde, binlerce insan ilk trafik bilgilerini ehliyet sınavına girerken alıyor. Trafik yasasında ’Kavşak geçiş önceliği’ diye belirtilen ama trafikteki araçların öncelik sırasını belirleyen sıralamada en önde olması gereken motosikletin adı bile yoktur. İşte yeni trafik yasası bu yüzden önemlidir.

ACİL ÇÖZÜM İÇİN ÖNERİLER

Meclisteki yeni trafik yasası bekletilmeden çıkartılıp yürürlüğe konmalıdır.

Trafik kanununa esas olan Karayolları Trafik Yönetmeliği içerisinde motosiklet ile ilgili yer alan maddeler geliştirilerek uygulamaya konulmalıdır. Milli Eğitim Bakanlığı ile koordineli olarak ehliyet sınav soruları yeniden düzenlenerek, motosiklet ile ilgili yasal ve etik koruyucu sorular bu sınavlarda adaylara sorulmalıdır.

Motosiklete karşı işlenen trafik suçlarında tıpkı alkollü sürücülere yapıldığı gibi ciddi ve önleyici cezai müeyyideler uygulanmalıdır.

Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışma yaparak yol standartlarının artırılması ve motosikletlerin de bu standartlarda dikkate alınması sağlanmalıdır.

Otomobiller için koruyucu ve yönlendirici olan çelik bariyer ve işaret levhaları, düşme anında motosikletçi için ölümcül olmaktadır. Süreç içinde bu bariyer ve levhalar Avrupa’da olduğu gibi esnek ve kesici olmayan malzemeler ile değiştirilmelidir. Daha önce yol kenarlarındaki beton reflektörler plastik malzeme ile değiştirilmiş ve birçok can kaybı önlenmiştir.

Köprü ve otoyol tarifeleri motosikletçi lehine yeniden düzenlenmelidir.

Büyükşehirlerde ana arterlerde motosiklet park yerleri yapılmalı, yolu kaygan ve tehlikeli hale getiren, ayarsız sulama sistemler kontrol edilmeli, sokaklarda araç yıkanmasının önüne geçilmelidir. Trafik yoğunluğu olan arterlerde motosiklet yolları açılmalıdır.

Motosiklet lüks araç olarak vergilendirilmekten çıkartılmalı ve trafiğe alternatif çözüm yaratan bir araç olarak bilinçli bir biçimde teşvik edilmeli ve desteklenmelidir.

Motosikletin üzerindeki katmerli ve ağır vergiler hafifletilmelidir.
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Standart Dağlara taşlara utanıyorum ...

Cuma, 19 Ekim 2007

Vatan yazarı Haşmet Babaoğlu’ndan bir gün sonra, aynı gazetenin yazarı Tuğçe Baran da köşesinde motosiklet kazalarına yer verdi. Yazısına, “Sarp’ı öldüren taksi şoförleri duyuyorlar mı vicdan denilen o azabı?” sorusuyla başlayan Tuğçe Baran, tepkisini şöyle sürdürdü: “Benim sevgilim de motosiklet kullanıyor. Ne lüzum ediyorsa takıyor, bağlıyor, dikkat ediyor... Da hangi kemer, hangi kask ‘yerde yatan yaralı birinin üzerinden geçebilecek kadar vahşi bir zihniyete’ karşı koruyabilir ki insanı…”

İşte Vatan yazarı Tuğçe Baran’ın
    “Dağlara taşlara utanıyorum” başlıklı yazısı:

Virajlı yolları hızla kat ediyorum. Yollar o kadar boş ki hızımı zor ayarlıyorum.
    Sağ yanım orman, sol yanım nefis Turunç sahili. Kendisi kötü ama yolu çok güzel.. Benden başka ortada bir Allah’ın kulu yok. Bir ben bir de sincaplar.. Deli gibi koşturuyorlar asfaltta!
    Sincapları ezmeyeyim diye yavaşlıyorum..
    Ezilmezler biliyorum ama olur da biri şaşırsa, orman yerine arabamın altına girse ölürüm vicdan azabından..
    Ben sincap derdine düşmüşken taksi şoförü ne yapıyor acaba şimdi? Sarp’ı öldüren taksi şoförleri? Duyuyorlar mı vicdan denilen o azabı?

Gözümün önüme sevgilimin ölü yüzü geliyor. Motosikletli o güzel çocuk Barbaros Bulvarı’nda öldüğünden (veya DÜPEDÜZ ÖLDÜRÜLDÜĞÜNDEN mi demeli) düşünüp duruyorum.
    Zira benim güzel sevgilim de motosiklet kullanıyor. Ne lüzum ediyorsa takıyor, bağlıyor, dikkat ediyor...
    Da hangi kemer, hangi kask “yerde yatan yaralı birinin üzerinden geçebilecek kadar vahşi bir zihniyete” karşı koruyabilir ki insanı..
    Ne biçim bir ülkeyiz biz?
    Ne biçim insanlarımız var bizim?
    Bu insanları mı seveceğiz?
    Bu insanlar için mi gerekirse canımızı vereceğiz?
    Bu insanlar için mi doktor, öğretmen yetiştireceğiz?
    Sarp, beyaz Türk idi, güzeldi, yakışıklıydı, tanınıyordu, zengindi.. Gazetelere o yüzden çıktı. Ama bu “vahşi” oluşumuzu değiştirmiyor. Türkiye her gün bir sürü motosikletli öl-dü-rü-lü-yor! Düpedüz katlediliyor.
    Bizim de başımıza geldi. Yine bir taksici yoldan atmaya çalıştı. Az sonra kırmızı ışıklarda yakaladık: “Ne yapıyorsun?” dedik. “Çekilseydiniz” dedi. “Ne yani öldürecek miydin çekilmedik diye?” dedik. Adam gayet soğukkanlılıkla “Olabilir” dedi, “çekilseydin”.
    Bu kadar. Bastı gaza gitti.
    Ciddiydi. Hem de gayet ciddiydi. Yapacaktı.. Hiç düşünmeden..
    Ne biçim insanlarımız var bizim?
    Nasıl bir toplumuz biz?

“Yaz bunu” diyor telefonda. “Yaz” diyor.
    Yazayım. Haşmet de yazdı dün.
    Ne olacak?
    Ne değişecek?
    Barbaros Bulvarında ölen/öldürülen çocuk son mu olacak?
    Okuyacak mı bunu motosikletli avcıları? Bir taraflarına değecek mi? Dokunacak mı?
    “Türkler kadar kan dökmeye meraklı bir millet yok” deyip durur tanıdığım bir tarih sever. Okuduğu binlerce tarih kitabından çıkardığı özet bu.
    Evet. “Özetimiz” bu.. Önceleri savaşlarda, sonra suikastlarda, şimdi trafikte.
    Kimiz biz? Bu dünyaya ne için gönderildik? Kan dökmeye mi? Başkalarını, olmazsa birbirimizi öldürmeye mi?
    Misyonumuz bu mudur?

Öğreniyorum ki Sarp da çok severmiş Turunç’u.
    Buraya getirmişler cenazesini.. Burada gömmüşler.. Sincaplar diyarında uğurlamışlar onu.
    Utanıyorum. Dağlara taşlara karşı utanıyorum.
    Sonbaharın güzel güneşine karşı utanıyorum. Sincapların neşesine karşı utanıyorum.
    Kimse yemiyor bizi. Biz birbirimizi yiyoruz sadece...

Kaynaklar:motohaber
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

Enduroist Kıdemli Üye HAKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    HAKAN BAŞ
    Motosiklet
    BMW 1200 GS
    Marka
    Bmw

Okadar güzel yazmışlarki ama ne care biz toplum olarak bunları bir aşsak ne güzel türkiyem olur.Allah ölen tüm arkadaşlarımıza rahmet eylesin inşallah tekrarı olmaz.O vicdansızlarada allah bildiği gibi yapsın.İnşallah rahat bir şekilde uyuyamazlar. Hep akıllarında olsunki bir daha tekrarı olmasın.

Enduroist Kadim Üye Şenol SEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Şenol SEL
    Motosiklet
    Yamaha Ybr 125 ESD
    Marka
    Yamaha

Dikkat!
    Miting ile ilgili Vallikten Gerekli İzinler alınmıştır mitinge katılmak isteyenler gönül rahatlığıyla katılabilirler bütün motosiklet camiasını bekliyoruz….

PROGRAM

SAAT: 13.45
    SAYGI DURUŞU – İSTİKLAR MARŞI
    SAAT: 13.50
    M.K.D. YÖN.KUR.BŞK. İsmail KILINÇ KONUŞMASI
    SAAT. 14.00
    Onur SUAL’in BABASI Muhsin SUAL’in KONUŞMASI
    SAAT:14.10
    Ahmet UTLU’nun KONUŞMASI

MİTİNGİN AMACI:

BASIN DUYURUSU

MOTOSİKLETLERİ FARK EDİN VE OTOYOLLARDAKİ BARİYERLERİN

22.01.2009 ve 25.01.2009 tarihleri arasında meydana gelen iki korkunç motosiklet kazasında feci şekilde hayatını kaybeden iki genç kardeşimizin ölümleri Motosikletli kuryeler Derneği olarak bizi ve bütün motosiklet camiasını derinden üzmüştür.Bu iki kazanın kaza sebepleri ayrı olsa da ölüm şekilleri aynı olması ve her iki ölüme de oto yollarda hayat kurtarma amacı ile yapılan bariyerlerin aslında hayat kurtarmadığı ve ölümlere sebep olduğunu görüyoruz ve otoyol bariyerlerinin daha emniyetli hale getirilerek ölüm risklerini minimum hale indirilmesini istiyoruz. Bunun dışında trafikteki araç sürücülerinin motosikletleri fark etmesini ve o motosikletinde üzerinde bir can olduğunu o canı bekleyen başka canlarda olduğunu hatırlatmak o canın ve onu bekleyen canların yanmamasını isteyerek araç sürücülerinin motosikletleri fark etmesini ve motosikleti ‘de bir araç gibi görerek yeri geldiğinde yol vermeleri gerektiğini bildirmek amacı ile sesimizi duyura bilmek için 01.02.2009 Pazar günü Saat: 13.00’da Zeytinburnu Kazlı Çeşme meydanında bütün motorcuları bekliyoruz.

MİTİNG’E KATILACAK OLAN MOTOSİKLET GURUPLARI.

EMOK
    BOĞAZ İÇİ MOTOSİKLET KULÜBÜ.
    MOTOKOLİK.
    ENDURO KULÜP.
    İkiteker.org (münferit katılımlar)
    MOTOSİKLETNET
    ANATOLİYA RİDERS.
    GSR TÜRKİYE ORG.
    CHOPER CLUP TÜRKİYE.
    TÜRK BİKERS.
    WOMEN RİDERS. Yeni Katılan Gurup!......
    ENDUROİST
    KIRIKLAR MOTOSİKLET DOSTLARI DERNEĞİ. Yeni Katılan Gurup!....

KATILMAK İSTEYEN GURUPLAR BİZİMLE İLETİŞİM SAĞLAYINIZ LÜTFEN.

0533 608 63 10 NODAN ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Saygılarımla
    Şenol SEL
    Bursa
    0553 021 94 44
    O.M.M Gold Member

Lütfen her zaman Full koruma ve KASK kullanın.

Motosiklet kullanmak tehlikeli bir eylemdir.
    Eğer kullanacaksanız kendi iradeniz ve sorumluluğunuz altında kullanınız.
    Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır..
    “Beyninin beş saniye önce olmadığı yere asla motorunu götürme”

ziyaretci
    Guest

Sesimize bir ses daha katarak pazar günü için benden de

Isim
    Şenol SEL
    Motosiklet
    Yamaha Ybr 125 ESD
    Marka
    Yamaha

Standart Yolunuza itinayla Giyotin Kurulur.

Yolunuza itinayla giyotin kurulur

Metrobüs, trafiği rahatlattı, hat açılırken yapılan emniyet şeridi yok eleştirisi unutuldu. Ama bu ve benzeri sorunlar, kendini feci biçimde hatırlattı.

İki motosiklet sürücüsünün feci ölümü, metrobüs hattındaki sorunları su yüzüne çıkardı: Bu yolda emniyet şeridi yok. Yol şeritleri dar. Bariyerlerse ‘en iyisi’ değil

Metrobüs hattının bulunduğu E-5 karayolunda art arda meydana gelen iki motosiklet kazası, seyir güvenliği tartışmalarını tekrar gündeme getirdi. Ulaşım uzmanları, kazaların, E-5’teki emniyet şeridinin iptal edilmesi, şeritlerin daraltılması ve yanlış bariyerden kaynaklandığını belirtiyor. Motosikletçiler ise eylem hazırlığında.
    E-5’te dört gün arayla meydana gelen iki motosiklet kazasında, motosiklet sürücüleri Onur Sual ve Uğur Ezer, metrobüsü yoldan ayıran bariyerlere çarptı. Her ikisi de başları koparak öldü.

‘Bariyer ucuza getirildi’

İTÜ Ulaşım Anabilim Dalı Başkanı Haluk Gerçek’e göre metrobüs hattında bariyer seçimi yanlış:
    “En önemli etki bariyerin yanlış seçimi. Emniyet şeridinin olmaması da büyük sıkıntı oldu. Üç tür bariyer mevcut. ‘Beton’, ‘W’ şeklinde otoyollarda kullanılan bariyer ve ‘çelik bariyer’. Çelik halatlar çarptığı zaman geriye tepme yapıyor ya da kesiyor. Motosiklet kazalarının azaltılması için en uygunu beton bariyerdir. E-5’te banket ortadan kalktığı için motosiklerin geçeceği alanlar da daraldı. Kaza riski arttı. Kullanıcıların da agresif kullanmaması gerekiyor. Denetim neredeyse sıfır. Yol tasarımı sorunlu. Motosiklet için ayrı şerit oluşturulabilir. Ancak yol buna uygun değil.”

İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Cemal Gökçe’ye göreyse çelik bariyerde sorun yok ancak emniyet şeridinin iptali ve sürücü hataları kazaları beraberinde getirdi: “Halat bariyerler, ‘Eğer metrobüsler kendi yolundan çıkarsa bu halatlar metrobüsü tutsun’ diye yapılmış. Halatlar çok güçlü. Her iki kaza da yolun solunda oldu. Bir konuya da açıklık getirmek gerekir. Motosiklet kullananlar sol şeridi kullanamazlar. Trafik yeterli denetlenmiyor, kurallara ciddi şekilde uyumsuzluk var. Kuryeler denetimsiz, ehliyetsiz, zigzaglar yaparak E-5’ten gidiyor. Buralarda en sol şeridi kullanıyorsan problemin özünü halatlarda ve bariyerde aramak doğru değildir. Normalde 3.5 metre olması gereken şeritler üç metrenin altına düştü. Ayrıca emniyet şeritleri de ortadan kaldırıldı. Bizde her şey yap boz çerçevesinde yürüyor. Doğru düzgün plan proje yapılmadan inşaatlara başlanıyor. Sonrasında ‘eyvah’ diyoruz.”

Bu pazar eylem var!

Türkiye Motosiklet Federasyonu Genel Sekreteri Erkal Kaşıkcı da uyardı: “Bu bariyerler çok güçlü. Belirli bir hızla değdinizde giyotin etkisi yapabiliyor. Bariyerlerin, en azından çelik halatların etrafına ek bariyerle kapatma yapılması sorunu çözecektir. Bir aracın trafikte ne kadar güvenli şekilde seyir hakkı varsa, motosikletin de var. Motosiklet sürücüleri de özellikle E-5’te araçların aralarından gitmemeli, hız sınırına dikkat etmeli.”
    Motosikletli Kuryeler Derneği, ise bariyer tehlikesine ve motosikletçileri hiçe sayan araç sürücülerine karşı pazar günü Kazlıçeşme Meydanı’nda eylem yapma kararı aldı.

Kaynak | Radikal Gazetesi - Serkan Ocak
    Saygılarımla
    Şenol SEL
    Bursa
    0553 021 94 44
    O.M.M Gold Member

Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır..

Isim
    Şenol SEL
    Motosiklet
    Yamaha Ybr 125 ESD
    Marka
    Yamaha

Üsküdar'da kaza yapan polis hayatını kaybetti

Üsküdar'da motosikletiyle kaldırıma çarpan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Motosikletli Polis Timleri Amirliği'nde görevli polis memuru, hayatını kaybetti.

Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesindeki “Yunus” diye bilinen Motosikletli Polis Timleri Amirliğinde görevli polis memuru Muhammet Ulutaş (23), öğleden sonra görev almak üzere Üsküdar'daki evinden Eyüp Ayvansaray'daki birime ulaşmak amacıyla özel motosikletiyle yola çıktı.

Ulutaş'ın kullandığı motosiklet, Kadıköy yönüne seyir halindeyken Selimiye Tıbbiye Caddesi'ne geldiğinde kontrolden çıkarak bariyerlere çarptı. Motosikletten fırlayan Ulutaş, yardıma koşanların çabalarıyla kısa sürede Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirildi.

Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen, 7 ay önce mesleğe başladığı öğrenilen Ulutaş kurtarılamadı.
    Saygılarımla
    Şenol SEL
    Bursa
    0553 021 94 44
    O.M.M Gold Member

Enduroist Kıdemli Üye gezginşirine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Seher Özyalçın
    Motosiklet
    Vazgeçtim:(
    Marka
    Aprillia

İşte yine bir BARİYER cinayeti.....
    Çok hızlı yürüdüm,ruhum arkada kaldı..
    Bir gün mutlaka Bademler Köyü...
    Benmişim bir korkaktan KAHRAMAN yaratmaya çalışmışım

Isim
    Şenol SEL
    Motosiklet
    Yamaha Ybr 125 ESD
    Marka
    Yamaha

Alıntı gezginşirine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte yine bir BARİYER cinayeti.....
    Rahmetli arkadaşımız Bariyerlere çarpmış ama vefat nedeni hk fazla bir bilgiye sahip değilim.Aramızdaki Yunus Timinden arkadaşımızı bu konuya açıklık getirebilirse iyi olur.

Bu arada Sedat GÜVEN dostumdan Avrupa da ki bariyer örneklerini mümkünse çok fazla foto içeriği ile bana yollayabilirse önümüzdeki günlerde Ankarada Ulaştırma ve İçişleri bakanları ve danışman ve ilgili birimlerle yapacağımız görüşmede sunum yapacağım çalışmalara destek olabilir.
    Saygılarımla
    Şenol SEL
    Bursa
    0553 021 94 44
    O.M.M Gold Member

Sayfa 8 Toplam 8 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 45678