Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 32 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

Standart tecrübelerimizle edindiğimiz püf noktaları

efendim dağda bayırda motorlu kamplı seyahatlerimizde deneye yanıla olusturduğumuz püf noktalarını tecrubelerimizi kısa cumleler halınde paylassak ve .. onemli bir püf noktaları topiği arşivimiz olsa diye düşündüm...6 yıllık mototsiklet ve kamp gecmısımde bır cok puf noktası edindiğimi varsayarsak... yüzyıllardır motorla hasır nesır olan abilerimizden ne acayip faydalı bilgiler cıkar diye düşünüyürumm

aklıma gelenler..

1. uzun yolda duck tape yani kamera bandı da denılen o su gecırmez yüzyılın icadından yanımızda bulundurmamız hayatımı kac kere kurtarmıstır... her turlu cadır kıyafet yırtılmasında tamır etmem mumkun olmustur.. cok amaclıdır ıssız adaya dussem yanıma alacağım ılk şeydir...

2. kampa vardınız cadırınızı kurdunuz... yapmanız gereken ılk sey uyku tulumunuzu sıkısmıs oldugu paketınden cıkartarak bıraz sılkeleyıp sermek olmalıdır... cunku aksam sız yatana kadar kabarması şişmesi gerekir... uyku tulumu ne kadar kabarık ve şişik olursa o kadar cok soğuktan korur..

3. soğuk kıs kamplarında uykudan once plastik bir şişeye kaynar su doldurup tulumunuzun ıcıne atarsanız... sıcacık bır yatağa girmiş olursunuz... vücudunuz tulumun ıcını ısıtana kadar da titremekten kurtulursunuz...ayrıca sabah olduğunda zaman zaman soğuktan dısarıda bıraktığınız suların donduğunu goreceksınız... bu sizi ıstmak ıcın koyduğunuz suyu sabah kalktıgınızda ıcebılırsınız... dığer sular erıyene kadar ihtiyacınız olan suyu buradan sağlayabilirsiniz...

4. kamp yemeği için makarna alıyorsanız .. en az hacimli türünü almanız paketleme acısından sıze oldukca fazla yer kazandırır.. en uygun makarna çeşidi de kuskus makarnasıdır...

5. cep telefonu veya kafa feneri gibi pille calısan aletlerınızı cebınızde tasıyın... vucut ısınızla bellı bır sıcaklıkta kalması ıcın cunku soğuk havada bu tip pilli aletlerin şarjı bır anda bosalıverıyor... ortada kalmayın...

6. uyku ıcın tuluma hangı kıyafetle gırersenız gırın mutlaka ekstra bır kıyafetınızı yelek mont vs gıbı... uzerınıze gıymeyın ... cunku sabah kalktığınızda ne kadar kalın gıyınmıs olursanız olun tulumdan cıkınca usuyeceksınız... ve bu ekstra kıyafetı uzerınıze gıyebılırsınız...

eger bu kıyafetı buzzzz gıbı uzerınıze gıymek ıstemıyorsanız tulumunuzun ıcınde tutun.... mesela ben bır yeleğimi gıymeden tulumun ıcınde tutuyorum...sabah uyanınca sıcacık bır yelek gıyebılıyorum uzerıme...

7.ateşi tek bır kıbrıtle yanacak sekılde geceden hazırlamanız sabahın ayazında sıze cok onemlı yarar sağlar cunku sabah sabah o soğukta ates yakmaya calısmak zulüm olabilir...

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

saygideger catalkaram, cingenem, kirlangicim. ellerine saglik pek guzel bilgiler... amma ve lakin bu post' un civigini cikarma gorevini goktug' a birakiyorum... su an cok mesgulum

Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

abı cıkarmayalım da bi işe yarasın ... senın de kar ustunde uyumuslugun var aga anlatsana tecrubelerini : )

r 1150 GSA

Arh+

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

15 yıllık kamp tecrübesizliğime dayanarak belirteyim.

1- Kampa gitmeden once abdest alınmalı. Ne zaman motoru yuklesem geri donmek zorunda kaldım. Tecrübe ile sabittir.

2- Kampa giderkene orda hayaatta kalmanızı sağlayacak en önemli şey olan Sucuğu unutmayın. Sucuk pişerken orgazm eder, yerken soğuğu unutturur, yedikten sonra ise geğirince doğada ki ayu gibin hayfanları püskürtmenize yardımcı olur.

3- İçinize kesinlikle fosforlu pijama giyin. Neden mi? Valla bilmiyorum.

4- Olmazsa olmazlardan birisi yanınızda kesinlikle bi GS motor olmalı. Diğerleri yolda kaldığında sizi kurtaracak tek şey bir BMW dir.

5- Kampa gittiniz yediniz içtiniz eğlendiniz yattınız uyudunuz. Gece çadırınızın uçmasını istemiyorsanız o bağladığınız iplere güvenmeyin ve bir ağaç kesip çadırın bıngıldağına yatay şekilde koyun.

6- En önemlisi kırlangıç gibi birini bulun gitar çalabilen butun gece sizi eğlendirsin. Sevmesenizde benim gibi cok seviyormus gibi hatta kanka ayağı takılın. İşiniz bitince aramazsınız bi daha.

7- Ahanda bu da önemli topluluğunuzda arabayla gelen bir başkan mutlaka olmalı. Ekmek almaya onu yollarsınız

Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

huhuhahahahahaha

r 1150 GSA

Arh+

Enduroist Kıdemli Üye ruzgarın_torunu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Binnur ÖZMEN
    Motosiklet
    Burgman 400dü büyüdü 650 oldu..
    Marka
    Suzuki

Alıntı Goktug.Uguz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yedikten sonra ise geğirince doğada ki ayu gibin hayfanları püskürtmenize yardımcı olur.
    en çok bu maddeyi lıyorum
    Binnur ÖZMEN
    Suzuki Burgman 400 ==> büyüdü 650 executive oldu!

http://Rujumudasurerimmotoradabinerim.blogspot.com/

Enduroist Üye made_in_izmir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    burcu cebesoy
    Motosiklet
    -
    Marka
    Diger

gece el fenerinizi sakın başka kampçılara vermeyin , eğer çok lazımsa '' buyrun ben sizi gideceğiniz yere götüreyim'' diyin : ) gerçi bu biraz sakıncalı da olabilir ... dikkatli olun ... : )

hımm başkaa .... sabah uyandığınızda uyku mahmurluğuyla gidip derede elinizi yüzünüzü yıkayacağınızda kenardaki yosun tutan taşın üstüne hatta en ucuna durup çömelmeyin : ) duş almak istemiyorsanız tabi : )

yanınıza sinek kovucu sprey almayı unutmayın , daha doğal yolları da var bunun ama tercih meselesi ...

çadırınızın iplerini bubi tuzağı gibi germeyin : ) gece dışarı çıkmanız gerekebilir : )
    Konu made_in_izmir tarafından (06-01-2011 Saat 17:34 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Katılımcı Üye İsmail Sarıgül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İsmail Sarıgül
    Marka
    Diger

6- En önemlisi kırlangıç gibi birini bulun gitar çalabilen butun gece sizi eğlendirsin. Sevmesenizde benim gibi cok seviyormus gibi hatta kanka ayağı takılın. İşiniz bitince aramazsınız bi daha.

7- Ahanda bu da önemli topluluğunuzda arabayla gelen bir başkan mutlaka olmalı. Ekmek almaya onu yollarsınız

Koptum bunlara.Hiç bu açıdan düşünmemiştim.Süperdi doğrusu.Çok ince fikirler..

Enduroist Kadim Üye atatekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ismail Atatekin
    Motosiklet
    Piaggio x7
    Marka
    Diger

Göktuğ harikaydı kardeşim.
    İsmail Atatekin
    A rh +
    0532 257 81 01

-----------------------

Enduroist Üye Yavru Mobidik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Orhan Güzeş
    Marka
    Bmw

abi senle herhangi bi kamp yapmadımızdan bilmiosun ama bunu

7- yavru mobidik'i kaplarda bulundurun

olarak değiştirebilirsin... bu tarz bilumum şeylerin adamı benim !

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu