Eveeet sevgili arkadaşlarım.
Gelelim Olaylı az kazalı az hasarlı çok maliyetli Antalya gezimizin raporuna

12 Eylül 2010 Pazar sabahı vatandaşlık görevimizi ifa ettik çıktık yola.
Saat 09:00 da Bursa'dan hareketle çıktık yola.İlk iş depoyu fullemek.40 TL lik yakıt alıp çıkıyoruz yola.

Artçım kan kardeşim Engin.

Artçım hiç uzun yola çıkmamış.Ona uzun yolda artçılıkla ilgili bilgileri verdim.Yapmaması gerekenleri anlattım.
Ve çıktın yola vira bismillah diyerek.
Ama nereden bilirdim arkadaşımın her 50 km de bir ah kıçım diyeceğini.
50-70 km de bir mecburi mola.
Haliyele buda bende sürüş dinamiği için olumsuz bir etki yapmakta.Bu şekilde yol bitmez diyorum arkadaşa.Ama onun derdi başka.Bursa'dan Antalya'ya 6 saatte girermiyiz derdinde.
Ne olacak 6 saatte girince bize ne verecekler.Arkadaşın kıçı acımış onun için miş.
Yuh ya.
Adamın düşüncesine bak.
Neyse ilk molamız İnegöl çıkışında.Ben biraz gerildiğim için foto çekmiyoruz.
İkinci molamız için yolu biraz uzun tutuyorum ve inönü yolunda Ford Fabrikası önünde mola veriyoruz.

Birer sigara tellendirip ayakta arkadaşımın gerisine kan dolaşımını yaptırdıktan sonra yeniden yola çıkıyoruz.
Kütahya çıkışında bir mola daha veriyoruz.

Yollarda bende alışkanlık haline geldi.İllede Opet benzin istasyonlarında mola veriyoruz.
Bir kaç nedeni var.
Kısıtlı bütçe ile çıktığımızdan opetlerde çay ve poğaça ikramı var ve WC ihtiyaçlarımızı için temiz hijyenikler.

Burda da foto yok.
Ve yeniden marşa basıp yola çıkıyoruz.Soluksuz durmadan Afyon çıkışına kadar gidiyoruz ama ne siz sorun ne ben diyeyim.Arkadaşın gerisinde ki kan dolaşımı sorunundan arasıra yalpalama yapıyoruz.Ama sağ salim Afyon çıkışında ki dinlenme tesisinde yakıt molası veriyoruz.
40 TL ile yine fullenip marşa basıyoruz.
Ve Afyon'dan Burdura doğru tatlı bir şekilde devam ediyoruz.Ama yine 55 km sonra yine acil mola.Bu seferde ihtiyaç molası.

Anladım ki her yolcu ile uzun yola çıkmayacaksın.Çıkarsan da belli kuralları baştan koyacaksın kabul ederse devam, etmezse tek başına devam.

Ve yeniden yola koyuluyoruz.Burduru bir solukta geçiyoruz.Mecburen geçiyoruz.Yolda yağış var.Sakinim ama artık gerilmeye başladım.
Arkadaşım artık daha sık mola istiyor.Ama bu şekilde gidersen hava karardığında Antalya'ya varabiliriz diyorum.
Sorun değil diyor ama benim sorunum var.Gece sürüş yapamam ben diyorum.Tabi nato mermer nato kafa.Bana ver ben kullanırım diyor.Oldu canım başka sıkıntın.
Neyse az kaldı deyip son bir mola veriyorum.