Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 5´e kadar. Toplam 5 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Manisal27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    aydın şahin
    Marka
    Aprillia

Standart Bmw 1150 gs-1150 gs adv yardim lütfen..

Merhaba arkadaşlar 1150 gs ve 1150 gs adv arasında kaldım ama aradaki farkları ciddi manada bilmiyorum depo falan onları herkes biliyor ama motor aksamı olarak fazla bilgim yok bir arkadaş ne kadar doğru bilmem ciddi farklar var dedi şanzıman dişli oranlarına kadar farklı dedi. sizlerden yardım bekliyorum özellikle kullanmış arkadaşlar nedir bu motorların eksikleri fazlalıkları kronik rahatsızlıkları öğrenelim ki sonra üzülmeyelim hadi yardım başına arkadaşlar

Enduroist Katılımcı Üye İsmail Hakkı Erdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İsmail Hakkı ERDAĞ
    Motosiklet
    Yamaha 1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

Her ikisindede kronik diyebileceğimiz rahatsızlık,ateşleme sensörüdür(krank sensörü) özellikle motor sıcakken yıkandığında motor kapağını arkasında bulunan krank sensörü kablosu çok sıcak bölgeden geçtği için ani soğumalarda kablonun içinden geçen ince 5 yada 6 adet ince kablolar zamanla gevriyor ne üstündeki yalıtım çatlıyor ,kablolar birbirine temas edince sensör arızalanıyor(bu konu bu sitede tartışıldımı bilmiyorum )BMW servislerinde hediyesi 550 tl civarında ama eskisini tamiri mümkündür( bir bobinajcının aletleri kullanılarak 30 dk da tamir olur 15-20 tl ye biter( merak edilrse nasıl tamir olduğunu anlatabilirim)Birçok bmw de benzer sorunun yaşandığını biliyorum.Bu kadar kusur kadı kızındada olur 1150 nin gs veya adv si ; ikiside çok keyifli motordur. Almayada yayınlanan bir motosiklet dergisinde ikinci el ilanlarında 2000 model 1150 GS nin 2005 model 1200GS den 1000 euro daha pahalı olduğunu birkaçkez gördüm!! Yani klasik ve keyifli motordur.AL bin!!!

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

adv nin 1. vitesi cok kısadır... arazıde ve trafıkte düşük süratlerde rahat etmek için ...adv de 6. vites le giderken hızınız 60 a kadar bile düşse gaz verince hemen kendini toparlar vites küçültmek zorunda kalmazsınız. duz gs de 6. vites overdrive dır ve benzın tasarrufunda cok ıse yarar uzun yolda ancak hzınız dusunce ya da anı hızlanmanız gerektığınde vites küçültmeniz gerekir. hemen toparlanmaz . vites oranlarının farkı benım bıldıgım bu kadar ... ayrıca adv de 70 oktana kadar benzın kullanabılırsınzı silkeleme bile yapmaz. bence alınacaksa adv alınmalı temızı bulunursa...onun dısında gaga koruması mevcuttur şimdilik aklıma gelenler bunlar ...

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Enduroist Katılımcı Üye İsmail Hakkı Erdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İsmail Hakkı ERDAĞ
    Motosiklet
    Yamaha 1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

1150 gs de oktanı düşük benzini aslanlar gibi yakıyor tecrübe ile sabittir!! titreme vs gibi sorunlarla karşılaşmadım.

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

aynen hakkı abi : ) eskişehirde aldığımız benzın butun makınelerı tıtretırken bnenımkı aslanlar gıbı calısıyordu

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+