Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12
11 den 16´e kadar. Toplam 16 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye muratersahins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Murat ERŞAHİN
    Motosiklet
    KTM 640 ADV
    Marka
    Ktm

Benim boyumda 1,82 77 kiloyum orta amortisörüm sonda ve iki ayağımda tam taban basıyor bende yükseltme derdindeyim daha ne kadar yüksek olabilir diye öle daha çok seviyorum.
    Sizde söyle yapabilirsiniz orta amortisörü 2. veya 1. kademeye çekebilirsiniz böylelikle boyu biraz daha düşmüş olur ve amortisörler yumuşamış olur.Koltuğu da bir döşemecide açtırıp yaptırabilirsiniz ama bence hiç alçatmayın kısa bir süre içinde alışırsınız hemen..
    Murat ERŞAHİN
    ''06 KTM 640
    35 KTM 08

Enduroist Kadim Üye Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kaan Gönel
    Motosiklet
    XT 660 Rr Ciftalan-Polonez Edition
    Marka
    Yamaha

Merhaba,

Herşeyden önce yeni motorun hayırlı olsun. Ben de bir dönem niyetlenmiştim falcon almaya. Gerçekten çok güzel bir motor, beklentileri anlamsız derecede yüksek olmayan ve motorun sınırlarını bilip zorlamayacak bir kullanıcıya çok keyif vereblir.

Bence birkaç ay motora alıştıktan sonra alçaltma kararı almak daha doğru olur. Falcon çok ta yüksek bir motor değil. Ben boyum uzun olduğu için hiç ayaklarımın yere değmemesi gibi bir durum olmadı ama iki ayak ucuyla da olsa yere basabiliyorsa bence yeterli olmalı. Falcon zaten ağır bir motor değil, park ederken yapılan manevralarda fazla sıkıntı yaratacağını zannetmiyorum.

Ön cam konusuna gelince, sahip olduğum çok kısıtlı tecrübe doğrultusunda, cam ya sadece gördeye gelen rüzgarı kesecek kadar kısa olacak, ya da münkünse bütün rüzgarı kaskın üzerinden atlatacak kadar uzun. İkisinin ortası biraz sıkıntı yaratıyor.

Enduroist Kadim Üye Davut Yüksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Davut Yüksel
    Motosiklet
    R1100 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı muratersahins Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim boyumda 1,82 77 kiloyum orta amortisörüm sonda ve iki ayağımda tam taban basıyor bende yükseltme derdindeyim daha ne kadar yüksek olabilir diye öle daha çok seviyorum.
    Sizde söyle yapabilirsiniz orta amortisörü 2. veya 1. kademeye çekebilirsiniz böylelikle boyu biraz daha düşmüş olur ve amortisörler yumuşamış olur.Koltuğu da bir döşemecide açtırıp yaptırabilirsiniz ama bence hiç alçatmayın kısa bir süre içinde alışırsınız hemen..
    Hımmmm demek ki orta amortisör ayarı varmış bakmak gerek, şu karlar da birsüre devam edeceğe benzer Ankara da el mahkum bekleyeceğiz biraz. Takılacak motor koruma ve yan çanta demirleri beklemede, elcik ve tur camını siz değerli dostlar sayesinde nereden kaça alınacağını öğrendim. Yaza doğru makinayla iyice haşır neşir olduktan sonra yan grenajlara airbrush yapmayı düşünüyorum naçizane.
    Ön cam konusunda pek emin değilim gerçi düşürürsem kolay kırılırmı ? Görüntü olarak güzel duracak ama kullanımında problem yaşarmıyım bilmiyorum. Bana göre Falcon biraz daha Cross a yakın bir havada bu havayı bozarmı bilemiyorum. Denemek lazım deneyelim görelim bakalım.

ch
    Guest

Selamlar;
    Yeni üye olduğumdan biraz geç cevap vermiş olacağım ama belki hala bahsi geçen ürünler temin edilmemiştir diyerek fotoğraflarla yardımcı olmak isterim..

Önceki motosikletim NX4 idi ve ben de birkaç değişiklik yapmıştım..Bunlar uzun touring cam, acerbis elcikler, acerbis hand guard'lar, racetech David K. gidon ve yine racetech gidon yükseltme aparatıydı..

Bostancı Sanayi'de oldukça uygun fiyata camı yaptırdım..Bu sayede cama istediğiniz açıyı vermesi için ustayı yönlendirebiliyorsunuz..

Acerbis hand guard'lar plastiktir, darbeden korumaz..Ancak kış aylarında da sıklıkla motosiklet kullananlar iyi bilir..İki ihtimal; ya elleriniz donacak (sürüş keyfi sıfıra iniyor), ya da aşırı kalın kışlık eldiven kullanacaksınız (bu durumda da gazı freni düzgün hissedemiyorsunuz, yine sıfıra yakın sürüş keyfi)..
    Bu düşünceyle, ellerimi rüzgardan korumak amacıyla plastik Acerbis hand guard aldım..Açıkçası çok da memnun kalmıştım..

Acerbis elcik alma sebebim de şuydu..Motosikletimde önceden Harris elcik mevcuttu, ancak ben bir türlü rahat edememiştim..Özellikle düz bir yüzeye sahip olması sebebiyle, gaz kontrolü için gereğinden fazla sıkıyordum elciği..Acerbis elcik tırtıklı yüzeyi sayesinde gaz kontrolümü kat be kat arttırmıştı..

Gidon yükseltme aparatı ve Racetech David K. gidona gelecek olursak..Motosikletimde yaptığım en faydalı değişimdi diyebilirim..28 mm kalınlıkta, daha geniş (orjinali 22 mm ve daha dardır), ve daha yüksek bir gidonla manevra kabiliyetim de sürüş keyfim de oldukça artmıştı..Kesinlikle tavsiye ederim..

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Ön cam için bunu öneriyorum ben yaptım 3 yıla yakın zamandır kullanıyorum son derece yeterli vede ekonomik bir çözüm oldu..

melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Enduroist Kadim Üye Davut Yüksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Davut Yüksel
    Motosiklet
    R1100 GS
    Marka
    Bmw

Melih abi senin motorda ön cam var ve onu uzatmışsın ama maalesef Falcon da sadece kafa grenajı var; dolayısiyle sıfırdan cam gerekiyor. Aslında İstanbul da bir üretici buldum, füme ve şeffaf camlar yapıyorlar üstelik benim motor için ellerinde hazırı bile vardı ama bu sefer de şöyle bir tereddüte kapıldım: Bizim motorların kafası çok küçük aynı şahin gibi işte ona da ne kadarlık cam takabilirsin. Biraz tuhaf durur diye takmadım açıkcası. Motorun tadına varınca yüksekliğine alışınca açıkcası 400 lükte sanki beni değiştir der gibi oldu o yüzden pek bişey yapmadan bakımları yapıp biniyorum satılana kadar.

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12