Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 17 Toplam 21 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 7131415161718192021 SonuncuSonuncu
161 den 170´e kadar. Toplam 201 Sayfa bulundu

Konu: Bmw f800 gs

Enduroist Katılımcı Üye necmi er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Necmi Er
    Motosiklet
    R 1200 GS ADV
    Marka
    Aprillia

Alıntı Hakan Tufan OKMAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Iyi geceler.

Dün Elektronik polem yaşamaya başladım. Kendi kendine korna çalma gücün gidip gelmesi vs gibi.
    Aklıma sigorta ve akü başı geldi. (Malesef f800 de sigorta kutusu yok) sorun akü basının gevşemesi imiş neredeyse temas etmiyordu kutup başına, WD 40 Uygulayıp sıktım fakat canbus Kitledi makineyi.
    Mars basmıyor elektirik arızası veriyor ekranda. Basım nekadar belada ?
    Yabancı forumlarda canbus u restlemekten bahsediyorlar riskli bir işlemidir ?
    Derdime derman bilen vardır umarım .
    Şimdiden teşekkür ederim.
    büyük ustalardan değilim fakat kutup başını ve kabloyu tekrar kontrol et gerekirse tesisatın akü bağlantısını yeniden ve sağlamca yap tekrar tak marş yeterli elektrik alamadığından basmıyor olabilir ..canbusta kilitlenmez reset yok diye biliyorum

2. necmi er, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Hakan Tufan OKMAN (15-12-2015)

Enduroist Üye Hakan Tufan OKMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hakan Tufan OKMAN
    Motosiklet
    F800GS
    Marka
    Bmw

İmmobibizer anteni değişti sorun çözüldü.
    Koç Ailesine ( Motosekron) teşekkür ederim.

4. Hakan Tufan OKMAN, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

UĞUR KOÇ (25-12-2015)

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Merhaba arkadaşlar, Motoruma (Tiger 1200XC) F800 ADV takası geldi, F800 kullananlardan motor hakkında neler söyleyebilir? Artısı eksisi nedr? Bir de ADV ile düzü arasında ne fark var?
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı İbrahim DEĞERLİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, Motoruma (Tiger 1200XC) F800 ADV takası geldi, F800 kullananlardan motor hakkında neler söyleyebilir? Artısı eksisi nedr? Bir de ADV ile düzü arasında ne fark var?
    İbrahim senin tarzına bence çok uygun. Modelini km si bilmem ama kazası yoksa fiyatı şişik değilse yapıştır derim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. Arif Oral Unal, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

İbrahim DEĞERLİ (13-05-2018)

Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Alıntı Arif Oral Unal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İbrahim senin tarzına bence çok uygun. Modelini km si bilmem ama kazası yoksa fiyatı şişik değilse yapıştır derim.

2016 Model, 19,000 de 50-55 arası dedi, Üzerine 3-5 bin verip takas düşünüyorum
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı İbrahim DEĞERLİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2016 Model, 19,000 de 50-55 arası dedi, Üzerine 3-5 bin verip takas düşünüyorum
    Makine km azmış, kazası yoksa sana dünyayı gezdirir.

10. Arif Oral Unal, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

İbrahim DEĞERLİ (15-05-2018)

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

F 800 kullandığım en güzel motosikletti. Kesinlikle tavsiye ederim. Transtorosun birini F 800 ile yapmıştım. Aklıma geldikçe yüüzme bir gülümseme yayılıyor. Traktör gibi motosikletti hakikaten.

1. Yüksek yapısı ve ön amortisörler nedeni ile dalma yapar. Ön Frene dikkat etmek lazım. Virajda - düzde ani freni pek sevmez. Çare Tuoratech agresive yaylar.

2. Kafa yüksekliği ve ön tarafın hafifliği nedeni ile hele de üç çantalı ya da artçılı iseniz 120+ hızlarda kafa sallar. Tehlikeli olabilir. Çare yavaş gidin ya da Gidon amortisörü alın.

3. Üzerinde bulunan rotax motor en sorunsuz motordur.. yağ su değişimi ile yıllarca binebilirsiniz.

4. İç lastik derdi var. Yanınızda tam takım tamir yama seti pompa ve sökülmeyen ön göbeği için özel burç taşımak gerekir.

5. Benzine dikkat etmek depoyu sıfırlamamak gerekir. Biterse hiç çalıştırmaya zorlamamak lazım. Hemen hararet yapar.

Konu omercem tarafından (14-05-2018 Saat 13:02 ) değiştirilmiştir.

12. omercem güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

İbrahim DEĞERLİ (15-05-2018),muharremkara (16-05-2018)

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Bende çok yeni bir kullanıcı olduğum için çok yorum yapamayacağım... Ama tenere X10 diyebilirim Beni çok mutlu etti.. Artçılı hiç kullanmadım... Ama ön yüksek olduğu için dalma yapıyor evet tenereye kıyasla hiç dalmıyor ama

Performansı gayet başarılı tenerenin içinde geçer, virajıda bence gayet iyi ip gibi dönüyor... Ama tamamen kişisel beklenti ile alakalı tabi...

Benim motorda alçak sele var tam anlamıyla rezalet bildiğin tahta üstünde oturuyorsun

Adv ile normal gs arasında depo,yükseklik ve ekstra korumalar ve büyük pegler dışında ben bir fark bilmiyorum... Ama açıkcası bütçem yetmediği için çokta detaylı araştırmadım

Son olarak bence tam bir dual sport karda çamurda toprakta asfaltta gayet keyifli... ben aradığım motoru buldum umarım sende beğenir keyif alırsın...

Bu arada denemek istersen de gel bir gün al kullan... İş yoğunluğu dolayısıyla pek kullanamıyorum bi aküsü şarj olur hayvan temiz hava alır iyi olur
    Good Things Come To Those Who Wait

14. Bora Karayel güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (14-05-2018),İbrahim DEĞERLİ (15-05-2018)

Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    F 800 kullandığım en güzel motosikletti. Kesinlikle tavsiye ederim. Transtorosun birini F 800 ile yapmıştım. Aklıma geldikçe yüüzme bir gülümseme yayılıyor. Traktör gibi motosikletti hakikaten.

1. Yüksek yapısı ve ön amortisörler nedeni ile dalma yapar. Ön Frene dikkat etmek lazım. Virajda - düzde ani freni pek sevmez. Çare Tuoratech agresive yaylar.

2. Kafa yüksekliği ve ön tarafın hafifliği nedeni ile hele de üç çantalı ya da artçılı iseniz 120+ hızlarda kafa sallar. Tehlikeli olabilir. Çare yavaş gidin ya da Gidon amortisörü alın.

3. Üzerinde bulunan rotax motor en sorunsuz motordur.. yağ su değişimi ile yıllarca binebilirsiniz.

4. İç lastik derdi var. Yanınızda tam takım tamir yama seti pompa ve sökülmeyen ön göbeği için özel burç taşımak gerekir.

5. Benzine dikkat etmek depoyu sıfırlamamak gerekir. Biterse hiç çalıştırmaya zorlamamak lazım. Hemen hararet yapar.

Çok teşekkürler Ömer hocam, 1. satırdaki cevabın Tenere'den daha iyidir her halde diye düüşünüyorum. Kafa salllama olayı Tenerede de vardı, gerçekten çok sıkıntılı bir durumdu. Arazide giderken, özellikle karadenizde dik ve keskin virajlarda 3 çanta ve yükle beraber ön lastik çok kesildi yerden, haliyle epey bir motoru yan bıraktım. Bunda da aynı sorun olur herhalde diye düşünüyorum.
    İç lastik derdi sıkıntı değil ama sökülmeyen ön göberk olayı biraz korkuttu ;)

Alıntı Bora Karayel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende çok yeni bir kullanıcı olduğum için çok yorum yapamayacağım... Ama tenere X10 diyebilirim Beni çok mutlu etti.. Artçılı hiç kullanmadım... Ama ön yüksek olduğu için dalma yapıyor evet tenereye kıyasla hiç dalmıyor ama

Performansı gayet başarılı tenerenin içinde geçer, virajıda bence gayet iyi ip gibi dönüyor... Ama tamamen kişisel beklenti ile alakalı tabi...

Benim motorda alçak sele var tam anlamıyla rezalet bildiğin tahta üstünde oturuyorsun

Adv ile normal gs arasında depo,yükseklik ve ekstra korumalar ve büyük pegler dışında ben bir fark bilmiyorum... Ama açıkcası bütçem yetmediği için çokta detaylı araştırmadım

Son olarak bence tam bir dual sport karda çamurda toprakta asfaltta gayet keyifli... ben aradığım motoru buldum umarım sende beğenir keyif alırsın...

Bu arada denemek istersen de gel bir gün al kullan... İş yoğunluğu dolayısıyla pek kullanamıyorum bi aküsü şarj olur hayvan temiz hava alır iyi olur
    ADV lerde koltuk konforu daha iyi diye okudum. Tenere ile kyaslaman güzel olmuş. Çoğu cevabı aldım. Deneme konusu olamaz herhalde, Sen İst. Ben Sakarya zor olur ama çok teşekkür ederim.
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ömer Abi Ön lastiği sökmek için gerekli olan burç nedir? Ben lastikçi de değiştirirken baktım ama öyle bir aparat dikkatimi çekmedi

birde Albe diye Bir amcamız var f800 ü var güzelde bi youtube kanalı var onun paylaştığı videoda da öyle bi aparat göremedim

https://www.youtube.com/watch?v=tfmEHRuvDig

Atladığımız bir şey mi var sonra dandik bi parça yüzünden yolda kalmayalım
    Good Things Come To Those Who Wait

Sayfa 17 Toplam 21 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 7131415161718192021 SonuncuSonuncu