Bora Erengül Dostum sağ olsun çok cesaret verdive dediki
bu işin üstesinden geliriz bu işin her aşamasında yanında olacağım, beraber söküp beraber toplayacağız yada toplayamayacağız dedi..
birde Coşkun abimin gazları unutulmamalı

Vee tabi Sevgili Karım Seher ben ona Zuzu derim oda bana... çocukları uyutur uyutmaz dükkana yanımıza geldi ve kap kaçak getirmeden alet edevatları bize vermeden tut eline alet alıp sökmeye ve ortalığı sürekli düzenli tutmaya kadar bir sürü yardımı oldu ve ileride de eminim olacak...

zaten bu üç şahsın ilerde de adını duyacaksınız... ;)

Çok fazla kasılıyorum haala ...
Bakalım neler olacak...
Başladık ama sonu nereye gidecek...

Buyurun ilk gece ucundan bir kaç şeyi söktük...
başta aküyü söktük ki her hangi bir kısa devre oluşmasın...

İşte depoyu aldık üstünden önce...

Daha sonra radyatörün üstteki iki vidasını söküp alttan yukarı doğru kaldırıp aldık... tabi su borularını çıkardık demeye gerek yok... ;)

Sonra yağını boşalttık

Bundan sonra şaseden gelen ve makineye giren yağ borularını çıkardık...
birde hep bahsini ettiğim şase içi yağ filtresini de tabi...

şase içi tel yağ filtresi bu...

yağ boruları aleni belli oluyor zaten...

Sonra makine gövdesinden çıkan iki manifolt var onların üzerindeki ikişer saplama ile onları söküyoruz ve mani foltun arkaya giden borusu üzerinde ik borunun tek boruya düştüğü kalın boru üzerindeki kelepçeyide söküp manifoltun borusunu alıyoruz üzerinden.. (manifolt ikili iken bir kelepçe daha var küçük olan, onu ellemeye hiç lüzüm yok)
işte çıkmış hali (boruyu çekmeyi unuttum, ama boru işte bir şey yok yani ;) )

ULAŞMAK İSTEDİĞİMİZ YER BUNUN İÇİ:

Buda termostat...

boruları ve fişleri çıkarıldı...

Sonra makinenin sağ tarafındaki makinenin jeneratörüne geldi sıra...

bu kapalı hali

işte etrafındaki vidaları söküp açtık:

bu arada şarj dinamosuna giden kabloları çıkardık aldık birde akünün hemen yakınındaki soketleri çıkarıp (kabloyu takip edince kolayca bulunuyor)

Ve bu gece için en son bıraktığımız nokta bu:

Rapor hemen her gece devam edecek...