Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 19 Sayfadan 1234511 ... SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 185 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye EnginATASOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    engin atasoy
    Motosiklet
    dl 650
    Marka
    Suzuki

Standart HONDA XL 700V Transalp

Motor: sıvı soğutmalı,4 zamanlı, 8 sübaplı SOHC v2
    Motor hacmi: 680,2 cc
    Silindir çapı x strok: 81 x 66
    Sıkıştırma oranı: 10:1
    Yakıt sistemi: PGM FI elektronik
    Max güç: 44,1 kw 7750 devir 60 ps
    Max tork: 60 nm/5500 devir
    Ateşleme: elektronik avanslı,dijital transistörlü
    Çalıştırma: elektrikli
    Şanzıman: 5 vites
    Güç aktarımı: 0-ring zincirli
    Boyutlar: 2250x905x1305mm
    Tekerlekler arası mesafe: 1515mm
    Sele: 841mm
    Yerden açıklık:177mm
    Depo: 17,5 lt(3 litre yedek dahil)
    Tekerlekler: ön= 100/90 R 19M/C (57H) aliminyum telli jant
    arka= 130/80 R 17M/C (65H) aliminyum tel jant
    Süspansiyon: ön= 41 mm teleskobik çatal 177 mm esneme aralıklı
    arka= ayarlanabilir kompresyon sönümlemeli pro-link 173mm esneme aralıklı
    Frenler: ön=Kombine 3 piston kaliperli 256x 4 mm çift hidrolik disk Abs cüruflu metal balatalı
    arka=Kombine tek piston kaliperli 240x 6 mm hidrolik disk,Abs cüruflu metal balatalı
    Ağırlık: 219 kg (ön 103-arka 116)

Kullanıcı yorumu: Arkadaşlar 2008 model sahibiyim ve 1,5 yıldır kullanıyorum. Motor hacmi 680 cc ve 30 cc için vergisel olarak bir üst kademeye giriyorsunuz. Bu bir dezavantaj. Beygir gücü 60 ps ve bu çapta bir motor için yeterli. Tabi ne beklediğiniz de önemli. Uzun yolda tatmin edici bir performansı var ancak en büyük eksiği 6. vites. Olsaymış çok iyi olurmuş. 140-150 den sonra 6.vitesi istiyor. Gerçi 6 vites olsa 1-2 de ki çekiş ne vaziyette olur onu da düşünmek lazım ancak genel enduro kullanıcısı için bence 6. vites iyi olurdu.

Boyutlar başarılı. 1,75 boyundayım. Özellikle şehir içinde sorun yaratmıyor. Hantal değil. Motor altınızda da kaybolmuyor. Yani göze de hitab ediyor. Yakıt tüketimi fena sayılmaz ancak yapılan tecrübelerde özellikle uzun yolda Suzuki dl 650 kadar ekonomik değil. Bunda eksik olan 6. vitesin payı büyük. Çanakkale dönüşü 90-100 km hızda 100 km de 4 lt yi gördüm ama seri kullanımda 6,5-7 litre yakıyor. Yani tamamen kullanıma bağlı.
    Frenler çok başarılı. Abs standart ve ön frene bastığınızda arka frende belirli oranda güç uyguluyor. Panik ön frende iyi bir özellik. Ağırlık bence biraz fazla olsada oranı başarılı. %100 enduro değil ancak arazide beklentilerin en az % 70 ini karşılar. Asfalt ise gayet başarılı.

Gelelim sonuca. 1000 cc altı düşünüyorsanız, paranız varsa, servis maliyetleri sizi ilgilendirmiyorsa BMW F 800 gs alın. Ben asfalttan fazla çıkmam azıcık toprak yol beni keser, ama uzun yolda tatmin etmeli diyorsanız ve ebatları sizi rahatsız etmiyorsa Suzuki Dl 650 alın. Ucuz olsun, BMW olsun, toprakta gitsin, asfaltta gitmesin diyorsanız F 650 gs alın.Gerçek bir enduro istiyorsanız Yamaha Tenerre alın. Hepsinden ortaya karışık olsun ama ana yemek enduro olsun diyorsanız Transalp alın. Ama ne alırsanız alın denemeden almayın. Sonuçta o seleye oturmadan ne desek boş.
    Buradan itibaren okuduklarınız Transalp'i sattıktan sonra yazıldı. Araya 2010 model bir 1200 Gs sıkıştırıp, kullanım amacıma fazla uymaması nedeniyle satıp, sonra da 2012 model dl 650 alındıktan sonra yazılmıştır. Sonuç, hepsi farklı noktalarda iyi özellikler taşıyorlar. Ancak iş verdiğiniz paranın karşılığını almak ise bunu en optimum koşullarda sağlayan motor TRANSALP.
    Konu EnginATASOY tarafından (29-07-2012 Saat 16:22 ) değiştirilmiştir.

2. EnginATASOY güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

ioriengek (Dün),Sabahattin KOÇAK (18-12-2015),Tolga Büyüktürkel (01-06-2016)

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

servis maliyeti kısmına katılmıyorum ... kle 500 um vardı 6 binde bir servise giriyor ve 250 lira harcıyordu... bmw 10 binde bir giriyor ve 400 lıra harcıyor... sizce pahalı mı ?... honda da sanıırım 6 binde bır gırıyor bakıma... işçilik dahil kaç lira tutuyor acaba... 50 bin bakımında değişenlerimi yazıyorum 4 litre yağ, 4 adet buji, on fren balataları ıkı adet dısk olduğu için ,şanzıman yağı, difransiyel yağı, amortisor yağ ve keçeleri, fren hidrolik yağı, yağ filtresi, subap ve senkron ayarları... işcilik dahil 400 iraya mal oluyor... ve 10 binde bir kere...

bakım masraflarının ne kadar makul oldugunu gormus olduk... şimdi servis malıyetlerıne bakalım....cıddı bır kazada ya da degısmesı gereken parcalarda gozunuz borusandan baska bısey gormuyorsa evet korkutucu olabılır bu durum .... ancak bempar ve e bay denılen seyler hayatı cıdden kolaylastırıyor ... borusan ne kadar ölümcul fıyatlar ıstıyorsa kawasakı z motor da aynısını gosterıyor... suzukıyı bılmıyorum ... yamahanın bayı olayı en az bır yıl daha sıkıntılı olacak ... en makul ve duzgun calısanı honda bu bır gercek ... ancak cıkma parca ve bol yedekparca konusunda bmw gercekten cok basarılı.... en zor dusumda kaldıgınız anda borusandan sıparıs ettıgınız hemen hersey ellerınde mevcut...

yani bir bmw makınaylahasır nesır olmadan en az 4 bakım yaptırana kadar yanı 40 bın km kullanmadan servıs malıyetlerı hakkında kulakdan dolma bılgıler dıger kullanıcıları da yanıltır. ben zengın bır adam değilim aynı anda okuyup gece de sarkı soyleyerek para kazanıyorum ve kazandığım gercekten az paralar ve bmw 1150 adv a bınıyorum ....henüz iki kere bakım yaptırdım ...3 sene oldu alalı...benı hıc zorlamadı ... bır yılda 10 bin km ancak yapıyorum zaten .... ama kawasakıde oyle mıydı ... 6 binde bir bakım ... yok zıncırı dişlisi yok ıvırı zıvırı ..... yani maliyet konusunda yanılıyor olabılırsınız.

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    kaan k
    Motosiklet
    Thruxton
    Marka
    Triumph

219 kg makinaya 60 hp ve 5 vites pek olmamis. 30cc ile yuksek vergi dilimine giriyor, bunun yerine 800 cc bir model yapsalar cok cok daha basarili olurdu bence. Bakim servis vs. hic girmiyorum hersey ortada zaten ama genel olarak baktigimda tasarimi disinda pek tercih edilecegini sanmiyorum bir TA manyagi olarak

Enduroist Kıdemli Üye Emre Tekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Tekin
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Ben sırf ABS'si için bile düşünebilirim aslında. Keşke XL650'de ABS olsaydı, ama yok.

XL700 bana çok ideal bir motor gibi geliyor. Aşağı yukarı isteyebileceğim her şey var. Şehir içine de dışına da uygun, hafiften araziye de geliyor. XL650 motorumu satarsam sanırım XL700 haricinde bir motor düşünmem (o zamana yeni Africa Twin çıkmazsa tabii).

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

Farı hariç beğendiğim bir motordur..En azından ölene kadar gidecek bir motora sahip..

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

motor konusunda honda bir dunya markasıdır, ama bir o kadar da dizayn ve kaporta özürlüdür. Arabasında olsun motosikletinde olsun motor için düşünmem alırım ama bir alman gibi konfor ve dizayn ustası olamıyorlar bu bir gerçek. Stil olarak da İtalyanlar çok başarılı. yani hepsinin bir zirvesi var.

F800 gs için bakım maliyetlerine gelince. Rodaj için €120 verdim. Çok mu evet çok. Yağ yağ filtresi hava filtresi kaç para tutar biliyoruz hepimiz. 10000 de bir bakım ve garantiden çıkana kadar hep borusan a götürecem tahminim €230 tutacak. senede 450 tl de veririm ayda 220 tl sigaraya verenler var. Biraz da şöyle düşünmek gerekiyor sınıfa göre tercih. Enduro dedin mi bi kere BMW nin önünde duracaksın.vBu adamlar artık bu konuda uzman. SS dersen Honda Suzuki sayarım, Scooter desen vespa yamaha honda derim ama gelgelelim Enduroya BMW derim.

Enduroist Kadim Üye Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kaan Gönel
    Motosiklet
    XT 660 Rr Ciftalan-Polonez Edition
    Marka
    Yamaha

ABS li olması kesinlikle çok büyük bir avantaj. Yeni, modern bir makina.
    Ama arazi yetenekleri konusunda şüphelerim var. Hiç kullanma fırsatım olmadı ama tahmini olarak v-strom la kıyaslayınca pek te avantajlı yanı yokmuş gibi görünüyor.

Beş vitesli olması iyi mi kötü mü yola çıkıp test edince belli olacaktır. Benim için kullandığım aracın 120 km/s hıza kadar çıkması yeterli. Eğer bu süratte otoyolda uygun bir devirde yolculuk yapılabiliyorsa ve vites oranları uygun seçildiyse, 6 vites olmasından daha bile iyi olabilir.

İki sene sonra 12 000 ciravında fiyatlara alınabilecek duruma gelirse ABS li olmasının ve Honda olmasının hatrına değerlendirebilirim.

Enduroist Kıdemli Üye Emre Tekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Tekin
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı Kaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ABS li olması kesinlikle çok büyük bir avantaj. Yeni, modern bir makina.
    Ama arazi yetenekleri konusunda şüphelerim var. Hiç kullanma fırsatım olmadı ama tahmini olarak v-strom la kıyaslayınca pek te avantajlı yanı yokmuş gibi görünüyor.

Beş vitesli olması iyi mi kötü mü yola çıkıp test edince belli olacaktır. Benim için kullandığım aracın 120 km/s hıza kadar çıkması yeterli. Eğer bu süratte otoyolda uygun bir devirde yolculuk yapılabiliyorsa ve vites oranları uygun seçildiyse, 6 vites olmasından daha bile iyi olabilir.

İki sene sonra 12 000 ciravında fiyatlara alınabilecek duruma gelirse ABS li olmasının ve Honda olmasının hatrına değerlendirebilirim.
    Yabancı dergilerin birinin yaptığı testi okumuştum. Karşılaştırmada Tenere, TA, Versys ve V-Strom vardı. Arazi yeteneği konusunda Tenere'den sonra TA geliyordu. Amaca uygun lastik takılırsa bayağı bir arazi yeteneği olabilir. 1200 GS'lerin girdiği her yere girer gibi geliyor bana, hatta daha fazlasını bile yapabilir belki. Denemek lazım.

Ben çok büyük motor sevmiyorum, bana boyut olarak da mantıklı geliyor TA. Zevk meselesi tabii.

Enduroist Kadim Üye muratersahins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Murat ERŞAHİN
    Motosiklet
    KTM 640 ADV
    Marka
    Ktm

Bu rengini çok seviyorum.
    Murat ERŞAHİN
    ''06 KTM 640
    35 KTM 08

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    kaan k
    Motosiklet
    Thruxton
    Marka
    Triumph

bir alt modelde yumusattigi hatlarini bu seride biraz daha keskinlestirmis. Simdiye kadar cikardigi kasalari kombine etmis gibi bir havasi var. orjinal rengi bence de cok yakisikli.

Sayfa 1 Toplam 19 Sayfadan 1234511 ... SonuncuSonuncu