Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 9´e kadar. Toplam 9 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye muratersahins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Murat ERŞAHİN
    Motosiklet
    KTM 640 ADV
    Marka
    Ktm

Standart 21:30 Amasya ekspresi

Bi ufak raporda benden ne motorum enduro nede ben tam bir endurocu ama hayırlısı.Afrika Twinimi alakana kadar en sevdiğim motorum ve ben.

Yeni motorumu aldığımdan beri(piaggio X7) hep ufak bi kaçamak yapmak vardı aklımda ve ofiste otururken aldığımız ani bi karar bizi gece gece Amasya yollarına düşürdü ki iyide oldu.

Sırt çantamıza iki tişört alıp motoru fulleyıp yola koyulduk.

Yola çıkmadan km yi kayıt altına aldık....

Uzun senelerir gitmediğim için köyüme yol hakkında fazla bir bilgim yokdu ama ilk hedef izmitti.İzmit otobanında yol kenarında karnımızı doyurduk.Yaklaşık bir saattir yoldaydık yorulmamışdık ve yola koyulduk...

Hava açık ve sıcaklık 20 derece filandı bu arada motorumuzda 4 aylık yavru golden ımızda vardı.Kimseye bırakmaya güvenemediğimiz için oda yaklaşık bir aydır bizle beraber ufak ufak yollar yapıyordu ama bu ilk uzun yolu olucakdı...

Yolumuz adapazarı üzerinden Bolu dağını aşıp Ankara ya varmakdı.Bolu dağına çıkmaya başladığımızda benzinimin azalmışdı ve en yakın istasyon tabelasını 56 km ilerde görünce panik olduk ve Abant çıkışından çıkıp hemen yol kenarındaki benzin istasyonun dan depoyu fulleyıp tekrar yola koyulduk.

Yol aydınlatma olarak gayet başarılı hiç bi problem yaşamadan yol aldık.Yükselmeye başladıkça soğukda kendini iyice hissettirmeye başladı.Aynalar,ön cam,kaskım buğu tutmaya başlamışdı.Yol kenarında durup camların ısıya alışmasını bekledik bu da bizim için küçük bir mola oldu.

Yolumuz uzun gece yol almakda gayet sıkıcı elim yavaş yavaş gaz açmaya başlamışdı.Ankara ya inerken motorumun görebileceği en üst limitide görmüş oldum.160 Km hıza kadar yer yer çıkmışdım ve ortalama 130 km hız ile paralı yolu geçmiş oldum.

Ankara dan Kırıkkale tabelasını takip edip benzin almak için kırıkkalenin Yahşıhan ilçesinde bir petrol ofisinde yine mola vermek için durduk.Petrolde çay için trafik memurları ufak bir soruşturmadan geçirdikten sonra bizi hava aydınlana kadar yola çıkarma kararı aldı.Saat bu sırada 4:15 filan ve hava aydınlanmasına yaklaşık 40 dakika filan var.Memur yolun bozuk olduğunu ve dalgın şöförlerin bizi fark etmiyeceğini tembihleyerek yola çıktılar.Polisler yola çıkmadan ufak bir hatırlatma ''5 km ilerdeyim.Gelirsen ceza keserim.''Gelde çık yola şimdi yarım saatten fazla çay kahve molası vermiş bulunduk burada...

Ufak ufak yağmur yağmaya başladı.İnternetten batığımızda Amasya ve çevre ilçeleri 3 gün boyunca ep yağmurlu olucagıydı...Korku sardı bizi.hava aydınlandı ve yola çıktık.Yağmur çişeliyordu.Hiç sevmediğim bir yağmur şekliydi ne tam yağıyor nede kesiliyordu.15-20 km sonra yağmur kesildi.Çoruma kadar rahattık.Çorum da hava açıkdı ve yol kenarında burger menülerimizden kalma patates lerimizi atıştırdık.

Aynı moladan farklı bi fotoğraf daha...

Hava bu moladan sonra fena bozdu ve kalan yolumuzun 60 km sini yağmur altında aldık ve yanımızda yağmurluk olmadığı için ilk petrol ofisinden çöp poşeti alıp korunmaya çalışdık...

Ve amasya hava açık ve yağmur yok mutluyuz....

Amasya dan yol üstü fotoğraflar.Bir başkadır benim meleketim...

Islanmışdık ve doğru köye doğru yol aldım.Saat 8:00 de evdeydim sıkı bir kahvltının ardından iki günlük tatil bizi bekliyordu...

Yorgunluğumuz attıktan sonra 10 senedir görmemiş olduğum köyümden ufak ufak geziler ve kareler.....

Kanımdaki enduro her yerde toprağa itiyor beni ama yeni motoruma kıyamadım
    ...

Asmalı köprü.

Amasya geldiğimde km 3005 i gösteriyordu.Harcadığım benzin tam 3 depo 120 TL idi.

Zaman çabuk geçdi ve geri dönme zamanı gelmişdi.Bu sefer farklı bir yoldan gelicekdim.Rotamız Amasya,Suluova.Gümüşhacıköy,ılgaz dağı,bolu dağı,sakarya,izmit istanbul.Saat 5:30 da yola koyuldum.Yol geldiğim yolla alakası olmayan bozuk ve ve sürekli karşı şeritlere tek taraflı verilen yollarla tehlikeliydi.Sabah erken saatler de hatasız sollamayan insan görmek pek mümkün değildi.Tek şerit yolda dubalara rğmen sollamaya çıkmaları yer yer zor durumda bıraktı bizi...

İstanbul tabelasını gördüğüm ilk yer;

Kaska ve ön cama çarpan börtü böcek ön camda carbon görünümü vermeye başlamışdı.

Ilgaz dağlarında yol ve manzara mükemmeldi.

Dönüş yolunda geldiğim kadar hız yapmadım ortalama 110 km hız ile yol aldım ve gün sonunda yüzüm gülmüştü.2 tam depo ve bir çeyrek ile dönüşü tamamlamışdım.Gidişime göre bi yarım depo ve bir çeyrek ile kardaydım.Geldiğimde Km 3745 idi.Toplam 1486 km yol yapmışdım.

Yüzümüz hala gülüyordu yolda olmayı seviyorduk.
    Murat ERŞAHİN
    ''06 KTM 640
    35 KTM 08

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

Murat eline sağlık güzel bir gezi olmuş..Artık enduro zamanında gelmiş bence..

Enduroist Katılımcı Üye İsmail Sarıgül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İsmail Sarıgül
    Marka
    Diger

yola cıkmak için motorunun ne olduğu cok da onemlı deıl'ı sen burda kanıtlamıssın.Eline sağlık,okunması cok keyıflı sade bır rapor..

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Murat ellerinize sağlık , güzel gezi olmuş. Ne kadar motorla gece uzun yol yapmayı sevmesemde benimde alışmam lazım sanırım ...

Sana bir Africa artık şart olmuş ...

Enduroist Katılımcı Üye memed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    MEHMET KÜÇÜK
    Motosiklet
    1200 gs
    Marka
    Bmw

keyıflı olmus scoter keyfıde ayrıdır. tabıkı enduro cok ayrı ama

Enduroist Kadim Üye Kerim Adnan DENİZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kerim Adnan Deniz
    Motosiklet
    2004 Multistrada 1000 DS
    Marka
    Ducati

Ellerine, elciklerine, sağlık. Teşekkürler raporun için...
    İyi sürücü olmak için, önce iyi insan olmalısın.
    If you want to be a Good Rider, you must be the Good Human first!

Safety second !

Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Valla Empirikukik Murata katılıyorum enduro zamanı gelmiş geçiyor ona göre..
    Rapor için teşekkürler.
    Birgün bizi de memleketinde misafir edersin artık..
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

Enduroist Kadim Üye muratersahins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Murat ERŞAHİN
    Motosiklet
    KTM 640 ADV
    Marka
    Ktm

Alıntı gürbüz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla Empirikukik Murata katılıyorum enduro zamanı gelmiş geçiyor ona göre..
    Rapor için teşekkürler.
    Birgün bizi de memleketinde misafir edersin artık..
    Gürbüz abi gezilecek o kadar çok yer varki hele amasyanın köylerinde sadece halkın bildiği o kadar çok kaplıca varki inşallah grup sürüşüylede gezebiliriz kalıcak yerlerimiz cok var.
    Murat ERŞAHİN
    ''06 KTM 640
    35 KTM 08

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

murat super paylasım sağol valla gıtmıs kadar oldum .... on cama bortu boceğın karbon gorunumu vermesı cumlesıne koptum hehehe

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+