Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 15 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567814 ... SonuncuSonuncu
31 den 40´e kadar. Toplam 143 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Enes DEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    enes demir
    Motosiklet
    F650
    Marka
    Bmw

Burda okuduklarimdan sonra benim f650 hic yakmiyomus dedim
    0531-380-63-98

Enduroist Kıdemli Üye Emre Tekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Tekin
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı hasan cevher Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar performans hava filtrelerini denemeyin,en azından transalpte xl 650 de denemeyin yakıtı artırıyor.ben motoru aldığımda üzerinde kn hava filtresi vardı.orjinal hava filtresi ile değiştirdiğimde 100 km de minimum 1 lt yakıtım düştü.(Çok da şaşırmadım amerikada benzinin galonu 3 dolar iken adamlar tasarrufu düşünürmü bi kaç forumda bi kaç yazıda gözüme ilişti yok işte hava filtresi buji değişimi yok işte akıllı kullanım ile 5,0 lt lere düştüm gibi yazılar yazmış.sevgili enduroist arkadaşlarım motorumu alalı 6 ay oldu 9 bin km yaptım şehir içi,şehir dışı,karma minumum tüketimim 5,8 maksimum tüketimim 7 lt.ama bi kere yolda bırakmadı buda yakıtı karşılıyo bence.bu motoru alırken yakıtım 10 km de 6 lt diye alın.çok km yapacaklar uzak dursun bence.
    Ben simota taktım, yaklaşım 1000 km'dir kullanıyorum. Tüketimde hafif bir düşüş var, ama filtrenin temiz olmasından da olabilir. Minimum olarak 4,7 civarını gördüğüm oldu. Ortalama gezi tüketimim 5,0 - 5,2 civarında. Şehir içinde 6 yakıyor. Bazen 6,5'a çıktığı da oluyor. Makinaya alıştıkça daha devirli kullanmaya başladım, doğal olarak daha çok yakmaya başladım. Başlarda daha az yakıyordum.

Enduroist Üye Suat Tasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    SUAT TASAR
    Motosiklet
    Transalp
    Marka
    Honda

Alıntı enes_58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstat ne kadar yakıyor sizin makine?

Enduroist Üye hasan cevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    hasan cevher
    Motosiklet
    Yamaha xt660ztenere,yamaha wr125 r
    Marka
    Yamaha

Alıntı enes_58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi evet bende eski bi f 650 gs kullanıcısı olarak haklısın fazla yakmıyor torku müthiş.ama şunuda unutma tura çıkalım 300 km,ortalama 100 km/s hızla gidelim ve bi mola verelim seninle bu konuyu orada tekrar konuşalım bakalım o zaman hayalarmı önemli 1 lt fazla yakılan benzinmi bizzat test edildi.size haftaya çok detaylı 4 motor hakkında bi rapar vereceğim.f650 gs dakar 2001 xl650v transalp 2006,vstrom 650 2006,xl700 transalp 2008 haftaya bu 4 motor tura çıkıyoruz.size bütün verileri ve bilgileri aktaracağım.

Enduroist Katılımcı Üye HalilTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Halil TAN

abi evet bende eski bi f 650 gs kullanıcısı olarak haklısın fazla yakmıyor torku müthiş.ama şunuda unutma tura çıkalım 300 km,ortalama 100 km/s hızla gidelim ve bi mola verelim seninle bu konuyu orada tekrar konuşalım bakalım o zaman hayalarmı önemli 1 lt fazla yakılan benzinmi bizzat test edildi.size haftaya çok detaylı 4 motor hakkında bi rapar vereceğim.f650 gs dakar 2001 xl650v transalp 2006,vstrom 650 2006,xl700 transalp 2008 haftaya bu 4 motor tura çıkıyoruz.size bütün verileri ve bilgileri aktaracağım.
    Ben F650GS ve F650GS-Twin kullandım ikiside benzin konusunda cimri
    ama Hasan'ın dediği gibi 300km yol sonra, bence buna bile gerek yok 150km de yeter,
    ahhhh benim güzel popom

------------------------
    Güvenmek iyidir ama kontrol-dikkat etmek daha iyidir

Enduroist Katılımcı Üye HasanKaraaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hasan Karaaslan
    Motosiklet
    DL650 L3
    Marka
    Suzuki

Merakla bekliyorum raporları (:

Enduroist Üye MuratPolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    MURAT POLAT
    Motosiklet
    TRANSALP 01
    Marka
    Honda

HONDA XL650 Yakıt konusunda sahibine benzer ekonomik sürersen çok km yaparsın ama SESİNİ Duyayım Transalp olduğunu çevredekilere duyursun dersen Elini cebine götürüp Canavarı doyuracaksın ki kükresin. Motor kullanmak zevk işidir. Metrobüslede, yada scooterlada gidersin istediğin yere. Varsın 7-8-9 lt yaksın yeterki seni tatmin etsin. Ben TRANSALP e bindim ve sağ sağlim indim demeyi düşünün. Bence ne olursa olsun verdiğim benzin parası helal hoş olsun.
    Saygılar.

Enduroist Üye hasan cevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    hasan cevher
    Motosiklet
    Yamaha xt660ztenere,yamaha wr125 r
    Marka
    Yamaha

BODRUM MARMARİS 500 km 4 MOTOR VERİLER,YAKIT SARFİYATLARI
    1-BMW F650 GS DAKAR 2001 MODEL=100 km=3.94 tl arazi sürüşü mükemmel torku süper yerden oldukça yüksek,yakıtta çok pinti.eksileri tek silindir oluşu uzun yolculuklarda biraz yorucu olması,abs ve elcik ısıtma olmaması.2004 sonrasında bo sorun giderildi
    2-SUZUKİ V STROM DL650 2006=100 km=4.56 lt asfaltta müthiş bin sırtına git istediğin yere.eksileri arazi gördümü başlıyor sıkıntalar araziyi hiç sevmiyor.
    3-XL 700 TRANSALP 2008=100 km=4.97 lt egzoz sesine bittim müthiş.tork çok başarılı yeterli bi motor abs ve enjeksiyonlu olması güzel.eksileri ön jantı 19 inçe düşürmüşler.araziyi pek sevmiyor gibi geldi bana.
    4-XL 650 TRANSALP 2006=100 km=5.50 ön jant 21 inç hem asfaltta hem arazide başarılı.110-125 km hızlar arasında mırıl mırıl gidiyor.eksi yönleri abssiz oluşu.

kanaat notum:kullanıma göre off road ağırlıklı:bmw-10 puan xl650-8 puan xl700-6 puan v strom-2 puan
    on road ağılıklıda:v strom-10 puan xl700-9 puan xl 650-8 puan bmw-5 puan.
    motorsiklet çok kapsamlı bana göre servis,yedek parça,pazar değeri,yakıt,donanım,kullanım yeri,ihtiyaç,beklenti,kullanacak kişinin kişiliği hepsi hepsi bence önemli ve hepsi bi araya getirilip değerlendirilip doğru motorsiklet bulunmalı ben yaptımmı?hayır deneme yanılma metodu uyguluyorum
    herkese saygılar kardeşlerim...

9. hasan cevher, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Engin Delipınar (04-04-2013)

Enduroist Kıdemli Üye BarışÇELİK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Barış Çelik
    Motosiklet
    R 1100 GS
    Marka
    Bmw

Merhabalar,

02.06.2013 Akşamı çıktığım Bodrum gezimden 08.06.2013 tarihinde dönmüş bulunmaktayım. Gerekli gezi raporunu ilgili başlık altında fotolarla birlikte yayınlayacağım. Motosiklet gerçekten çok keyif veriyor sürerken. 1 tanesi ciddi, 1 tanesi de orta ciddiyette olmak üzere canımı sıkan 3 sorunla karşılaştım.

1. İlk sıkıntım, Eskihisar'dan feribota binerken oldu. Gişelerden geçtikten sonra feribota binmek için hareket edip akabinde yavaşlamak istediğimde arka frenimin tamamen "Boşaldığını" farkettim. Motor freni ve ön fren ile yavaşlayıp feribota binebildim. Yüzeysel kontrolde herhangi bir kaçak patlak göremedim. Ardından sağ arka kuyruk grenajından hidrolik seviyesine baktığımda minimum seviyede olduğunu farkettim. ( Bu dolaylı oalrak benim ihmalkârlığım. Bakmalıydım). Yapılacak iş belliydi, ilk benzin istasyonunda dot 4 takviyesi yapılıp hava alınacaktı. 20 dakika geçtikten sonra tekrar denediğimde frenin eskisi gibi sertleştiğini farkettim. Yinede işimi şansa bırakmadan bir benzinlikte durup hidrolik tekviyesi ve hava alma işini yaptım fren eskisinden de iyi oldu.

2. Sorunum ön tekerin 100 km altındaki hemen her hızda tek elimi dahi bıraktığımda yalpalamasıydı. Molada ön jantı incelediğimde balans almak için yapıştırılan kurşun ağırlıklardan birinin olmadığını farkettim. Muhtemelen soruna bu sebep oluyor. ikinci yolculuğuma çıkmadan önce balansa gireceğim.

3. Sorunum ise led stop için söktüğüm çanta tablasının 4 somununu Transalp'in demirine delik açıp sabitlemişler. Tabi ben bunu farkedemedim. Sıkarken de gevşemesin diye locktite destekli hayvanvari torkla sıktım Çantayı da ağzına kadar doldurunca somunlar kurtulmuş. Dönüş yolunda dikiz aynasından çantanın anormal sallandığını farkedince durumu gördüm. Önce lastik kancalarla ve plastik kelepçe ile sabitlemeyi denedim. Kelepçeler kopunca da çantamdaki ayakkabımın bağını söküp onul a bağlayarak eve kadar gelebildim.

Yakıt olayına gelince; Fuel Log programını kurdum. programın hesaplamalarına göre 100 kmde minimum 5.14, maksimum 6.40 litre harcamışım. Benzin göstergesi her fullememde F harfinin üstüne geliyor ve ilk 100 km orada kalıyor. Daha sonra ikinci 100 kmlik bölümde yarım depoya kadar geliyor ve 200 km de yarım depo görünüyor. Bu bilgilerle doğru orantı yapınca 400 km giderim diye düşünüyorsunuz ancak öyle olmuyor çok hızlı bir şekilde E harfine geliyor. Bir depo ile 1 kere 307 gittim. Daha gider miydim cesaret edemedim.

Bunun dışında Motorla alakalı birkaç hususu da eklemek istiyorum:

* Öncelikle ön cam yetersiz. Uzun cam mı kısa cam mı onu tam çözemedim. Tüm hava patlamalarını çekmek zorunda kaldım. Rüzgarı karşıdan aldığım zaman ses dayanılmaz oluyor. İntercom'u bile kullanırken zorlandım. Kısa cam ise uzununu alıp sorunu bir nebze azaltabilirim. Ancak uzun cam ise ne yapmam gerekli bilemiyorum.
    Diğer bir husus da gazı bıraktığımda çok hızlı bir şekilde yavaşlaması. Sanki Retarder var motorda Viraj ve rampa inişlerde çok güzel bir özellik. Ancak bileğim ağrıdığında (ona da değineceğim) ya da karıncalandığında elimi bırakmak istediğimde çok hız kaybediyorum ve arkamdaki arac benim yavaşladığımı geç farkettiği için riskli oluyor.
    * Motorun hızlanmasında anlam veremediğim bir gecikme var. Örnek vermek gerekirse 5. vites 4500 d/d civarında giderken gazı açtığımda motorun 6000 d/d'e kadar hızlanma olmamış gibi hissettiriyor. Bu devirden sonra motor hızlanıyor. Mundan önceki motorumun 800 cc oluşu ve maksimum torkunu 3500 d/d da veriyor olmasına alışkın olmamdan da kaynaklanıyor olabilir.
    * Neden olduğunu çözemediğim bir bilek ağrısı oldu bende. Sağ bileğim sürekli ağrıdı ve parmak uçlarım karıncalandı. Neden olduğunu anlayamadım. Karpal tünel sendromu oldum diye düşünmedim de değil yani (meslek bilişim sektörü olunca )

Giderken Manisa il sınırları içerisinde geceyi geçirerek gittik. Dönüşü kesintisiz Bodrum-Gebze olarak yaptık. Bilek ağrısı ve rüzgar dayağı haricinde bedensel hiçbir yorgunluğum olmadı. 3 sene önceki Bodrum gezisinin dönüşüne de aynı saatlerde başlamıştım. Ancak o yolculuk 3 saat daha uzun sürmüştü ve eve ceset olarak gelmiştim.

Özetlemek gerekirse, ufak tefek sıkıntılar haricinde genel olarak motor beni memnun etti. Vaktinde hakettiği değeri ve ilgiyi görmemesinden kaynaklı sıkıntıları var elbet. Ramazan bayramındaki Sinop yolculuğuma kadar. Tüm sorunları halledeceğim. Hazır böyle bir işe kalkışmışken biraz da gençleştirme işlemi yapayım diyorum. 2007 modellerindeki gibi şeffaf sinyal lambaları, grenaj yazıları, siyah jant kasnağı ve göbeği gibi değişiklikler yapmak istiyorum(bu aşamaları da fotoğraflayıp ilgili bailık altında yayınlayacağım.)

Sağlıcakla.

Enduroist Kadim Üye Sertaç Sakarya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertaç Sakarya
    Motosiklet
    BMW 1150 GS
    Marka
    Bmw

Yeni motorumun parca listesini hazirlarken transalp icin yaptigim parca listesini hatirladim ve bugune kadar neden paylasmadim diye kendime kizdim umarim birilerinin isine yarar
    www.sertacsakarya.com
    A Rh + 0533 968 55 19

Sayfa 4 Toplam 15 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567814 ... SonuncuSonuncu