Enduroist ailesinden bilenler bilir bu forumda yaklaşık 20 ye yakın gezi raporum vardır Honda XL650 TransAlp ile Karadeniz turları,Düzce,bolu,dere tepe dağ bayır çamur toz toprak ve dahası...TransAlp ile mazim oldukça geniştir 3 yıldan fazla kullandığım TransAlpi bir kere yetkili servise götürmüştüm onun haricinde tüm bakımlarını silindir keçesinden radyatörüne kadar ben ilgileniyordum İyi bir motor için iyi bir tamirci gerekir Benim bu konudaki görüşüm şudur ya yetkili servis ya sen...Mahalle esnaflarına,tanış olmayana gezi motoru bırakılmaz bizler gprs in çekmediği ev araba yerleşimin olmadığı yerlerde sürüyoruz...
Konuyu uzatmadan Kötü bir kaza akabinde travmalar derken TransAlpi sattım şükür kendimi topladım peşine 2005 ybr 125 aldım bununda tüm bakımlarını ben yaptım hayalim Türkiye de herhangi bir yerde ğildi Hayalim Saiful Maluk,Nepal,Tibet idi bu yüzden ybr 125 demiştim fakat bazı sorunlar yüzünden bu tur planlarım iptal oldu bende hemen peşine ybr 125 i satıp Honda xl 650 TransAlp aldım
3 Yılı aşkın kullandığım TransAlpi sattığım kişi geçenlerde aradım hala kendisinin duacı olduğunu bilmek beni çok mutlu etti 2 yıla yakın kullanıyormuş ve bir kere tık bile demedi
Ben TransAlpi satarken bir gün enduroya geçicek olsam hiç başka bir motora bakmam yine TransAlp alırım demiştim şükür rabbime dün itibari ile yeni bir TransAlp aldım
Allah herkese gönlündeki motoru,kazasız belasız güzellikle sürmeyi nasip eylesin