Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 6´e kadar. Toplam 6 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Sertaç Sakarya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertaç Sakarya
    Motosiklet
    BMW 1150 GS
    Marka
    Bmw

Standart Magnetic Engine Oil Drain Plug

Ebay da transalp parçalarına bakarken bu mıknatıslı vidayı gördüm. Faydalı bir ürün gibi görünüyor. Kullanan varmı ?
    www.sertacsakarya.com
    A Rh + 0533 968 55 19

Isim
    Sertaç Sakarya
    Motosiklet
    BMW 1150 GS
    Marka
    Bmw

Buda home made
    www.sertacsakarya.com
    A Rh + 0533 968 55 19

Enduroist Kıdemli Üye Osman Somuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Osman Somuncu
    Motosiklet
    TDM 900 A
    Marka
    Yamaha

Çok gerekli bir şey değildir..
    Sadece yeni motorlarda şanzıman dişlilerden çıkabilecek "çapak" denilen metal (demir-çelik olanlardan) toz veya kırıntılarını, egzantrik zincir bollaştığında veya otomatik gergi tansiyoneri bozulduğunda, zincirin çarparak çıkardığı çapakları toplar..Ve yağ değişiminde bilgi edinmemizi sağlar..
    Alimünyum çapakları çekmez,krank yataklarının çapağını da çekmez..Eğer bazı motorlarda şanzıman dişlileri pompalı değil de çarpmalı olarak yağlanıyorsa,(ki bu durum iki zamanlılarda olur) bu çapaklar dişli aşınmasına neden olabilir..O zaman bu mıknatısın faydası olabilir..
    Ancak yeni nesil motorların şanzıman dişlileri de filtreden geçen yağ ve basınçlı pompa ile yağlanmakta..

Çıkan bu çapaklar zaten yağ filtresinden geçmez..Egzantrik zincirindeki anormalliği sesinden fark edebilirsiniz..Debriyaj balatanız bitip çelik sacları aşındırırsa da, sürüşte bunu fark edebilirsiniz..

4. Osman Somuncu güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Engin Delipınar (28-05-2013),FZ (28-05-2013)

Isim
    Sertaç Sakarya
    Motosiklet
    BMW 1150 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Osman Somuncu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok gerekli bir şey değildir..
    Sadece yeni motorlarda şanzıman dişlilerden çıkabilecek "çapak" denilen metal (demir-çelik olanlardan) toz veya kırıntılarını, egzantrik zincir bollaştığında veya otomatik gergi tansiyoneri bozulduğunda, zincirin çarparak çıkardığı çapakları toplar..Ve yağ değişiminde bilgi edinmemizi sağlar..
    Alimünyum çapakları çekmez,krank yataklarının çapağını da çekmez..Eğer bazı motorlarda şanzıman dişlileri pompalı değil de çarpmalı olarak yağlanıyorsa,(ki bu durum iki zamanlılarda olur) bu çapaklar dişli aşınmasına neden olabilir..O zaman bu mıknatısın faydası olabilir..
    Ancak yeni nesil motorların şanzıman dişlileri de filtreden geçen yağ ve basınçlı pompa ile yağlanmakta..

Çıkan bu çapaklar zaten yağ filtresinden geçmez..Egzantrik zincirindeki anormalliği sesinden fark edebilirsiniz..Debriyaj balatanız bitip çelik sacları aşındırırsa da, sürüşte bunu fark edebilirsiniz..
    Osman abi aciklama.icin tesekkurler. Yazdilarini okuduktan sonra Yag filitresi kullanmayan cbf 150 gibi aletlerde azda olsa faydali olabilir seklinde dusundum.
    www.sertacsakarya.com
    A Rh + 0533 968 55 19

6. Sertaç Sakarya, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Osman Somuncu (26-05-2013)

Enduroist Kadim Üye Engin Delipınar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Engin Delipınar
    Motosiklet
    CBF 150 ve CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı ssakarya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Osman abi aciklama.icin tesekkurler. Yazdilarini okuduktan sonra Yag filitresi kullanmayan cbf 150 gibi aletlerde azda olsa faydali olabilir seklinde dusundum.
    Cbf150'de yağ filtresi yok ama yağ süzgeçi var. Bunlar aynı işe yaramıyor mu?

8. Engin Delipınar, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

FZ (28-05-2013)

Ordinaryus Enduroist HALİDUN KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    h.kaya
    Motosiklet
    gv 650
    Marka
    Hyosung

torunum bu yag tapalarının başlarında oluyor ve filitrede olsa yag süzgecide olsa oralardan kaçan mikron ölçülerindeki metalleri toplıyarak hem fikir veriyor hemde yagı arındırmış oluyor faydalıdır yag tapalarınızın üstüne kuvettli yagda çözülmeyecek yapıştırıcılarla yapıştırın bir ufak mıknatıs her yag boşaltıgınızda temizleyip takın işe yarar.tavsiye ederim
    GARAJ KURUCUSU GARAJ MOTOR BAKIM YERİDİR 5322124353