Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 5 Toplam 15 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456789 ... SonuncuSonuncu
41 den 50´e kadar. Toplam 143 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist Engin Öksüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ENGİN ÖKSÜZ
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Arkadaşlar bazı ölçümlerdemi bir sıkıntı var bilemedim 4 defa 300 km üstüne çıktım üstünden kasıt 310 km , 307 km gibi ancak her defasında max.17.5 lt yi geçmedi aldığım yakit yani 19 lt de 300 km yi gören arkadaşların yolda kalmış olması gerekiyor o hesap gidersem eğer bu depo zaten 19 lt sorun benim hesap makinesindeyse soyleyin kırayım hemen

Enduroist Kıdemli Üye BarışÇELİK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Barış Çelik
    Motosiklet
    R 1100 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Engin Öksüz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bazı ölçümlerdemi bir sıkıntı var bilemedim 4 defa 300 km üstüne çıktım üstünden kasıt 310 km , 307 km gibi ancak her defasında max.17.5 lt yi geçmedi aldığım yakit yani 19 lt de 300 km yi gören arkadaşların yolda kalmış olması gerekiyor o hesap gidersem eğer bu depo zaten 19 lt sorun benim hesap makinesindeyse soyleyin kırayım hemen
    Ben bir defa 306 km gibi birşey gördüm. Depoyu fullediğimde ise 16.5 lt benzin aldım. ne yaptıysamz aten 17.5 litreyi geçemedim. yolda kalmayı göze alıp deneyeceğim en sonunda Depoyu elle boşaltıp öyle doldurmak lazım.

3. BarışÇELİK, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Engin Öksüz (18-06-2013)

Ordinaryus Enduroist Engin Öksüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ENGİN ÖKSÜZ
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı BarışÇELİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bir defa 306 km gibi birşey gördüm. Depoyu fullediğimde ise 16.5 lt benzin aldım. ne yaptıysamz aten 17.5 litreyi geçemedim. yolda kalmayı göze alıp deneyeceğim en sonunda Depoyu elle boşaltıp öyle doldurmak lazım.
    Katılırım kesinlikle 17.5 lt benimde en fazla aldığım lt 16 lt aldığımda oldu benim ohh çok şükür hesap makinesini kirmayacağım bu hesaptan gidelim 17.5 lt max 300 km desek guncel benzin çarpı 17.5 lt bölü 300 km = 1 km =275 krş bana göre çok değil ama bana göre tabi

Enduroist Üye Fatih Tuncarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Fatih Tuncarslan
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Eski motorum transalp. Aslan gibi makine. Evde aslan besleyen yemegini dusunmez. Az yakanla cok yakani karsilastirinca bir sezonda en fazla 250 tl farkeder. Cok km yapana da hadi olsun 300 tl.

Az yakan 2 lt eksik yaksa 100 km de 3000 km de 60 lt az yakar oda eder 300 tl.

300 degil 500 fazla veririm hesabini bile tutmam transalp binerim.

İnanin ilk sahip olma maliyeti ve isletme giderlerindeki ucuzluk ile alternatiflerine gore daha ucuza geliyor. Aldiginiz keyifte cabasi.

Tek kusuru sehir icinde fazla hantal olusu. Gundelik binmek icin degil yani. Ben gundelik biniyordum zorlaniyordum sehir ici trafikteki canavar suruculerle anlasmakta. Bu heybeti bazen arazide de korkutuyordu beni. Ama inanin ki harika bir motor. Kiymetini bilin.

6. Fatih Tuncarslan güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Engin Öksüz (18-06-2013),MuratPolat (23-06-2013),Uğur Yönet (30-12-2013)

Isim
    Barış Çelik
    Motosiklet
    R 1100 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Engin Öksüz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Katılırım kesinlikle 17.5 lt benimde en fazla aldığım lt 16 lt aldığımda oldu benim ohh çok şükür hesap makinesini kirmayacağım bu hesaptan gidelim 17.5 lt max 300 km desek guncel benzin çarpı 17.5 lt bölü 300 km = 1 km =275 krş bana göre çok değil ama bana göre tabi
    Ben geziye DL650 si olan bir arkadaşla gittiğim için her yakıt alımında bunalıma girdim Çünkü ben benzin aldığında arkadaşımın benzin göstergesi 1 kademe eksilmiş oluyordu.

Bir de şehir içinde kullanmaya çekiniyorum. Sorun motorun cüssesi değil benim cüssem Bundan önceki motorum Suzuki VL 800 Volusia idi. 250 kg den daha ağırdı. Ama şehir içinde sıkışık trafikte motoru YBR gibi kullanabiliyordum. Ancak bunda ayaklarım yere zar zor değdiği için o tür atraksiyonlar yapamıyorum. Şu alçaltma kiti de çok pahalı.

Sağlıcakla.

Enduroist Kıdemli Üye Emre Tekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Tekin
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Valla ben her gün ev-iş arası kullanıyorum. E-5 için sorun yaratmıyor ama minibüs caddesi gibi ortamlarda pek ideal sayılmaz. 3,5 senedir TA sahibiyim, anormal derecede memnunum diyebilirim. Hiç yolda bırakmadı, sarf malzemeleri dışında plansız masraf çıkarmadı, başka motorlara gözüm kayıyor bazen ama TA'dan vazgeçemiyorum. Artık yavaştan yedeklerini de stoklamaya başladım, uzunca bir süre ondan ayrılmayı düşünmüyorum. Yakıtı fazla olabilir ama parça bulunabilirliği, alternatiflerinin oluşu ve bakım kolaylığı bu olumsuzluğun etkisini azaltıyor.

Bu arada, 2010'da EMOK eğitimine katılmıştım, 8-10 motor vardı. İçlerindeki iki DL650 de eğitimi tamamlayamadı. Çok fazla start-stop yapılması gerekiyordu ve ikisi de aküyü bitirdi.

TA kullanmamış arkadaşlar bazen sadece rakamsal karşılaştırmalar yaparak makineyi değerlendiriyorlar, ama o iş öyle değil.

9. Emre Tekin güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

MuratPolat (23-06-2013),Uğur Yönet (30-12-2013)

Isim
    Barış Çelik
    Motosiklet
    R 1100 GS
    Marka
    Bmw

Benim Fren balatası değiştirememe sorunum var şu anda. Hangi usta müdahale ettiyse ön fren pinlerini yalama etmiş. Alyanla açamadım. Mevcut pinleri ters kılavuz ile çıkarıp uygun metrikte civata bulup kafasına diş açıp sorunu gidermeyi düşünüyorum. Ya da aynı sorunun tekrar etmemesi için Normal somuna mı çevirsem. Çünkü aynı Benzer tipteki kaliperleri DL650 ler kullanıyor ve onda direkt civata var.

Enduroist Kıdemli Üye Emre Tekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Tekin
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı BarışÇELİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim Fren balatası değiştirememe sorunum var şu anda. Hangi usta müdahale ettiyse ön fren pinlerini yalama etmiş. Alyanla açamadım. Mevcut pinleri ters kılavuz ile çıkarıp uygun metrikte civata bulup kafasına diş açıp sorunu gidermeyi düşünüyorum. Ya da aynı sorunun tekrar etmemesi için Normal somuna mı çevirsem. Çünkü aynı Benzer tipteki kaliperleri DL650 ler kullanıyor ve onda direkt civata var.
    Sanırım o cıvatalardan wemoto'da satılıyordu. Bir şekilde sökersen orijinal tipi kullanmaya devam edebilirsin böylece. Hatta kapak vidası da satılıyordu diye hatırlıyorum.

Isim
    Barış Çelik
    Motosiklet
    R 1100 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Emre Tekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım o cıvatalardan wemoto'da satılıyordu. Bir şekilde sökersen orijinal tipi kullanmaya devam edebilirsin böylece. Hatta kapak vidası da satılıyordu diye hatırlıyorum.
    e-bay'de de var. Ancak okadar bekleme lüksüm yok. Motoru kullanıyorum. Ve balatalar tehlike sınırına yaklaştılar. Diski de değiştirmek zorunda kalmayayım. Arka kaliperde buna benzer bir işlem yapmışlar. Onda herhangi bir sıkıntı yok. O düz tornavida ile sökülen kapaklar ayrı bir sıkıntı zaten Onlara da bir iyilik düşünüyorum. Başta da dediğim gibi. Nissin firması yeni jenarasyonda bu civataları tamamen değiştirmiş. Daha kullanıcı dostu bir sistem uygulamışlar. YAparken fotoğraflamayı düşünüyorum. Burada sizinle paylaşacağım.

Sağlıcakla.

Enduroist Katılımcı Üye Uğur Yönet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur Yönet
    Motosiklet
    R1200gs adv
    Marka
    Bmw

Gerçekten transalp efsane olmuş durumda tam bir enduro eğer varadero olmazsa ikinci tercihim olacak...

Sayfa 5 Toplam 15 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456789 ... SonuncuSonuncu