Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 9´e kadar. Toplam 9 Sayfa bulundu

Hybrid View

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Kenan sofuoglu ile ilgili röportaj

Ordinaryus Enduroist ASIM DEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ASIM DEMİR
    Motosiklet
    BURGMAN 650 EXECUTİVE
    Marka
    Suzuki

okumam bayağı zaman aldı ama okurken bayağı keyif aldım sağolasın kardeşim.akşama gelde bi hasret giderek.

Enduroist Katılımcı Üye İsmail Hakkı Erdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İsmail Hakkı ERDAĞ
    Motosiklet
    Yamaha 1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

Tümünü okudum,iki kardeşini motosiklet kazasında kaybetmesine karşın yarışabilmesi üstelik şampiyon olması her tür takdirin üstünde .paylaşım için teşekkürler.

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Evet okuduk ve aynen Kenan hakkında kafamda kurguladığım düşüncelerimde haklı çıktım. Bir dayın olacak bu işlerde, dünya çapında bir yetenek keşfedilmeyi beklemiş yıllarca iki abisini vermiş, aile yine de Kenan'ı desteklemiş. Sonuç CoCa Cola kupası gibi bir başlangıç ve basamaklar üçer beşer atlanmış, dayılar artmış biz Kenan için şöyle yaptık böyle yaptık, kalburla su taşıdık. Sorarım size allahaşkına basketçilere yapılan kıyak Kenan'a yapıldı mı ? kaç altın verdiler kaç devlet görevlisi arkasında durdu veya duracak. Siz motorcular kendinizden pay biçin kaç paralık adamsınız ya da size kaç paralık insan muamelesi yapılıyor da Kenan için yapılması gerekenlerin hesabinı yapıyoruz bir düşünün. Trafikte köpek kadar değeriniz yoksa federasyonunuz sizi dışlamışsa, bu kadar çok motor forumu bir çok zaman kendi arasında bile anlaşamıyorsa bizim çoook alacak yolumuz var daha ama Kenan bir yolunu bulup rüştünü ispatlamış gelebileceği en iyi yere gelmiş. Ya arkada kalan göremediğimiz keşfedilmeyi bekleyen başka Kenan'lar ne olacak yeteneksizsiniz programına malzeme mi olacaklar, trafiğe açık alanlarda hız denemesi yapıp telef mi olacaklar, ya da tek teker , stoping yapıp kafa üstü çakılmayı mı bekleyecekler. Dikkatinizi çekerim artık motor kazaları ölümle sonuçlanmıyorsa gazete ve televizyonlarda haber bile olmuyor. Anlayacağınız yapılan kazanın bile haber değeri olması için spesifik sınırları zorlamak gerekiyor. Yani köpek adamı ısıracak öyle haber olacak.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Enduroist Kadim Üye Hakki Orun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    2012 R1200GS Adventure Triple Black - CRF 250L
    Marka
    Bmw

Motorcu oldurmenin "cezasinin olmadigi" bir ulkede hangi sponsordan bahsediyoruz ki? Bir tane soyleyin bana, motorcu oludurup ceza ceken bir otomobil kullanicisi? Doktor Omer gitti! Tiyatrocu Onur gitti, daha niceleri gitti, hatirladiklarimdan ikisini sikistiran taksici idi, bir digerini de kamyonet! Hangisine ne oldu?

Biz asiri hizliyiz!
    Biz serseri motorcuyuz!
    Biz ucuz vatandaslariz!

Neticede, Medyanin attigi baslik, Trafigin tuttugu rapor, dava sonucunda bu kadar etkileyici olabiliyorsa, bu konularda bir gelisme beklemek, Pamuk Prensesle tanismaktan daha zor.

The Member of RoSPA RoADAR
    www.orunbrothers.webs.com
    R 1200 GS ADV TripleBlack
    CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Kafamda şimşekler çaktı Hakkı abi
    Biliyorsunuz ki hakimler hukuk adamıdır, yasaları uygulamakla görevlidirler. Fakat bir çok konuda hakimler bilirkişi desteği /yardımı alırlar karar vermek için. Bu öngörü hakimin kararına ışık tutabilecek nitelikte olacağından bilirkişiler bu konuda uzman kişilerdir.
    Şimdi gelelim zurnanın zırt dediği yere; hakim trafikte ölümlü veya maddi hasarlı bir kazada karar vereceği zaman öncelikle trafik polisinin yazdığı klişeleşmiş kusurlardan hangisini işlediğine bakarak suçlu tarafı bulmaya çalışır. Efendim sekizde bilmem kaç kusurlu bulunarak yasanın şu maddesi bu bendine göre cazalandırılmasına...
    Yasa destekli fahri müfettişliğin getirildiği ülkemizde belli bir yılı doldurmak şartı ile, alkollü yakalanmamış, sınırları zorlamadan trafik suçu işlememiş, konusunda uzman sayılabilecek sürücülük konusunda yeterli tecrübe ve bilgi birikimine sahip bu birikimini aldığı belge ve eğitim sertifikaları ile belgeleyen sürücüler '' Bilirkişi '' olamazlar mı hakimler de onların öngörülerine sığınarak daha adil karar verseler olmaz mı ? Zira hakimler görmediği bir kazanın kararını ancak polisin yazdığı rapor ve bir iki görgü tanığının ifadelerine göre kafasında ne kadar kurgulayabilir hep merak etmişimdir. Neticede onlar da insandır belki de gazete başlıklarının etkisinde kalabilir.
    Zaten trafik yasası mecliste küflendi cezalar caydırıcı değil, bir insanın canına kast etmek için en emin yol trafik suçu ile işi bitirmektir. Ben değil yasalar böyle adres gösteriyor bedeli bedavadan ucuz.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.