Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 33 Sayfa bulundu

Konu: Kimin Nesi?

Enduroist Kadim Üye Ahmet Cemal ÖKSÜZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Cemal ÖKSÜZ
    Motosiklet
    '08 MT 03
    Marka
    Yamaha

Dizlikleri yoktu. Sadece mont-kask-eldiven ile olmuyor. Biz de tabii ki her gün düşmüyoruz ama Allah korusun. Yazın bile o sıcaklarda pantolon altında dizliğim, çizmelerim de vardı. Bir kaç sefer ufak tefek düşmeler oldu tabii, kesinlikle çok önemlidir koruyucular. Yüksek hızlarda düşmeyi düşünmek bile istemiyorum.

Sevgiler.
    Two Wheels Forever 0532 216 49 97
    My ex bike was: Honda CBF 150 - 0 > 32852 km 09.06.2009 > 21.01.2011
    The new one is: Yamaha MT 03 / 30.03.2011 >

Enduroist Kadim Üye Ahmet Cemal ÖKSÜZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Cemal ÖKSÜZ
    Motosiklet
    '08 MT 03
    Marka
    Yamaha

Merhabalar,
    Tanışmış olduk. Ayşe Hanımın ricası üzerine adına, yazdıklarını aynen aktarıyorum:

"Merhaba, ben Ayşe. Çok esprili ve samimi başlayan bu konu beni gülümsetti. Red Falcon lakaplı üstadımın, yayınlanan fotoğrafımda gördüğü kıyafetle ilgili yorumlarına katılıyorum. O tarihte çizmelerimi henüz alamamıştım maalesef ancak onun dışında korumam tamdı. Bugün ise günlük kullanımımda sağlam bir bot ve pantolon hariç tam koruma kullanıyorum. Dizlik/korumalı pantolon tercih etmiyorum ama idealde elbette kullanılmalı. Bunun dışında EĞİTİMİM, EĞİTMENLERİM ve MOTOR TERCİHİMLE İLGİLİ DAHA TEMKİNLİ YORUM YAPILMASINI RİCA EDİYORUM. Yeteriz eğitim? Uygulamamış? Lütfen yetersiz doneyle ahkam kesmeyelim. Herkesin geçirdiği "öğrenme" süreci kendine özgüdür. Ben iyi, eğitimli ve dikkatli bir sürücüyüm. Ayrıca sürekli arazide kendimi geliştiriyorum. Yeni başlayanlara vereceğim tek öneri, kendilerine uygun bir motor seçip eğitimle başlamaları ve bol pratik yapmalarıdır. Son olarak, sadece arkadaşlarımın erişebildiği facebook hesabımda (ayakkabı seçimimdeki rezillikle bizzat dalga geçmek için yayınladığım) fotoğrafın burada iznip olmaksızın nereden nasıl bulunup, ismim ve soyadımla yayınlanabildiğini anlamış değilim. Yayınlayan kimdir onu da bilemedim. Ayıp. Hepinize sevgiler, saygılar. "
    Two Wheels Forever 0532 216 49 97
    My ex bike was: Honda CBF 150 - 0 > 32852 km 09.06.2009 > 21.01.2011
    The new one is: Yamaha MT 03 / 30.03.2011 >

Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

ayse hanim burayi bir muddet daha takip edeceginizi dusunerek kendim ve arkadaslarim adina ozur yazisi yazayim dedim...

forumda muhabbet ederken bazen fazla heyecanli olabiliyoruz...

bu nedenle, dusuncesizlik yaparak sizin fotografinizi sizden izinsiz olarak burada yayinlamak (aslinda, bu her zaman dikkat edilmesi gereken bir konu) ve egitim/techizat ile alakali olarak da onyargili davranarak o andaki durum konusunda bilgimiz olmadan yazdiklarimiz icin ozur dileriz.

eger izniniz olursa fotografiniz burada kalabilir mi?

Fotografinizin kalmasini; zaten az miktarda olan bayan suruculeri/surucu adaylarini cesaretlendirebilecegini dusundugumuz icin kalmasini istiyoruz...

ama yok olmaz diyorsaniz moderatorlerimiz kisa surede bu isi halledeceklerdir.

tekrar ozur dileriz/dilerim
    Konu BY tarafından (18-05-2011 Saat 10:43 ) değiştirilmiştir.

Banned
    Isim
    dolun baştopcu

fotoğrafın burada kalması konusunda eğer bir sakıncası yoksa ben de bahadır'a katılıyorum.

bir kadın olarak, fotoğrafı ilk gördüğümdeki heyecanım, herhangi bir ktm 990 gördüğümden çok daha farklıydı tabii ki (:

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Fotoğrafın burada yayınlanması ile ilgili nedeseniz haklısınız. Her ne kadar paylaşan üye Engin Yalçınalp siteden ayrılmış olsada , enduroist ve arkadaşlarım adına bende özür diliyorum. Ve bahadır'ın fotoğrafın burada paylaşımda kalması adına yazdıklarını destekliyorum.

Enduroist Üye ayse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ayşe borovalı
    Motosiklet
    KTM 990 ADV
    Marka
    Ktm

Herkese merhaba, nihayet üşenmeyip tanış&kaynaş'a başlık açıp üye oldum.

Öncelikle;

@dolob, ben de kadın motorcu görünce pek seviniyorum. Kışın, sadece kar tipi olan hafta 2 gün motoru çıkarmadım, yoksa hep yollardaydım. Yine bir kış günü köprüde gidiyorum, bütün ağır abiler motorları paketleyip garaja kaldırmışlar :P Bir baktım bir motor (yollarda bir ben, bir o varız, bir de birkaç kurye arkadaş) kaskının altından sırtına uzayan at kuyruğunu görünce dikkat ettim, kadınmış. İçimden "helal bize" dedim, selamlaştık

@bypink, estağfurullah hani ben de fotoyu bulup yayınlayan arkadaşa "ayıp" falan dedim, sonra üzüldüm çünkü kötü niyetle değil ama biraz bilinçsizce yapılmış bir hareket. Fotom kalabilir, hani keşke size şöyle arazide falan daha güzel ve ayaklar "apaçi" modunda olmayan bir foto verseydim, onu yayınlasaydık ama sağlık olsun. Bence bu foto ibretlik mahiyetinde kalsın. Bu rezilliği motorize hayatımın başından beri SADECE 1 KEZ yaptım, elbette bahanesi/açıklaması yok ve utanıyorum :S Bu böyle biline

Pantolon/dizlik konusu biraz sorunlu (kışın zaten kalın korumalı pantolon veya tulum giydiğim için kışın koruma sorunu olmuyor ama yazın her gün sabah-akşam ofiste pantolon giy-çıkar biraz zor. Dizlik de biraz palavra geliyor yahu. Sonuçta yüksek hızda düşsen esas risk, dizde/kemikte değil, sürtünmeden dolayı oluşan ısıda. Neyse, yine de giyebilen mutlaka pantolon da giymeli)

Şükür ki, bugüne kadar asfaltta hiç vukuatım yok. Aşırı temkinli değil ama çok dikkatli kullanıyorum. Eğitimim sayesinde, kafamda her sn. onlarca risk senaryosu oluşuyor (yandaki abi sinyalsiz önüme kırabilir, öndeki kamyonun sağından önüme şu an göremediğim bir araç fırlayabilir, zemin parlıyor yağ mı dökülmüş, emniyet şeridinde gidiyorsam aniden trafikte deliren bir sürücü önüme fırlar mı diye sağ şeritteki otoların hareketlerini yan gözle takip ediyorum vs. vs.) Arazide icabında düşüp kalıyoruz, o ayrı ama orada da bir kez omuz incinmesi hariç ciddi vukuatım olmadı.. şimdilik :P

Red Falcon lakaplı üyemizden de kırıcı bir kelam ettiysem özür dilerim. "Ahkam kesmek" ifadem biraz ters geldi okuyunca. Sadece biraz genelleyici bir yorum yaptığını düşündüm ama mesajları ÇOK doğru elbette. Kendisine selam ederim.

Bu arada arazide dozu artırmak için 990 adv'yi satıp temiz 640 lc4 veya bulabilirsem uygunca fiyatlı bir 690R düşünüyorum. Haberiniz ola ;)

Foruma üye olmama vesile olan Cemal'e ayrıca selamlar, sevgiler.

Isim
    ayşe borovalı
    Motosiklet
    KTM 990 ADV
    Marka
    Ktm

@giyotin, selam Engin Yalçınalp'i ismen tanıyorum yaa.. İşte korktuğum oldu. Niyet kötü değil. Kendisiyle de birgün yüzyüze tanışır, sohbet ederiz elbet. Fotom kalsın, ama dediğim gibi ayakkabı kısmı 1 kez yaptığım ibretlik bir hata olarak not düşülsün Bir ara arazide daha gazlayıcı birkaç fotoyu da paylaşırım. Topraklanmak gibisi yok ;)

Isim
    ayşe borovalı
    Motosiklet
    KTM 990 ADV
    Marka
    Ktm

İsimler yazıyor yahu, ben niye nick'lerle hitap ediyorum ki Bahadır, Dolun, Turgut.. tekrar selam, tanışmak dileğiyle.

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Alıntı ayse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @giyotin, selam Engin Yalçınalp'i ismen tanıyorum yaa.. İşte korktuğum oldu. Niyet kötü değil. Kendisiyle de birgün yüzyüze tanışır, sohbet ederiz elbet. Fotom kalsın, ama dediğim gibi ayakkabı kısmı 1 kez yaptığım ibretlik bir hata olarak not düşülsün Bir ara arazide daha gazlayıcı birkaç fotoyu da paylaşırım. Topraklanmak gibisi yok ;)
    Ayakkabı kısmı unutuludu bile Ben Gürcan vesilesiyle arazide gazlamalarınızı ve çamurun azizliğine uğradığınızı bir kaç kez gördüm. Yabancı değilsiniz bana aslında sanal ortamdan tanıyorum sizi.

Arazi konusunda bizim meskenimiz Çiftalan ve civarı. Birgün beraber süreriz belki ...

Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

buradan da tekrar hosgeldiniz diyelim o zaman

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu