Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 21 Sayfa bulundu

Hybrid View

cen-art
    Guest

Standart Araç muayenesi

Her sürücüye lazım...

Araç Muayenesi, Trafik ve Yol güvenliği için TÜVTURK’e emanet edildi.

Yeni araç muayene istasyonlarının yapım ve işletimi ile ilgili yetki devri süreci tamamlanmış bulunmaktadır. 15 Ağustos 2007 Ankara’da atılan imza ile Doğuş-Akfen-TÜV SÜD konsorsiyumu tarafından kurulan TÜVTURK, 18 ay içerisinde 189’u sabit, 38’i de gezici olmak üzere en az 227 adet AB standartlarında yeni muayene istasyonunu işletime açacaktır.

Yetki devri ile birlikte TÜVTURK araç muayene istasyonlarının 20 yıllığına işletmecisi olacaktır. 81 İl ve 88 ilçe merkezinde toplam 227 istasyonun açılması ile birlikte ilk yılın sonunda yaklaşık 1500 kişiye istihdam sağlanacaktır. AB standartlarında araç muayenesi gerçekleştirerek Türkiye’deki araç ve trafik güvenliğinin arttırılmasına katkı sağlanacaktır.TÜVTURK, yola elverişlilik ile üst yapı ve tadilat onay belgelerinin verilişinden de sorumlu olacaktır.

İş Ortaklığı modeli ile yapılandırılacak olan sistemin tüm Türkiye’de faaliyete geçmesi ise muayene istasyonların tamamlanması ile gerçekleşecektir. TÜVTURK muayene istasyonları tamamlanıncaya kadar olan dönemde ise, Karayolları Genel Müdürlüğü mevcut muayene istasyonları ile hizmet vermeye devam ediyor olacaktır.

TÜV SÜD olarak TÜVTURK’te % 33,34 ortaklığımız bulunmaktadır. Aynı zamanda TÜV SÜD Bursa Taşıt Muayene İstasyonları İşletim A.Ş. bünyesinde bulunan Yalova’da 1sabit ve 1 mobil, Bursa’da 6 sabit ve 1 mobil istasyonun da % 60 oranında sahibi konumundadır.

TÜV SÜD grubunun %100 yabancı sermayeli şirketi olarak 20 yıldır Türkiye’de aktif olarak hizmet veren TÜV SÜD / Türkiye özellikle; endüstri, sistem belgelendirme, ürün belgelendirme, otomotiv, medikal ve eğitim konularında faaliyette bulunmaktadır. Ağırlıklı olarak enerji santralleri, transport teknolojileri ve ürün belgelendirmesi konusunda yoğunlaşan TÜV SÜD / Türkiye; aynı zamanda otel işletmelerine ve gastronomi sektörüne yönelik de uluslararası sertifikalandırma hizmetleri vermektedir. TÜV SÜD / Türkiye yerel Sanayi ve Ticaret Odaları ile yapılan işbirlikleri ile KOBİ’leri Avrupa pazarına hazırlamaya yönelik faaliyetlerini de sürdürmektedir.

Yukarı

Ordinaryus Enduroist VeYSeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bıçkın Delikanlı VeYSeL
    Motosiklet
    DL650A Vstrom
    Marka
    Suzuki

Şu aşamada muayene istasyonları aşırı decede olayı abartmışlar diye duydum..

Bakalım ilerleyen günlerde neler olacak..
    Web: Toplu.Biz
    Keşfedebildiğin kadar özgürsün..

Enduroist Kadim Üye Şenol SEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Şenol SEL
    Motosiklet
    Yamaha Ybr 125 ESD
    Marka
    Yamaha

Alıntı AIR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu aşamada muayene istasyonları aşırı decede olayı abartmışlar diye duydum..

Bakalım ilerleyen günlerde neler olacak..
    Hangi anlamda olayı abartmışlar acaba.Konuyu biraz açsak
    Saygılarımla
    Şenol SEL
    Bursa
    0553 021 94 44
    O.M.M Gold Member

Lütfen her zaman Full koruma ve KASK kullanın.

Motosiklet kullanmak tehlikeli bir eylemdir.
    Eğer kullanacaksanız kendi iradeniz ve sorumluluğunuz altında kullanınız.
    Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır..
    “Beyninin beş saniye önce olmadığı yere asla motorunu götürme”

Enduroist Kıdemli Üye orhan duman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    orhan duman
    Motosiklet
    Dl 650 v strom
    Marka
    Suzuki

Çok geç kalınmış bir uygulama...
    Türkiye trafik terörünü yenmek için hep cezaları artırdı ya da çeşitlendirdi. Eğitimler verdi; okullarda müfredata trafik dersi koydu. Fakat yapılacak en önemli ayrıntıyı kaçırdı : kontrol ve denetleme. Türkiye'de adalet yok kelimesinin asıl sebebi bütün kanunları yerli yerince koyup, cezaları koyup; bunları işletecek ve düzenini sağlayacak bir disiplini kuramamasıdır. (kurumsal hafısa)

Düşünün ki bir ülkede karayolu taşmacılığı çok önemli ve hergeçen gün trafikteki araç sayısı artıyor.

Evet her konuda yasalar mevcut; yönetmelikler, idari yaptırımlar, cezalar herşey çok güzel... Yeterli mi ?... Peki daha önce araç muayene istasyonuna gitmeyen varmı; tabi ki yok. Orada kim işini düzgün yapıyor. Veya hangimiz gerçek anlamda muayenemizin düzgün olduğundan emin;
    Aman bir adam bulalım ya da bir polis götürelim yanımızda aradan çıkalım...
    Suç hepimizde aslında.

Şimdi düzenli yapılan bu muayene şeklinin böyle gideceğini zannediyor musunuz? tabi ki hayır. Ben birazcıkda olsa ülke insanlarımı yani 'bizi' tanıyorsam en fazla 1 yıl sonra esnemeler başyacaktır.

Asıl adalet insanın kendisinden başlar.

Isim
    Bıçkın Delikanlı VeYSeL
    Motosiklet
    DL650A Vstrom
    Marka
    Suzuki

Alıntı Orhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geç kalınmış bir uygulama...
    Türkiye trafik terörünü yenmek için hep cezaları artırdı ya da çeşitlendirdi. Eğitimler verdi; okullarda müfredata trafik dersi koydu. Fakat yapılacak en önemli ayrıntıyı kaçırdı : kontrol ve denetleme. Türkiye'de adalet yok kelimesinin asıl sebebi bütün kanunları yerli yerince koyup, cezaları koyup; bunları işletecek ve düzenini sağlayacak bir disiplini kuramamasıdır. (kurumsal hafısa)

Düşünün ki bir ülkede karayolu taşmacılığı çok önemli ve hergeçen gün trafikteki araç sayısı artıyor.

Evet her konuda yasalar mevcut; yönetmelikler, idari yaptırımlar, cezalar herşey çok güzel... Yeterli mi ?... Peki daha önce araç muayene istasyonuna gitmeyen varmı; tabi ki yok. Orada kim işini düzgün yapıyor. Veya hangimiz gerçek anlamda muayenemizin düzgün olduğundan emin;
    Aman bir adam bulalım ya da bir polis götürelim yanımızda aradan çıkalım...
    Suç hepimizde aslında.

Şimdi düzenli yapılan bu muayene şeklinin böyle gideceğini zannediyor musunuz? tabi ki hayır. Ben birazcıkda olsa ülke insanlarımı yani 'bizi' tanıyorsam en fazla 1 yıl sonra esnemeler başyacaktır.

Asıl adalet insanın kendisinden başlar.
    Kesinlikle katılıyorum kanka..

Yanlız madem yasaklı ürünler var neden bunların Türkiyeye girişi serbest..
    Araca filim çekmek yasak.. ama her yerde film satışı ve uygulaması var.
    gibi..

Madem bu tip şeyler yasak ise satışı ve uygulamaları yapan yerleride sıkı denetlenmesi gerekmezmi??

Isim
    orhan duman
    Motosiklet
    Dl 650 v strom
    Marka
    Suzuki

Kesinlikle katılıyorum kanka..

Yanlız madem yasaklı ürünler var neden bunların Türkiyeye girişi serbest..
    Araca filim çekmek yasak.. ama her yerde film satışı ve uygulaması var.
    gibi..

Madem bu tip şeyler yasak ise satışı ve uygulamaları yapan yerleride sıkı denetlenmesi gerekmezmi??
    Kanka kesinlikle haklısın....
    İnsanları önce bilgilendirmeleri lazım.
    Bak şimdi seninle bir test yapalım; sonra film satışı ve monte işine gelicem.
    Sence film neden yasak?
    Bu soruyu trafikte araç kullanan insanların yarısı bilmez. İşin aslı kaza esnasında araçların camların tuzla buz olup dağılması ve içindeki insanlara zarar vermemesidir.
    Peki film olunca ne oluyor. Cam bütün halinde çıkıyor ve insanı ölümüne ya da ağır kesiklere sebep oluyor.
    Satış ve monte durumuna gelince talep olan bir alanda arz her zaman vardır...
    Saygılarımla.

Isim
    Bıçkın Delikanlı VeYSeL
    Motosiklet
    DL650A Vstrom
    Marka
    Suzuki

Çok aşırı bir inceleme söz konusu diyorlar..
    Mesela Xenon farlara, çelik Jantlara hiç tölerans göstermiyorlarmış,

Hatta olayı tam toparlayamacağım ama 2008 model bi Mercedes vito ya röntgen çekip benzin depon hasarlı falan diye göndermişler..

Diye duydum..

SELÇUK
    Guest

+ burda yaşayan insanın geliri belli sen anayollardaki çukuru kapat sonra arbayı amortüsör testine sok adam almanyada 5000 ero alıyor burda 600 adam nasıl geçinsin amortüsör alsın yooo tabiki ben olmasın demiyorum olsun çürükler men edilsin ama adamın camındaki çizik için çelik cant için butur şeyler için kasmanın anlamı yok millet geçim derdine düşmüş bide arabam vize alırmı endişesi bu işler şimdimi olması gerekiyordu sen milli gelirini yükselt ben 99 model arabaya bini yomuyum binmiyomuyum bak her şeyi sattıkları gibi buda satılmış bir uygulamadır

Isim
    orhan duman
    Motosiklet
    Dl 650 v strom
    Marka
    Suzuki

Alıntı SELÇUK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    + burda yaşayan insanın geliri belli sen anayollardaki çukuru kapat sonra arbayı amortüsör testine sok adam almanyada 5000 ero alıyor burda 600 adam nasıl geçinsin amortüsör alsın yooo tabiki ben olmasın demiyorum olsun çürükler men edilsin ama adamın camındaki çizik için çelik cant için butur şeyler için kasmanın anlamı yok millet geçim derdine düşmüş bide arabam vize alırmı endişesi bu işler şimdimi olması gerekiyordu sen milli gelirini yükselt ben 99 model arabaya bini yomuyum binmiyomuyum bak her şeyi sattıkları gibi buda satılmış bir uygulamadır
    Abi ben ismimi ortadirek endurocu diye değitiricem

Enduroist Kadim Üye Şenol SEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Şenol SEL
    Motosiklet
    Yamaha Ybr 125 ESD
    Marka
    Yamaha

Çok aşırı bir inceleme söz konusu diyorlar..
    Mesela Xenon farlara, çelik Jantlara hiç tölerans göstermiyorlarmış,

Hatta olayı tam toparlayamacağım ama 2008 model bi Mercedes vito ya röntgen çekip benzin depon hasarlı falan diye göndermişler..

Diye duydum..
    Kalitesiz xenon farların gece sürüşlerinde arkadan gözlerini alması yada karşıdan gözlerini alıp kaza yaptırması olayı var.Ben bu krizde bir süredir TÜV istasyonlarıan araç götürüp getiriyorum.Ordaki muameleden çok memnunum.Araçta orjinal xenon yoksa sana bir belge tanzim ediyorlar aracında bu bu kusurları yaptır gel diyorlar veya xenonun standar dışı sök standarta uygun ampul tak getir diyorlar.Veya motosiklet için.Sözde performans egzostlarını yasaya aykırı olduğu için söktürüyorlar.Veya muayene gelen motosiklet sürücüsünün kaskı var mı diye soruyorlar.Kask ve güvenlik ekipmanlı kıyafeti yoksa muayene olmuyor.
    Eskiyi düşünün.ben eski şekilde araç muayeneside yaptırdım.Size bir şey diyeyim.ben kendi aracımın dahil muayene bir çok aracı fiilen götürmeden muayenesini yaptırdığımı soyleyebilirim.
    Şimdi siz karar verin hangisi daha sağlıklı.
    Saygılarımla
    Şenol SEL
    Bursa
    0553 021 94 44
    O.M.M Gold Member

Lütfen her zaman Full koruma ve KASK kullanın.

Motosiklet kullanmak tehlikeli bir eylemdir.
    Eğer kullanacaksanız kendi iradeniz ve sorumluluğunuz altında kullanınız.
    Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır..
    “Beyninin beş saniye önce olmadığı yere asla motorunu götürme”

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu