Konuyu hortlatayım... Ben de 2015 model F800 GS ile aranızdayım

Ön teker ve arka teker sökülebilmesi için birisi beni yönlendirebilir mi? Ömer yazmış ama kaçlık alacağız ölçüleri vs detay bırakmamış pek. F700 alacaktım sırf bu lastik sorunsalından ancak vazgeçtim, F800 daha çok hoşuma gidiyordu görüntü olarak.

Bir diğer sorun sele ısınması.. Bu nedir arkadaş ya, 15dk'da bir ayağa kalkma ihtiyacı hissediyorum. KTM'de çok daha fenaymış diye yazmış Ömer ama yani ben KTM'e nasıl biniyorlar hayretler içerisindeyim o vakit. Bu durum beni rahatsız etti, sele altı izolasyon falan yapılabiliyor mu?

Öne dalmayı hafifletmek için Touratech'ten yay siparişi verdim, bekliyorum. Öyle aman aman öne dalma yok aslında ama ADV'den geçince rahatsızlık verdi. Bende ESA'lı model var, yalnızca ön-arka yayları değiştireceğim.

Şu ana kadar 300km kadar yol yaptım, yarın biraz daha arttıracağım ancak öyle ahım şahım km yapmadım henüz. Şu ana kadar gayet memnunum, şehir içinde oldukça kıvrak epey keyifli. Çok fazla viraj yapamadım ancak virajlarda da güzel. Kafa sallayacak mı sallamayacak mı diye düşünüyorum, 3'lü çanta ile yüksek süratlere çıktım deneme amaçlı 160 sonrası biraz rahatsız etti. Zaten 160 da oldukça yüksek bir hız, bana fazlasıyla yeter.