Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 33 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye erhanay14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erhan AYDIN
    Marka
    Diger

Standart Motosiklet Sürüş Eğitimi Kitabı Görüş ve Öneriler

merhaba;

yunusların motosiklet sürüş eğitimi derslerinin anlatıldığı, ancak kurum içerisindeki motosiklet sürüş eğiticilerine dağıtılacak olan bir kitap hazırladık alaattin hocamla.ve 2011 in ilk aylarında baskıdan çıkmış olacaktır.yalnız sadece yunusların eğiticilerine dağıtılacak olup piyasada satılmayacaktır.Şimdi;
    hazırlanan bu programı sivil kullanıcılara yönelik derliyoruz ve yorumlarınıza ihtiyaç duymuş bulunmaktayız.Ayrıca bu bilgiyi başka bir sitede yayınlamadım.Sadece enduroist e özeldir.Sebebine gelince her ne kadar yüzyüze tanışmasak ta Gürbüz abiye hissettiğimiz dostane yakınlıktantır.Yine bu yakınlık Gürbüz abinin nezdinde tüm arkadaşlar için de geçerlidir.
    Tüm arkadaşlar her türlü bilgiyi açıkça yazabilirler. yapılan çalışmalarda doğruyu bulmamızı sağlayacak tüm bilgiler bizim için çok önemlidir.bazı durumlarda yazılanlar birilerini üzmektedir bununda bilincindeyiz ancak kendi adımıza yapılacak yorumlarla ilgili tabiri caizse kesinlikle Gocunma,alınma,kırılma gibi duygular içerisine de girmeyeceğimizi açık yüreklilikle dile getirmek istiyorum.Bazı arkadaşlar içerik hakkında bilgi isteyip bu şekilde yardımda bulunabileceklerini dile getireceklerdir.Ancak program içeriğini şu an için açıklayamayacağım.Sadece bmwrideracademi veya honda eğitim merkezinde verilen ve dubalarla oluşturulan istasyonların uygulama eğitiminde ki yeri ile ilgilidir.Şimdi bu kitapta sivil kullanıcıların beklentileri bizim için önemli bir yer tutacaktır.Ancak biz bu güne kadar sadece raising motosikletlere ilişkin bir çalışma yapmadığımızdan özellikle bu tarz motosikletlerin sürüş tarzına ilişkin çok fazla konuya yer vermeyeceğimizi de belirtmek isterim.
    Arkadaşlar;bu kültür içerinde iki ayrım şeklindedir.
    1-motosiklet kullanmaya yeni başlayanlar
    2-halen motosiklet kullananlar
    ama neticede her ikisi de "aşkın motosiklet tarafında" olanlardır.

Uygulama eğitimlerinin detaylı bir şekilde işlendiği kitapta ayrıca nelerin olmasını isterdiniz.Yazılacak her nevi soru,cevap,bir nevi anket niteliği taşıyacaktır.yani her fikir bizim ve sanıyorum tüm motosiklet kullanıcıları için çok önemlidir.Saygılarımla.
    Konu erhanay14 tarafından (01-12-2010 Saat 01:25 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kadim Üye Bülent İNAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent İNAL
    Motosiklet
    V-Strom K/05 Kırmızı
    Marka
    Suzuki

Bilmem yardımı olurmu ama yazmamda fayda var diye düşündüm.
    Sene içinde bir çok uluslararası organizasyonda bulunuyoruz ve bu organizasyonlarda ilk verdiğimiz eğitim genelde şu olur.
    Yol trafiğe kapalı bile olsa asla limitini zorlama.
    Ses ve ikaz sistemlerin olsada geçiş üstünlüğüne haiz olsanda asla tedbiri elden bırakma.
    Her zaman dalgın,sağır,hayvan,umursamaz vs birilerinin veya faktörlerin olacağını düşün ve ona göre kullan.
    Hangi göreve gidersen git hiç bir görev senin hayatından ve sivillerin hayatından daha değerli değildir.
    --------------------------------------------------------------------------------
    Şunu ciddi şekilde akıllarına yazmaları lazım geçiş üstünlüğü olsada yol trafiğe kapalı olsada her zaman diğer tabir ettiğimiz faktörler vardır.
    Yol benim mantığını asla düşünmemeleri gerek.
    Bülent İNAL

Herkes aynıyken Ben farklıyım
    Şimdi herkes fark peşinde
    Ben aynıyım
    Buda benim farkım

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Çok güzel bir çalışma inşallah faydalı olacaktır. Alfa Alpaslan arkadaşımız da emniyet yetkilileri ile bu konuda çalışma yapmıştır zaten internet ortamındaki bilgiler umuma açık olduğundan herkes faydalanabilir, sağolsun Alfa hilali ahmer kızılay menfaatine hiçbir beklenti gözetmeksizin çalışmalarını burada ve başka forumlarda paylaşmıştır. Sadece almasını ve birşeyler öğrenmesini bilelim yeter.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Isim
    Erhan AYDIN
    Marka
    Diger

Alparslan abinin görüştüğü kişi benim.Çevirileri gerçekten saygıya değer,değerli bilgilerdir.Her doğru bilgi,sürücüler için önemlidir.Verdiğiniz bilgileri kayıt altına alıyorum ve dediğim gibi mutlaka değerlendirilecektir.Küçük bir kelime,bir cümle,bir fıkra bile belki sürücülerin hata yapmasını önleyebilir.Bu vesile ile görüş belirten sizlere ve belirtecek tüm arkadaşlara şimdiden ilgileri için çok teşekkür ederim.

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Alıntı erhanay14 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alparslan abinin görüştüğü kişi benim.Çevirileri gerçekten saygıya değer,değerli bilgilerdir.Her doğru bilgi,sürücüler için önemlidir.Verdiğiniz bilgileri kayıt altına alıyorum ve dediğim gibi mutlaka değerlendirilecektir.Küçük bir kelime,bir cümle,bir fıkra bile belki sürücülerin hata yapmasını önleyebilir.Bu vesile ile görüş belirten sizlere ve belirtecek tüm arkadaşlara şimdiden ilgileri için çok teşekkür ederim.
    Tamam doğru adres, her konuda yardımcı olmaya hazırız.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Enduroist Katılımcı Üye İsmail Sarıgül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İsmail Sarıgül
    Marka
    Diger

Çok başarılı bir çalışma olacağı kesin..Bizlerin de nokta kadar faydası olursa tadından yenmez..

r.

Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Öncelikle sevgili Erhan'a bize gösterdiği yakınlık ve verdiği değerden ötürü çok
    teşekkür ediyorum....
    Enduroist ailesi olarak çalışmalarınızda başarılar diliyorum...
    Nacizane katkılarımız da olursa çok mutlu oluruz...
    Gerekli çalışmaları yapıp bu topik altında elimizden geldiğince
    yararlı olmaya çalışalım arkadaşlar....
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

Isim
    Erhan AYDIN
    Marka
    Diger

Gürbüz abi çok teşekkür ederim.bu yakınlığı da göreceğimi az çok tahmin ediyordum.bir çok site var motosiklete dair ve sitelerde bir yoğun bilgi,bir çoğunda içine girseniz kendinizi tartışma ortamında bulacaksınız (örnekleri çok olduğu için).ancak enduroist te durum biraz değil çok farklı.paylaşımlar,yardımlaşmalar vs.bir çok olumlu yanı mevcut enduroist in.örneğin "ben sarı prensesimi satıyorum,enduroist üyelerine indirim yapılır,bir arkadaş başka bir arkadaşı için alabileceğini belirtiyor,fiyatta indirim istiyor falan.yani kısacası kız bizim - oğlan bizim,dışarı gitmesin misali.bu gibi bir sürü örnek mevcut bu sitede.dolayısıyla bu olumlu yanlar üyelerin bir nevi aynası aslında ve benimde şahsi güvenim; oğlan - kız misali aile ortamı oluşmasında yatıyor.biz bizce olması gerekenleri yazdık diye düşünürken,hep içimizde (sürüşümüzde ) yaşadığımız resmiyetten kurtulmak adına (şahsi motosikletim / motosikletimiz olmadığı için alaattin hocamla) sivil kullanıcıların ihtiyaçlarının asıl önemli konu olduğunu düşündük.ve asıl bütün sanıyorum benim şahsi olarak hata yaptığımı düşündüğüm bu ayrımı tek konu olarak bütünleştirmekte yatıyor ve bu sebeple bu bilgilere ihtiyaç hissettim.dediğim gibi her görüş,her bilgiyi belirtin.kendimize bir zaman ayırdık bunu bitirmek için.ocak 15.opsiyon olarakta motosiklet fuarına yetiştirmek istiyoruz.tabi Enduroist üyelerine teşekkür kısmı da ihmal edilmedi.Taslak önsözde şimdiden yerini almıştır.Saygılarımla
    Konu erhanay14 tarafından (01-12-2010 Saat 00:52 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kadim Üye Kerim Adnan DENİZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kerim Adnan Deniz
    Motosiklet
    2004 Multistrada 1000 DS
    Marka
    Ducati

Önemli konulardan biri olması sebebiyle sürüş öncesi kontrollerin rutin hale getirilmesini tavsiye ediyorum. Öncelikle lâstikler ve havaları, sinyal, stop, uzun-kısa farlar vb. kontrol edilmeli. Fren hortumları, gaz telleri, şaft ve/veya diğer aktarma organları, frenler ve yağ motor, şanzıman, saft, diferansiyel, fren ve /veya hidrolikleri seviyeleri gibi...
    İyi sürücü olmak için, önce iyi insan olmalısın.
    If you want to be a Good Rider, you must be the Good Human first!

Safety second !

Isim
    Erhan AYDIN
    Marka
    Diger

öneriler için tekrar teşekkürler.her biri notlarım arasında yerini aldı.

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu