Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 5 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 SonuncuSonuncu
41 den 50´e kadar. Toplam 65 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Serhat Demirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serhat demirci
    Motosiklet
    V-storm DL 650
    Marka
    Suzuki

Alıntı Riplatr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abicim ne gezmişsin ya. hem de tek başına. valla helal olsun. tek başına gezmenin yanında 1000 tane de fotoğraf çekmişsin. seni çekecek adamları da hep bulmuşsun. yine helal. ama bu kadar foto ile bu gezi olası süresinin iki katı sürede yapılabilmiştir diye düşünüyorum valla sabırlı adamsın gene helal...

teşekkürler abicim
    süre çok kısaydı ama çokşey yaşadım o sürede,aslında anlatılacak daha çok detay var ama tabiki herpsini burdan paylaşmak imkansız
    dılımın dondugunce derlerya,işte oyle anlatmaya paylaşmaya çalışıcam
    bugun çok üzgunumkı ara vermek durumundayım,bazı problemlerden dolayı,ınsallah akşam toplantıdada konusuruz.

haa buarada unuttum sanma italya raporunu abicim,valla dört gözle beklıyorum fotoğrafların devamını haberın olaa

Ordinaryus Enduroist HALİDUN KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    h.kaya
    Motosiklet
    gv 650
    Marka
    Hyosung

maşallah adın gibi gezmişsin serhat illerini bir takıldım kaç saattir bakıyorum seyhatnamene daha dogrusu seyhatfotona giitiğin tarihlerde bende kaç aydır niyetlenmiştim bir yol arkadaşı olmadan olmaz diye geri durdum ama sen yanlız gitmeyi tercih etmişin kısmet ama güzel aynı rotayı planlamıştım seneye allah ömür veririse gideceğim biraz zamanı kısa tutmuşun ama az vede öz olmuş
    senede en az bir kere böyle bir gezi insanın ufkunu açar seneye bize mihmardarlık yaparsın inşallah diyor tekrar tebrik ediyorum

Isim
    serhat demirci
    Motosiklet
    V-storm DL 650
    Marka
    Suzuki

Alıntı kayar2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah adın gibi gezmişsin serhat illerini bir takıldım kaç saattir bakıyorum seyhatnamene daha dogrusu seyhatfotona giitiğin tarihlerde bende kaç aydır niyetlenmiştim bir yol arkadaşı olmadan olmaz diye geri durdum ama sen yanlız gitmeyi tercih etmişin kısmet ama güzel aynı rotayı planlamıştım seneye allah ömür veririse gideceğim biraz zamanı kısa tutmuşun ama az vede öz olmuş
    senede en az bir kere böyle bir gezi insanın ufkunu açar seneye bize mihmardarlık yaparsın inşallah diyor tekrar tebrik ediyorum
    güzel yorumların için çok teşekkür ederim kaya (halidun,inşallah yanlış tahmıin etmemişimdir mf. den)abicim.
    dediğin gibi abi zamanım azdı,bu kısa zamana çokşey sığdırmaya çalıştım ve başardığımı düşünüyorum.
    raporuma ara vermek zorunda kaldığım için herkesten özür diliyorum ve devam ediyorum.

Isim
    serhat demirci
    Motosiklet
    V-storm DL 650
    Marka
    Suzuki

çadırda bizden başka iki tane dünya tatlısı ihtiyar vardı,onlar anlattılar ben dinledim,hayat dersinden nasibimi almıştım yine;
    akşam,hakiki angaralı ahmetin yaktığı kamp ateşinde ısındık,evet evet ısındık,karadeniz vede yaylalar hem soğuk hemde oldukça yağışlı yerlerdir,öyleki -5 dereceye dayanıklı uyku tulumum bile üşümeme engel olmadı
    ahmet ve salih abide kamp komşumdu,şiveleri ise bildiğiniz angara (ankara)şivesi

ertesi sabah yine erkenden uyandım
    bugun zorlu bi gün olucaktı,amacım kaçkar dağlarının eteklerindeki buzul gölleri
    ahmet ve salih abiyle vedalaştık ve önce kavrun yaylasına gitmek için servis minibüsünü beklemeye başladım,öğrendiğime göre yayla yolları çok bozukmuş,bende daha fazla riske girmemek için minibüsü tercih ettim,çokta doğru karar verdiğimi o yollardan geçince anladım
    o transit minübüsün o yollardan nasıl geçtiğine hala inanamıyorum

http://www.youtube.com/watch?v=jIsfkjXh4M8

ve kavrun yaylasındayım

bu garip çeşmeden buuzz gibi soğuk su içilmezmi

buzul göllerine ulaşmak için oldukça zorlu bir parkuru geçmek gerekiyo,3.500 rakıma tırmanıcaktım,zaman zaman çöken sislede görüş mesafesi oldukça daralıyordu,bu sebeplerden öncelikle rehber arayışına girdik ve makul bir fiyata (kişi başına 12.50 tl)bize rehberlik yapıcak olan suatı bulduk,orada tanıştığım kişilerle çok enteresan bir çekirdek gurup oluşturuk
    ve tırmanışa başladık

Konu Serhat Demirci tarafından (31-08-2010 Saat 13:31 ) değiştirilmiştir.

Isim
    serhat demirci
    Motosiklet
    V-storm DL 650
    Marka
    Suzuki

tırmanışa devam ederken böyle güzelliklere raslamak mümkün

seyehatim boyunca bana şaşkın ifadelerle,malum sorulara maruz bırakanlara inat
    bob'u tanıtayım
    bob fıransız,20 yaşında,tek başına Türkiyede,Türkçe bilmiyor ve 2 ay türkiyeyi gezicek
    sanırım bu bilgiler onu anlatmaya yetiyor,yorum sizin

tırmanış tam gaz devam ediyor

hem genç oluşumuz hemde küçük bir gurubumuz olduğu için
    okadar hızlıydıkkı,bızden önceki guruplarıda geride bırakıyorduk

molalarda doğal çeşmelerden buuzz gibi suyumuzu içip dinleniyorduk

Isim
    serhat demirci
    Motosiklet
    V-storm DL 650
    Marka
    Suzuki

vee tam 3,5 saatlik tırmaniştan sonra buzul göllerine varıyoruz
    buzul gölleriyle ilgili kısa bir bilgi vermek gerekirse,
    Buzul gölü, buzul aşındırmasıyla oluşan sirk adı verilen çanaklarda oluşan göllerdir. Son buzul çağı sonlarında, yaklaşık 10,000 yıl önce eriyen buzullar sebebiyle oluşmaya başlayan coğrafi çöküntülerin eriyen mineraller, çökeltiler ve su ile dolması sonucu buzul gölü oluşmaktadır. Bu tür göller aynı zamanda çanak göl olarak da nitelendirilmektedir.Türkiye'de, sat, ağrı, erciyes, kaçkar ve bolkar dağları ile aladağlar üzerinde yer yer bu türden göller bulunmaktadır.

şuan kullandığım avatar

bu fotoğrafları çekerken,zaman zaman yoğun şekilde sis çöküyordu,sis'in kalkması 20,30 dakika sürüyordu,bazende beklenemicek kadar geç kalkıyordu sis
    çekebildiğim kadarıyla büyük göl

en neti bu

bizim grup

gruptan gökmen abi eşi ve çocuğuyla katılmıştı bize,diğerleri ise serkan,bob ve rehberimiz suat
    gökmen abi eskilerden ses sanatçısıymış,kaçkarın eteklerinde bize muzik ziyafeti çekti

http://www.youtube.com/watch?v=igFCEQsZ_Sc

Isim
    serhat demirci
    Motosiklet
    V-storm DL 650
    Marka
    Suzuki

burda geçirdiğimiz güzel vakitlerden sonra kavrun yaylasına döndük,tırmanışa nazaran iniş çok daha kolaydı,kolaydı dediğime bakmayın 2 saat sürdü ve sürekli aşağıya bakmaktan boynumuzda tutulmalar ve ağrılar oluştu,nihayetinde kavrun yaylasındayız

yaylaya varana kadar yoğun sis hiç kalkmadı,öyleki saçlarımız bile sırıl sıklam olmuştu

kavrun yaylası

birmüddet dinlendikten sonra ayaklarımızı yaylanın buuz gibi sulara soktuk,tabiki sadece 5 saniyeliğine

yaylanın aydere inen sınırlı sayıda servisi var ve sadece araç dolunca hareket ediyor
    bizden başkada kımse olmayınca servisin şöförü kesinlikle araç dolmadan hareket edemiceğini söylüyordu,napalım dıye düşünürken,yine şansımız yaver gitti ve aydere inen bir araç bulduk,sağolsunlar bizide aldılar.
    guruptan ayrıldak sonra ben motorumu galera düzlüğünden alıp ayderde indim ve çadırımı kurabileceğim bir yer buldum ve hemen acıkan karnımı yine yöresel yemeklerle doyurdum.

ayder sofrasındayım,kara lahana çorbası ve dolmasını tattım,harikaydı yine

ayderden çok fazla sözetmek istemiyorum,elimden geldiğince yaylaya benzeyen yerlerini fotoğraflamaya çaliştım,fotoğraflara bakınca gayet güzel bi izlenim veriyor.
    zaten nekadar olumsuz yönlerinden bahsetsemde,burayı sırf adı yüzünden görmek ıstıyeceksınızdır.
    aynı benım gıbı

o akşamı ayderde dolanarak,intenet cafede vakit geçirerek zorla bitirdim
    ertesi sabah yine erkenden uyanıp,kahvaltımı muhlamayla yapıp yola koyuluyorum
    2 gündür yol katedemedim çook özlemişim
    niyetim artvine,borçka karagöl ve macael vadisini gitmek ama önce sarpa sınır kapısına gidiyorum
    hatıra fotoğrafı için

Isim
    serhat demirci
    Motosiklet
    V-storm DL 650
    Marka
    Suzuki

ayderden çıkışta gözüme zilkale tabelası çarptı
    sadece 13 km olduğunu görünce uğramadan geçmek istemedim

yollar kısmen bozuktu

kaleye geldim ama bu manzarayla karşılaştım

restorasyon çalışması vardı,neyseki ricamı kırmadılar zorda olsa girdim kaleye
    birkaç fotoğraf çekebildim

kaleden manzaralar

Isim
    serhat demirci
    Motosiklet
    V-storm DL 650
    Marka
    Suzuki

malesefki restorasyon nedeniyle,kaleyi farklı açılardan fotoğraflamak mümkün değildi
    bende gördüklerimle yetinerek,sarp'a doğru yola koyuluyorum
    ama ama ayder yolundan çıkarken gözüme yine bişey ilişiyo,nemi?
    tabiki rafting
    hemen yanaştım bir tesise,sabah erken saatleri olması nedeniyle yapılamıcağını yanıtını aldım
    bıraz ısrarla 30 lira olan ücretı 50 liraya çıkarınca tabıkı kırmıyorlar benı

koruyucu ekıpmanları gıydıkten sonra ınıyoruz fırtına deresıne
    parkur 3km ve acemıler ıcın baslangıc parkuru dıye tabır edılıyor
    bakmayın acemı parkuru dendıgıne,anlatamam aldıgım keyfı

fırtına deresınde 3 farklı parkur mevcutmuş,sporcuların tecrubelerıne gore bu parkurlarda raftıng yapılabılıyormuş,benım parkurum en kolayıydı ama yaşattığı heyecan tartışılmazdı.
    şimdi sarp'a sınıra gidiyorum,pasaportum olmadığı için batum'a gidemedim malesef

sınırda küçük bir moladan sonra,borçka karagölü gitmek için yola koyuldum

boçka yolundayım

zaman zaman sis yoğun şekilde çöküyordu

borçkaya sadece 10 km yolum kalmıştı ama hesapta olmayan bişey oldu
    o ana kadar yüzlerce km yol katetmeme rağmen,her km'sınde heyecanla,keyifle yol almama rağmen,tarif edemiceğim bi soğukluk,ürperti,korku sardı içimi
    içimdeki ses daha fazla gitme dön diyordu
    anlam veremediğim bu duruma karşı koymadım ve hemen eve dönüş yoluna geçtim
    döndüm dönmesine ama dönüş yolunda beni bekleyen zorluklardan haberdar değildim tabiki
    açtım haritamı yol analizi yaptım
    istanbula yaklaşık 1.400 km yolum vardı,bu uzun yolu kendi motorumla tabiki 1 gunde katetmek çok riskli olabilirdi,risklerden uzak durmak vede yollarda daha keyifli vakit geçirmek için,yolu ikiye bölmeye karar verdim,bu bölünme için en uygun yerin nevşehir,ürgüp olabileceği kanatine vardım,nevşehire kadar nerde durabılırım,kaç km ve saat sonrasında orda olurum gibi sorulardan,uzak durarak yola çıktım,kendimi yormadan,çokta düşünmeden hareket etmek istedim zira amaç yollarda olmaktı

borçkadan giresuna kadar sahil şeridini izledim,yollar gayet güzel olmasına rağmen,kimi zaman sağanak yağmurada yakalanıyordum,giresuna kadar yol fotoğrafı çekemedim malesef ama sonrasında geçtiğim yolları paylaşıcam

giresun şebinkarahisar,sivas,kayseri ve nevşehir istikametinden doğru yol alıyorum,alıyorum almasında yollar tabiri caizse accayip
    virajlar önceleri keyifliydi
    tabiki yoğun sis,yağmur,keskin virajlar eklenene kadar
    anlatamam sıze o bitmeyen yollarda yaşadıklarımı
    zorlu yollardan yüksek rakımlı güzel yollara varınca birkaçkare fotoğraf çekebildim nihayetinde

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Serhat imrenerek okudum, en güzel yaylaları gezmişsin. Anlatımın da çok güzel tebrikler.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Sayfa 5 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 SonuncuSonuncu