Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 19 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345612 ... SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 185 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye EnginATASOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    engin atasoy
    Motosiklet
    dl 650
    Marka
    Suzuki

Arkadaşlar, F 650 gs(2004) ve Dl 650 kullandım. İşin aslı 1000 cc altı F 800 Gs dışında hem göze hem araziye hitap eden başka bir motor yok. Tenerre çok iyi-abs yok ve tek silindir. Bu arazi için bir avantaj ama uzun seyahatlerde otoban sürüşlerinde yetersiz kalıyor. Aynı şey 650 GS içinde geçerli. DL 650 deseniz gerçek bir enduro değil. Aynı Varadero gibi. Sport touring- enduro karışımı bir şey. İşin aslı üretici firmalar her kesime hitap edebilmek için üretim yapıyorlar. Bence Transalp alınabilecek optimum seçim. Benim motoru satıp F 800 almayı planlıyordum. Ancak aynı yaşta ve benzer özelliklere sahip bu 2 motor arasında en az % 50 fiyat farkı var. Değermi değmezmi buna karar vermek lazım. Servis ve bakım maliyetleri konusunda olası büyük arıza ve kazaları düşünmek daha doğru olur. Ayrıca motoru amaca yönelik kullanırsanız bu risk daha fazla. Dediğim gibi bu iş tamamen zevk ve para meselesi. Çok kişinin beğenmediği yeni transalp'in farı benim hoşuma gidiyor.

Enduroist Kıdemli Üye EnginATASOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    engin atasoy
    Motosiklet
    dl 650
    Marka
    Suzuki

Bu arada Kırlangıç 1150 gs için yorum yapmışsın ben 1000 cc altından ve son dönem modellerden bahsediyorum. Eğer daha geniş bakarsak bir sürü seçenek var. Ayrıca F 800 yeni teknoloji ve yeni makina. Göktuğ'un dediği gibi bir de garanti kapsamındaysa mecburen servise gidicen ve Allah uzak etsin bir kaza yaparsan gerçekten ciddi maliyet çıkar.

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Alıntı enginE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada Kırlangıç 1150 gs için yorum yapmışsın ben 1000 cc altından ve son dönem modellerden bahsediyorum. Eğer daha geniş bakarsak bir sürü seçenek var. Ayrıca F 800 yeni teknoloji ve yeni makina. Göktuğ'un dediği gibi bir de garanti kapsamındaysa mecburen servise gidicen ve Allah uzak etsin bir kaza yaparsan gerçekten ciddi maliyet çıkar.
    kaza anında her motor ciddi maliyetler cıkartır tabi ki BMW nin Euro stratejisi biraz zorlar ki bu aralar 2.14 lerde geziyor euro. Faakat allah gostermesin ama zor bir anda da kaskomuzun olması bizi biraz olsun rahatlatır.

Enduroist Kadim Üye Ahmet Cemal ÖKSÜZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Cemal ÖKSÜZ
    Motosiklet
    '08 MT 03
    Marka
    Yamaha

Yeni kasa Transalp'i beğeniyorum. Farı güzel. Değişik bir havası var motorun.
    Two Wheels Forever 0532 216 49 97
    My ex bike was: Honda CBF 150 - 0 > 32852 km 09.06.2009 > 21.01.2011
    The new one is: Yamaha MT 03 / 30.03.2011 >

Enduroist Kadim Üye Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kaan Gönel
    Motosiklet
    XT 660 Rr Ciftalan-Polonez Edition
    Marka
    Yamaha

Alıntı emrello Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yabancı dergilerin birinin yaptığı testi okumuştum. Karşılaştırmada Tenere, TA, Versys ve V-Strom vardı. Arazi yeteneği konusunda Tenere'den sonra TA geliyordu. Amaca uygun lastik takılırsa bayağı bir arazi yeteneği olabilir. 1200 GS'lerin girdiği her yere girer gibi geliyor bana, hatta daha fazlasını bile yapabilir belki. Denemek lazım.

Ben çok büyük motor sevmiyorum, bana boyut olarak da mantıklı geliyor TA. Zevk meselesi tabii.
    Yaptıları karşılaştırma bana pek anlamlı gelmedi açıkcası. Her markadan birer tane olsun diye seçim yapmışlar ama şimdiye kadar hiç kullanmama rağmen bir tenere ile versys i karşılaştırmanın pek sağlıklı olmayacağını düşünüyorum.

Dediğin gibi bir denemek lazım. Beni tek şüpheye düşüren ağırlığının biraz fazla olması. Eğer dengeli ve oturaklı bir gidişi var ise KLE den sonra alabileceğim belki de tek model bu. Ben de senin gibi fazla büyük motorları sevmiyorum. XL700 ün boyutları da (1.90 boyundayım) benim için ideal görünüyor.

Lastik konusu da çok önemli bir konuymuş ki bunu metzeler enduro sahara 3 kullanınca çok iyi anladım...

Enduroist Kıdemli Üye Emre Tekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Tekin
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı Kaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaptıları karşılaştırma bana pek anlamlı gelmedi açıkcası. Her markadan birer tane olsun diye seçim yapmışlar ama şimdiye kadar hiç kullanmama rağmen bir tenere ile versys i karşılaştırmanın pek sağlıklı olmayacağını düşünüyorum.

Dediğin gibi bir denemek lazım. Beni tek şüpheye düşüren ağırlığının biraz fazla olması. Eğer dengeli ve oturaklı bir gidişi var ise KLE den sonra alabileceğim belki de tek model bu. Ben de senin gibi fazla büyük motorları sevmiyorum. XL700 ün boyutları da (1.90 boyundayım) benim için ideal görünüyor.

Lastik konusu da çok önemli bir konuymuş ki bunu metzeler enduro sahara 3 kullanınca çok iyi anladım...
    Bence de Versys ile Tenere arasında dağlar kadar fark var ama adamlar en populer enduro-touring'leri kullanmışlar işte... Normalde Versys almayı düşünen bir adam Tenere'nin yanından geçmez. TA'nın ağırlığı az değildir ama XL700'ü biraz daha ince yapmışlar; tahminime göre kontrolü XL650'den daha kolaydır. Ama sadece tahmin benimkisi...

Enduroist Üye A.Kaan Över - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    A. Kaan ÖVER
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı kirlangic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    honda da sanıırım 6 binde bır gırıyor bakıma... işçilik dahil kaç lira tutuyor acaba...
    Yakında bende 12 bin bakımına sokucam motoru. Bakım maliyeti konusunda bi fikrim yok. Yağ, yağ filtresi, ve ön veya arka fren balatalarından biri mutlaka değişir. Daha 12 bin de bujilerin değişmesi gerektiğini düşünmüyorum. Hava filtresi ne olur bilmem. 12 bin bakımı hakkında tutar fikri olan varsa söylerse sevinirim. Motor Aralık'a kadar garantide olduğu için bu bakımı serviste yaptırcam. Ama en az 3 yıl kullanmayı düşündüğümün için bu motoru muhtemelen 18 binden itibaren öğrenip ben yapmaya başlarım basit işlemleri.

Alıntı Kaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beş vitesli olması iyi mi kötü mü yola çıkıp test edince belli olacaktır. Benim için kullandığım aracın 120 km/s hıza kadar çıkması yeterli. Eğer bu süratte otoyolda uygun bir devirde yolculuk yapılabiliyorsa ve vites oranları uygun seçildiyse, 6 vites olmasından daha bile iyi olabilir.
    Şahsen bende 120'in üstünü aramam ortalalama seyahat hızı olarak. Ama geçen ay Sapanca'ya giderken 140'ın altına pek düşmedim (140-160 arası genelde), şahsen ben motordan rahatsız edici bi vibrasyon almadım, kontrol anlamında da gayet rahat ve konforlu bi yolculuktu. Hatta bi ara 185 gördüm, sırf ne yapar diye merak ettiğimden denedim onu da, gaz hala boştu ama tahmin ediyorum çok az vardı, yani olsun olsun 195-200 görürdü belki ama motoru daha çok iyi tanımadığım için daha fazla zorlamamıştım.

Alıntı un compositore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni kasa Transalp'i beğeniyorum. Farı güzel. Değişik bir havası var motorun.
    Katılıyorum. Dizayn zevki çok göreceli bi kavram. Şahsen bende Çin ve Japon motorlarının dizayn anlamında Avrupa'dan 50 yıl geride (!) olduğunu düşünürüm ama bence TA gayet zevkli çizgilere sahip. Farı da sınıfında ki diğer motorlardan ayıran imzası gibi Ama far maalesef gündüz sürüşlerinde ciddi anlamda güçsüz, en kısa sürede sis farı takıcam. Ek olarakta aynalar yetersiz.

Şunu da ekliyim, TA benim kullandığım ilk vitesli motor. Ve böyle bi cüsseye de sahip ilk motor. Ben 2 aylık tecrübemle şehir içinde gayet rahat kullanıyosam ve kıvrak olduğunu düşünüyosam, herkes çok rahat kullanır bence.
    Konu A.Kaan Över tarafından (10-05-2011 Saat 14:34 ) değiştirilmiştir.
    Ride it like you stole it !

SYM Fiddle II (06.2009-07.2010)
    Piaggio X9 500 Evo ABS (05.2010-03.2011)
    Honda XL 700 V Transalp (03.2011-08.2011)
    Honda CRF250L (10.2014-04.2016)
    Yamaha XT660ZA Tenere (04.2016-........)

Enduroist Kadim Üye Armağan ÖZTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Armağan Ozturk
    Motosiklet
    R1200 BJK Triple Black
    Marka
    Bmw

İlk motorum olarak Transalp kullanıyorum ve şuan 2500 km'deyim. Bugüne kadarki tecrübelerimi paylaşmak isterim.

Öncelikle şunu söyleyeyim motoru çok beğenerek aldım ve hala da çok beğeniyorum. Far konusuna gelince; bence F 650'nin ne idüğü belirsiz farından daha güzel.

Yolda giderken 4. viteste miyim, yoksa 5'te miyim kontrol etme ihtiyacı duyuyorum. 6.vites olsa fena olmazmış gibi ama dizaynırların vardır bir bildiği.

Titreşim falan yok. 140, 160 bana mısın demiyor hiç abuk subuk ses falan gelmiyor. Ok gibi gidiyor. Ben en fazla 162 km hız yaptım.

Ayna yeterlli mi yoksa daha iyi olabilir mi bi şey diyemiyorum. Sürekli kullanıyorum.

Yolda diğer sürücülere kendini fark ettiriyor. Şimdiye kadar dikkate almayan az sürücü ile karşılaştım.

Bir kaç sert frenim oldu. Beni sıkıntıya düşürecek duruma sokmadı.

Artçı ile kullanım rahat.

Motoru Belgrad ormanında, otoyolda ve bozuk yollarda kullandım. İyiki Transalp almışım dedim.

Bunlar bir aceminin görüşleridir. Lütfen buna göre değerlendiriniz.
    Konu Armağan ÖZTÜRK tarafından (12-07-2011 Saat 15:14 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kadim Üye MustafaYAŞA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    MUSTAFA UTARİT YAŞA
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

selamlar,ben 650 trasalp kullanıyorum biraz titreşimden rahatsızım ve 6 vites büyük eksik bence,yakıt normal 0.20 tl karışık hızda.genelde sağlam ve kullanışlı memnunum.

Enduroist Üye Manci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Olcay MANCILIKCILAR
    Motosiklet
    Transalp
    Marka
    Honda

2 gun once aldigim motorumla ile ilgili birkac sorum olacakti. Yeni bir baslik acmak istemedim o yuzden buraya yazacagim.

Motoruma gozum gibi bakmaya calisiyorum. Hicbir sekilde zorlayarak kullanip , erkenden yipranmasini istemem. Bu motor icin en saglikli devir kactir acaba ? Ortalama 4 ile 6.000 devir arasi vites degistiriyorum. Devir cok fazla yukseldigi zaman (+5.000 devir) motorun herhangi bir yerinden degisik bir ses geliyor. Asiri vibrasyondan kaynaklandigini dusunuyorum. Yuksek devir kullanmaktan kaciniyorum bu sebeple. Surekli dusuk devirde de kullanip motorun zayif kalmasini da istemiyorum acikcasi. 2011 model , daha 2 gun once aldigim gibi ilk 1.000 bakimini yaptirdim. Tavsiyeleriniz nedir acaba ? Rodaj sonrasi motorumun performansini arttirmam icin nasil kullanmaliyim?

Ikinci sorum ise , fren yaparken on disklerden ses geliyor. Normalmidir acaba ? Disk veya balatalarla ilgili bir sorundan kaynaklanmiyordur umarim...

Son sorum ise , motoruma birkac aksesuar almak istiyorum. Touratech urunleri satan bir yer varmidir istanbulda ? Yoksa yurt disindan mi siparis etmeliyim ?

Sayfa 2 Toplam 19 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345612 ... SonuncuSonuncu