Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 5´e kadar. Toplam 5 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Berker TURAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berker TURAN
    Motosiklet
    1150GS Adv.
    Marka
    Bmw

Standart Istanbul-Akçakoca

Selam arkadaşlar.
    Bende yurt içi ilk küçük gezimi yapmak istiyorum. İlk olduğu içinde size danışayım istedim. Ne yazıkki GPS cihazım yok bu nedenle önceden yolları belirlemem gerekiyor.
    İstanbuldan sahil üzerinden Akçakocaya gitmek istiyorum. Daha önce gideniniz varmı bilemiyorum.
    Bu nedenle her türlü fikre açığım. Benim için iyi bir tecrübe olacak diye düşünüyorum.

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Beykoz- Polonezköy- Şile -Ağva- Kandıra- Kaynarca- Karasu- Akçakoca üzerinden gidebilirsin oldukça keyifli bir rota olup iki gün önce aynı rotanın tersini yapıp İstanbul'a geldim. Yanımda fotoğraf makinem yoktu Kırlangıç'ın kulakları çınlasın çok güzel köy evleri var mutlaka fotoğraf çek hayırlı yolculuklar.
    Konu Yusuf YÜCE tarafından (02-09-2010 Saat 11:51 ) değiştirilmiştir.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Enduroist Üye Berker TURAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berker TURAN
    Motosiklet
    1150GS Adv.
    Marka
    Bmw

Alıntı YYUCE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beykoz- Polonezköy- Şile -Ağva- Kandıra üzerinden gidebilirsin oldukça keyifli bir rota olup iki gün önce aynı rotanın tersini yapıp İstanbul'a geldim. Yanımda fotoğraf makinem yoktu kırlangıçın kulakları çınlasın çok güzel köy evleri var mutlaka fotoğraf çek hayırlı yolculuklar.
    Eyvallah aksi gibi fotoğraf makinem eşimde kaldı. Bakalım arkadaşlardan bulabilirsem makine ile çıkacam. Rota için teşekkürler.

Enduroist Üye Spearhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sinan Çakmakçı
    Motosiklet
    F 650 GS DAKAR
    Marka
    Bmw

Yaklaşık 10 gün önce bu rotaydaydım, düzceden- akçakoca-karasu--kaynarca-kandıra-şile üzerinden gelmeyi planladım, fakat yolda aldığım bir tüyo ile karasudan kefken-şile yolu biraz bozuk ve karışık bir yol ama oldukça kısaltıyor olduğunu öğrendim, yol genel olarak çok keyifli, bir yerde çok güzel bir gözleme yemiştim ama tarif edebileceğimi sanmıyorum,

binim için biraz belalı bir geziydi , kendine fazla güvenden doğan hata oldu dinlenmeden sürmek ve yola göle fazla hızlı kullanma hatasını yaptım şile-ağva arasındaki ormalık yolda Teke mevkiinde (daha sonradan kazalar ile ünlü bir viraj olduğunu öğrendiğim bıckındere köprüsü girişinde) yol dışına uçtum , çalılıklar içinde top misali 3-5 takla halen sol ayak tarak kemiğimde kırık bulunmak ta,
    Tam takım giyinmenin ne denli önemli olduğunun ayaklı kanıtıyım

Şile Ağva arasında tekeyi geçince sağda bir karpuzcu göreceksini emekli Mehmet agabey çok muabbetli bir adam bir kamuz yiyin selamımı söyleyin

Tekeriniz düz bassın

Enduroist Üye ömer faruk demirel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ömer faruk demirel
    Motosiklet
    xt 660z Tenere
    Marka
    Yamaha

Ben 3 yıl önce Ybr ile şile-ağva üzerinden akçakocayı da geçerek zonguldak'a gitmiştim. Çok keyifli bir rota. Ybr ile bile çok zevk aldım ki bir endıro ile daha iyi olacaktır. Yol çok keyifli.