Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 27 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye mrtblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Murat ÖZTÜRK
    Motosiklet
    990 Adventure
    Marka
    Ktm

Standart xt 660 modifiye paylaşımları

herkese merhaba.

xt660 için birçok sitede modifiye adına görebildiğim sadece hava filtresi, buji ve akreplerdi. ama burda parça parça çeşitli konuların içinde geçen çok güzel şeyler okudum.

istedimki benim gibi başkaları da yapabileceklerini burdan öğrenir, 660 için fikirler paylaşılır, yapılanların örneklerine bakarız, hepberaber modifiye adına yapılabileceğin en güzeline ulaşırız. gerçi güzellik kişiye göre değişken bir kavram olsa da herkes kendi güzelini oluşturur en azından.

ben kendi motoruma şu ana kadar hava filtresini k&n ile değiştirdim, iridyum buji taktırdım. metal yağ filtresi siparişi verdim onu taktıracağım. akrep almak istiyordum ama alttan geçen egzost borularına çözüm olabilirmi diye düşünürken tanışma mesajımda gelen ilk fikir çok hoşuma gitti. bunun yapılabileceğini öğrenmek çok hoşuma gitti.

koltuktan çok rahatsızım. koltuk için koltukçulara deriden yaptır diyorlar ama nasıl olur bilmiyorum. daha doğrusu koltuk için daha kullanışlısı nasıl olmalı bilmiyorum.

led sinyal ve arka lamba istiyorum ama sitelerde dolaşıyorum var bişeyler; marka model verilen var verilmeyen var hangisini almam gerektiğini bulamadım. ok şekline benzeyen ufacık led sinyaller var çok hoşuma gidiyor.

Alıntı giotine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Modifiye ile ilgili aklımda ki ilk işlem ;
    Karter'in altından geçen egzost boruları ve headers'ı silindirin yan tarafından alıp , adam gibi bir karter koruma desteği ile motosikletin yerden yüksekliğini artırmak. Daha sonrada bir kafa grenajı rüzgar'ı önlemek için.

www.offtheroad.de buraya bir göz at ;)
    o egzos boruları en gıcık olduğum şeyler onlardan kurtulmanın bir yolu varsa bu muhteşem olur. siteye baktım çok güzel şeyler var ama nakliyesi nasıl hallediliyor çözemedim. google amcaya çevirttim siteyi biraz tarzanca oldu ama anladım galiba az buçuk .

ben motor dünyasında çok yeniyim her türlü bilgiye ihtiyacım var. karşılığında da bende size kuşlar hakkında detaylı bilgi veririm

uzun, karışık veya onun gibi bişey olmamıştır umarım. oruç hem çeneme hem kafama vurdu galiba. az kaldı ama son 2 saat

sevgi ve saygılarımla
    Murat ÖZTÜRK
    ANTALYA

990 AdVeNtUrE
    mrtblue@gmail.com
    www.mikrodestek.com.tr www.sizinmarket.com

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Ben şu an'a kadar motorumda gözle görülür modifiye olarak sadece iridyum buji ve grenajlarına Dakar sticker'ı yaptırdım.

Egzostlar'dan kurtulmak yapacağım ilk modifiye olacak ardından iyi bir karter koruma.
    Egzost için araştırmaya başladım türkiye'de çözmeyi planlıyorum.

Isim
    Murat ÖZTÜRK
    Motosiklet
    990 Adventure
    Marka
    Ktm

egsoz işini Türkiye' de yapan varmı duydunuz veya gördünüz mü hiç?

sticker konusunda farklı çalışmaları olanlar var mı acaba?

beygir gücünü artıracak bir uygulama bilen var mı?

beynini değiştirmek gibi bir operasyon varmış ne olduğunu ve etkilerini bilen var mı?

gibi sorular geldi aklıma bunlardan bir veya birkaçını cevaplayabilecekler varsa süper olur

sevgi ve saygılarımla
    Murat ÖZTÜRK
    ANTALYA

990 AdVeNtUrE
    mrtblue@gmail.com

Ordinaryus Enduroist VeYSeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bıçkın Delikanlı VeYSeL
    Motosiklet
    DL650A Vstrom
    Marka
    Suzuki

Kartal oto sanayii de bir egsoz ustasından bahsediyor herkes ismini örenip buradan yazarım..

ben de Xenon far, sis farı, touring cam, kartel koruma ve egsoz kafalarında oynama yaptım..

arka amortisörü sertleştirince altını yere vurma sorunu büyük ölçüde azaldı, basit birde kartel koruma taktım.. 2.el fiyatı 50tl ye.. fazlasıyla işimi gördü.. sonuçta giderken altı yere sürtüyor ve vuran cisim kayıp geçiyor..

ekstradan sis farını şiddetle tavsiye ederim.. aydınlatmamız yetersiz kalıyor bence..
    Web: Toplu.Biz
    Keşfedebildiğin kadar özgürsün..

Enduroist Kadim Üye MEHMET ERCAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    mehmet ercan
    Motosiklet
    yamaha 1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

hella sis farı,formula1 havalı korna,akrep,kn filitre,iridyum buji şuana kadar
    yaptığım eklemeler.
    aslında acil ihtiyacım orta sehpa,ancak basit bir parçaya o kadar da para vermek istemiyorum.varsa sizin bildiğiniz yapan yer,adres alabilirim.
    Zamanınız kısıtlı, bu yüzden başkalarının hayatını yaşayarak onu harcamayın. Başkalarının düşüncelerinin sonuçlarıyla yaşama dogmasına takılıp kalmayın. Başka insanların fikirlerinin gürültüsünün kendi kalbinizin sesini duymanızı engellemesine izin vermeyin. Ve en önemlisi kalbinizin ve sezgilerinizin yolundan gidecek cesarete sahip olun. Kalbiniz ve sezgileriniz ne yapmak istediğinizi bilirler. Bunun dışındaki herşey ikinci planda.

Steve Jobs

Isim
    Murat ÖZTÜRK
    Motosiklet
    990 Adventure
    Marka
    Ktm

bir iki örnek buldum. hazır satılıyormuş tüp ile motor arasındaki parça ama daha bulamadım o parçayı.

resimlere bakıp yorumlarınızı bekliyorum.

Konu mrtblue tarafından (08-09-2010 Saat 16:25 ) değiştirilmiştir.
    Murat ÖZTÜRK
    ANTALYA

990 AdVeNtUrE
    mrtblue@gmail.com

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Evet tam olarak istediğim budur fakat ; ben akro istemiyorum. Orjinal egzostumu kullanacağım. Ben araştırmaya devam ediyorum. Sanayii de bir usta varmış. İletişim bilgilerini öğrenince yazarım buraya. Daha önce biri yaptırmış ve memnun kalmış.

Isim
    Murat ÖZTÜRK
    Motosiklet
    990 Adventure
    Marka
    Ktm

turuncu 660 a hasta oldum felaket güzel olmuş. egsoz operasyonu ile 6 cm daha yükseliyormuş makine. tüpten önceki 2-1 aparatı 490€ satılıyor almanyada. eğer burda işi bilen birine kaliteli bir şekilde yaptırabilirsek harika olur
    Murat ÖZTÜRK
    ANTALYA

990 AdVeNtUrE
    mrtblue@gmail.com

Enduroist Kıdemli Üye İbrahim35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim ERCANSUNGUR
    Motosiklet
    450EXC/400EXC-R
    Marka
    Ktm

Turgut abi tam istediğin boğaz sistemi işte

Murat hocam sizde motoru güçlendirmek istiyorsanız eğer;

Beyin yazılımını değiştirmeniz ve hava giriş şinorkelini genişletmeniz gerekir. Ayrıca Emme supaplarını genişletebilirsiniz ve dereceli egzantrik takabilirsiniz.Bunun sonucunda ciddi değerlerde beygir gücü artışı sağlayabilirsiniz.Yoksa iridiyum buji filan hikaye.Buji ateşledikten sonra sorun olmaz. İridyum sadece daha uzun ömürlü okadar ;)
    Eğer Hala EnDuRO Kullanmıyorsan Motorsiklet kullanmıyorsundur.

""0530 614 01 84""

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Alıntı İbrahim35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turgut abi tam istediğin boğaz sistemi işte

Murat hocam sizde motoru güçlendirmek istiyorsanız eğer;

Beyin yazılımını değiştirmeniz ve hava giriş şinorkelini genişletmeniz gerekir. Ayrıca Emme supaplarını genişletebilirsiniz ve dereceli egzantrik takabilirsiniz.Bunun sonucunda ciddi değerlerde beygir gücü artışı sağlayabilirsiniz.Yoksa iridiyum buji filan hikaye.Buji ateşledikten sonra sorun olmaz. İridyum sadece daha uzun ömürlü okadar ;)
    Kardeşim ibrahim, bu egzost işini kim çözer ?

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu