Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 7 Toplam 15 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 34567891011 ... SonuncuSonuncu
61 den 70´e kadar. Toplam 143 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Merhaba Dostlar,

Ben motorumu buradaki mesajları okumadan aldım ama motorcu abilerimden TA'yı dinlemiştim zaten. Yazanların çoğu doğru. 1 haftalık motorumun sağlamlığını henüz pek deneyememiş olsam da uzun yolda çok rahat, otobanda çok rahat, şehir içinde ağır abi manevralarına sahip olduğunu bende test ettim. Yakıt konusunda da 200-300 km de bir (garantici adamım ) benzin alarak devam ettim.

Sizlere ilk sorum şu olacak. Uzun turlarda sorun yaşamamak adına benzinci takip etme dışında çözüm uygulayanlarınız var mı? Mesela aklıma ilk gelen yan çantalara ek depo konabilir mi? Ya da sele altında bir boşluk var 5 ya da 6 litrelik o boşluğa yedek benzin koymak adına bir çalışma yaptıranınız oldu mu?

Diğer sorum da şu ki ben motoru yeni aldım ve tüm bakımlarına el yatkınlığım yok. Yarın (hafta sonu olması sebebi ile) bir iki ufak ayarlanması gereken yerlerine bakacağım ama İstanbul Maslaktayım yakınlarımda önerebileceğiniz Transalp konusunda işinin ehli ve bana da yol gösterebilecek bir tamirciyi bilenler paylaşabilirse çok sevinirim.

Hepinize sorunsuz sürüşler dilerim.

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Sabahattin KOÇ
    Motosiklet
    2016 İnzuma -F
    Marka
    Suzuki

[QUOTE=khanlu;212602]Merhaba Dostlar,

Ben motorumu buradaki mesajları okumadan aldım ama motorcu abilerimden TA'yı dinlemiştim zaten. Yazanların çoğu doğru. 1 haftalık motorumun sağlamlığını henüz pek deneyememiş olsam da uzun yolda çok rahat, otobanda çok rahat, şehir içinde ağır abi manevralarına sahip olduğunu bende test ettim. Yakıt konusunda da 200-300 km de bir (garantici adamım ) benzin alarak devam ettim.

Sizlere ilk sorum şu olacak. Uzun turlarda sorun yaşamamak adına benzinci takip etme dışında çözüm uygulayanlarınız var mı? Mesela aklıma ilk gelen yan çantalara ek depo konabilir mi? Ya da sele altında bir boşluk var 5 ya da 6 litrelik o boşluğa yedek benzin koymak adına bir çalışma yaptıranınız oldu mu?

Diğer sorum da şu ki ben motoru yeni aldım ve tüm bakımlarına el yatkınlığım yok. Yarın (hafta sonu olması sebebi ile) bir iki ufak ayarlanması gereken yerlerine bakacağım ama İstanbul Maslaktayım yakınlarımda önerebileceğiniz Transalp konusunda işinin ehli ve bana da yol gösterebilecek bir tamirciyi bilenler paylaşabilirse çok sevinirim.

Hepinize sorunsuz sürüşler dilerim.[/Q9]

Öncelikle Transalpiniz hayırlı olsun.Ben de yeni bir Transalpçiyim,bir de Ybr 125im var şehiriçinde kullanıyorum (Transalple şehiriçi trafiği gözümün kesmediğini belirtmek için yazdım) Sorularınıza gelirsek İzmirde olduğum için 2. sorunuzu bilemiyeceğim. Birinci sorunuz yedek benzin deposu olayı ise bence çok gerekli değil. Yedek benzin çantalarıyla bu sorunun üstesinden rahatlıkla gelinebilir. Koca Katırımız kendi yemini taşıcak kuvvette Maşallah Güle güle kullanın.
    Konu Sabahattin KOÇAK tarafından (13-12-2014 Saat 03:10 ) değiştirilmiştir.

Isim
    ...

Teşekkür ederim Sabahattin bey sizin küheylan da hayırlı olsun.

İzmir diyince kaçırdığım TA aklıma geldi. Daha düşük km de ve hastası olduğum Mavi renkli bir TA vardı. Fiyat konusunda fazla pazarlık yapınca başkası aldı Alana hayırlı olur inşallah.

Bugün benim Gri Madde (TA'mın ismi) ile şehir içi gezdim malum hafta sonu trafik bir miktar daha rahat oluyor. Belirli huylarına alışınca şehir içinde idare ediyorsunuz ama YBR gibi olamaz sanırım. Eskiden Honda CBX 250 Twister vardı babamda. Kullandığım en kıvrak makine oydu. Manevra yeteneklerini hala özlüyorum.

4. HakanVelioglu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Talat TUĞ (12-03-2015)

Enduroist Üye Talat TUĞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Talat TUĞ
    Motosiklet
    XL650 V Transalp
    Marka
    Honda

Hakan Bey'in ilk heyecanını yaşıyorum şu an, başlangıç motoru olarak aldığım Pulsar 200'ü görücüye çıkardım harıl harıl TA bakıyorum. 4 Satıcı ile görüştüm 97-2003-2006-2006 model TA'ları inceledim ve bir tanesi kafama yattı. 2006 50,000 Km de. Gözle yaptığım muayene sonucu herhangi bir terslik farketmedim. (grenaja ve dış görünümüne çok dikkat etmem motor bloğu ve çalışması benim için ön planda). Umarım ellerimle rodajladığım zincirini 200km de bir temizlediğim yağladığım Siyah İnci'm bir an önce kocaya varır da bir Gümüş Kraliçe edinirim kendime

6. Talat TUĞ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Cem oruç (01-05-2015)

Enduroist Kıdemli Üye Cem oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cem oruç
    Motosiklet
    tiger 800
    Marka
    Triumph

Sevgili Talat, öncelikle aldığın gümüş kraliçenle sana uzun ve mutlu sürüşler dilerim. neredeyse 10 senelik bir özlemdi TA, içimde. bu vesileyle inanın bir gün Sırf TA sürebilmek için bu yola baş koydum ve 6 ay önce ehliyetimi aldım, 37 yaşımda. ve acemiliği atmak için bende Talat bey gibi pulsar aldım. o zamanlar bu forumda da değerli abilerimiz ve arkadaşlarımızdan bilgi almıştım. NC700 x alayım mı almayayım mı konusunda. velhasıl kelam sevdiklerimizin sözünü dinledik ufaktan başladık. bi 10 000 km yapıp yükselteyim derken. Daha fazla dayanamayıp,Sağolsun Talat kardeşim den aldığım hevesle Bende Transalp sahibi oldum. inşallah Pazartesi günü satış işlemlerini tamamlayıp "KARABEY" ime atlamak kaldı geriye. (Benim 200 lük poyraz da satılık bu arada ) nasipse sonrasında da gümüş kraliçeyle başgöz edecez. beraber takılacaklar artık kırlarda, bayırlarda, uzak diyarlarda. sözün kısası işi böyle biraz edebi bir şekle çekmemin sebebi TransAtlantik in tamamen duygulara hitap eden bir makine olduğunu vurgulamaktı. bi yerden sonra mantık işlemiyor. inşallah daha çok defalar bilginize tecrübenize tavsiyenize başvurmak üzere Herkese mutlu sürüşler dilerim.
    Konu Cem oruç tarafından (01-05-2015 Saat 16:30 ) değiştirilmiştir.
    The Albatros pır pır high. TAaa far saw.

8. Cem oruç, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Talat TUĞ (05-05-2015)

Enduroist Kıdemli Üye Emre Tekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Tekin
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Motorlarınızı güle güle kullanın arkadaşlar. TA gerçekten güzel bir makine. Aşağı yukarı her şeyi yapıyor ve en önemlisi yolda bırakmıyor. Benim TA'yı alalı beş sene olmuş. Zaman geçtikçe motorun ne kadar sağlam olduğunu daha iyi anlıyorum. Tam olarak içime sinen bir alternatifini bulamadım hala.

10. Emre Tekin güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Cem oruç (02-05-2015),Furkan Çelebi (01-05-2015)

Isim
    ...

Arkadaşlar. Bir kaç gezidir TA ile geziyorum istemeden de olsa diğer motorlar ile kıyaslıyorum. Yalnız henüz TA'ma bir kardeş çıkmadı gezilerde. Kısaca TA almayı düşünen herkese şimdilik tavsiye ederim. Şu ana kadar dert diyeceğim konu sadece yakıtı. Gezilerde yakıt tüketimi en yüksek olan ben oluyorum. Onun dışında motor sağlam ve daha da önemlisi basitliği ile cezbediyor. Bakalım sezonu tamamlayınca daha detyalı yorumlarımı yeni düşünenler için paylaşmaya çalışacağım.

12. HakanVelioglu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Cem oruç (03-05-2015)

Enduroist Üye Talat TUĞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Talat TUĞ
    Motosiklet
    XL650 V Transalp
    Marka
    Honda

Alıntı Cem oruç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Talat, öncelikle aldığın gümüş kraliçenle sana uzun ve mutlu sürüşler dilerim. neredeyse 10 senelik bir özlemdi TA, içimde. bu vesileyle inanın bir gün Sırf TA sürebilmek için bu yola baş koydum ve 6 ay önce ehliyetimi aldım, 37 yaşımda. ve acemiliği atmak için bende Talat bey gibi pulsar aldım. o zamanlar bu forumda da değerli abilerimiz ve arkadaşlarımızdan bilgi almıştım. NC700 x alayım mı almayayım mı konusunda. velhasıl kelam sevdiklerimizin sözünü dinledik ufaktan başladık. bi 10 000 km yapıp yükselteyim derken. Daha fazla dayanamayıp,Sağolsun Talat kardeşim den aldığım hevesle Bende Transalp sahibi oldum. inşallah Pazartesi günü satış işlemlerini tamamlayıp "KARABEY" ime atlamak kaldı geriye. (Benim 200 lük poyraz da satılık bu arada ) nasipse sonrasında da gümüş kraliçeyle başgöz edecez. beraber takılacaklar artık kırlarda, bayırlarda, uzak diyarlarda. sözün kısası işi böyle biraz edebi bir şekle çekmemin sebebi TransAtlantik in tamamen duygulara hitap eden bir makine olduğunu vurgulamaktı. bi yerden sonra mantık işlemiyor. inşallah daha çok defalar bilginize tecrübenize tavsiyenize başvurmak üzere Herkese mutlu sürüşler dilerim.
    Sayın Cem Bro Bey; kanınıza akıttığım zehirden dolayı özür dilemeyeceğim bilakis haz duyduğumu belirtmeliyim. Sn. Hakan Velioğlu'nun da belirttiği gibi yakıt konusunda biraz cömert olsa da "Aslan besliyosak yeminden korkmayız" mantalitesiyle yaklaşıyoruz TA'larımıza Şimdiden hayırlı olsun zafer turu için tarih belirleyelim, mahşerin 2 TA lısı olarak pötür pötür egzoz sesi ile inletelim.

14. Talat TUĞ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Cem oruç (04-05-2015)

Enduroist Katılımcı Üye Recep Alışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Recep Alışkan
    Motosiklet
    xl 650 TransAlp
    Marka
    Honda

Transalp diger motorlar gibi alınmasi gereken endurolarin haricinde satılmamasi gereken bir motordur
    https://yoldabirivar.wordpress.com/

Özgürlüğün Yolu MESCİD İ AKSA'dan Geçer...

16. Recep Alışkan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Cem oruç (04-05-2015)

Enduroist Katılımcı Üye Emre Dalgic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Dalgic
    Motosiklet
    1190 ADV
    Marka
    Ktm

Yakit tuketimi nasil. 120 sabit hizla gitsen kac yakar? Nc750x 3.5 lt yakiyor. Birde TA ile ne kadar arazi yapabiliyorsunuz. Agirlik rahatsiz ediyormu? Merak etmeye basladim su TA'yi 😁

Sayfa 7 Toplam 15 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 34567891011 ... SonuncuSonuncu