Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 61 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Ünsal Ömer ÇAKMAKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ünsal Ömer ÇAKMAKLI
    Marka
    Bmw

BMW'nin bu konu üzerinde çalıştığı dedikoduları vardı ?

Ayrıca Göktuğ'a katılıyorum bende

Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

Ep gene Trakya beeyaa Avrupa'lıyız çekemiyo susaklar...

0 532 4258807

Canlar Makina , Canlar A.Ş.

.

Ordinaryus Enduroist BUGRA TURK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    BUGRA CTURK
    Motosiklet
    1150 gs (2003)
    Marka
    Bmw

Alıntı Mesut_KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen yıl Ankara Ulus'da Yıba çarşısında bir arkadaş bunu yapmış ve motorunda kullanıyormuş. Forumlarda okumuştum.

Tüketime gelince arabada örneğinden yola çıkarak TL bazında %30 - %50 tasarruflu olabilir düye düşünüyorum.
    Valla nası yayılmış hemen, arkadaşlar Yiba çarşısında bulunan zatı muhterem Çalışkantürk Av/Silah Tamiri ve Nakliyat dükkanı sahibi sevgili muhterem babam oluyor
    Bizde 1983 model, BMW R65 var. Peder gerçekten pratik zeka ve mekanik yeteneği olan birisi, Bir gün aradı motora tüp taktım tıkır tıkır gidiyor dedi.
    Dedim yapma etme eski model elde bulursun sakat dedim.

baya bir kullandı, km de 10 kuruş yakıyor diyordu.Geçenlerde konuştuk, motor yatak sarmış kitlenmiş.. Üzüldüm tabiki.Gereksiz yere motor bağlanmış oldu.Tertemiz motor şimdi masrafı (astarı) yüzünden pahalıya gelecek.

Bundan kelli taktırmayınız derim.Ne var ise orjinal iş de vardır.
    Konu BUGRA TURK tarafından (30-10-2011 Saat 23:01 ) değiştirilmiştir.
    Honda CBF 150
    Aprilla Pegaso F 650
    BMW 1150 GS

Buğra ÇALIŞKANTÜRK 532 404 2887 AB +

Enduroist Kıdemli Üye Volkan YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    volkan yilmaz
    Motosiklet
    '03 R1150GS
    Marka
    Bmw

amaca gore degisir kuryeler icin bulunmaz nimetken bizler icin gerginlik yaratan bir nimet olucaktir bi donem tuplu arac kullanmis biri olarak koku olmuyor motorda bi sikinti vs yapmiyor 20K mil yaptim tabii bu adamgibi basinda durarak duzgun bir sistem yaptirmaniz durumunda gecerli... ustalar bazen 10 cm kisa kullanacam diye hortumlari oyle olmadik yerlerden gecirmeye merakliki anlatamam... vsvs cekilen yoldan gazli motorlar geliyooooo BOOMMMMMMMMM..... ben almiyim ya pasapasa araplari zengin etmeye devam...
    Volkan YILMAZ 0 Rh+
    532 2840943

ride to hell

Enduroist Kıdemli Üye Hayati BEDER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hayati BEDER
    Motosiklet
    NC 700 X 2013
    Marka
    Honda

Alıntı YYUCE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye için teknik yeterlik verilmiş olsa dahi, şahsen ben kullanmayı düşünmem arka çantamda ya da saatli bir bomba zannı taşıdığım bir sele üzerinde oturmak beni gerer, böyle bir gergin ortamda ise motor kullanmak istemem. Motor bir zevk işidir bedeli vardır ödenir, motor sürücüleri içinde ekonomi arayan bir kesim mutlaka vardır ve savunacaklardır bu uygulamayı herkesin tercihi kendini ilgilendirir.
    Ağzınıza sağlık Yusuf Bey.

Enduroist Katılımcı Üye İsmail Hakkı Erdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İsmail Hakkı ERDAĞ
    Motosiklet
    Yamaha 1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

Manavgatta bir motorcu arkadaş bunu kendi yaptı!!! ( Piaggio 250 motosikletine) bmw 1150 ye de monte etme çalışmaları yapıyor.adı ,Mehmet Karakaya değişik motosiklet formlarında yayımladı!! şu an biniyor.200km de 10 lt,100 lt de 5 lt yakıtığını söyledi!! arka çantaya yerleştirdi.
    Motorcu özgür ruhtur.
    05324123412

Banned
    Isim
    Ahmet İri
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

LPG'de bilinenin aksine motor ömrü uzar çünkü enerji değeri benzinin %70-80'i kadardır ayrıca benzindeki gibi is,kurum vs bırakmaz.Kanıt olarak yağın tertemiz kalması gösterilebilir! %20-30 gibi bir performans kaybı olur motorda.Performansı korumak için ise motora %20-30 fazladan yakıt verilirse benzine yakın performans elde edilir.LPG benzinden bayağı bir ucuz olduğu için de bu fazladan yakıt gene de tasarruf sağlamış olur!
    LPG'nin hem çevreye hem motora hemde kullanıcıya katkısı büyüktür.
    Çevreyi kirletmez dolayısıyla motorun katalizötöre de ihtiyaç yoktur bu hem makiniya hafifletir hemde de daha ekonomik olarak üretilmesini sağlar.Ayrıca katalizatörün neden olduğu %3-5 gibi performans kaybını da önler.
    LPG için yakın geleceğin yakıtı denilebilir.
    Arabaya LPG taktırmadan önce bir araştırma yapmıştım.Aklımda kalanları yazdım.

Enduroist Üye hüseyin kuş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    hüseyin kuş
    Motosiklet
    pegaso
    Marka
    Aprillia

Alıntı Agridia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fotoğraftaki motorun plakası almandı. Almanya'da uygulanması benim için referans. Ancak, 200 Km 5 TL harcamanın bir inandırıcılığı yok. 100 km 'de ne kadar litre benzin harcıyorsak, o kadar lpg harcarız diyebiliriz sanırım. Elde daha gerçekçi veriler ve sağlam bir kullanıcının vereceği bilgiler olsa keşke...
    işte aranan kan bulundu!!!!
    ben 2 yıldır lpg kullanıyorum.evet litre bazında benzin yakıtı karşılıgı lpg tüketiyor.su sogutmalı makinalarda aynı otomobil gibi sorunsuz kullanılıyo.tek sorun ayarlarda.yasadıgım problem, motosiklet ustası gazdan anlamıyo,gazcı motosikletten anlamıyor.hatta lpgli motoru dükyana sokmam diyen bile var.öncelikle şunu belirteyim tehlikesi otomobilden daha az.
    tabiki şu an ''hadi canım'' diyen arkadaslar mutlaka vardır.ben takamdan önce 6-7 ay arastırma ve geliştirmeye,malzeme temini için ugrastım.(kolayda olmadı)
    canımı sokakta bulmadım,tabiki güvenlik ön planda!!!
    kurulan sistemde 4 ayrı güvenlik var.
    çok km yapan arkadaslara şiddetle tavsiye ederim.
    hiç merak etmesinler benim çektigim zorlugu onlar çekmiycekler.elimden gelen yardımı yaparım.incelemek isteyen arkadaslar olursa arasın.

Isim
    hüseyin kuş
    Motosiklet
    pegaso
    Marka
    Aprillia

yeni üye odugumdan daha foto yüklemeyi beceremedim,yakında resimlerini eklerim.

Isim
    hüseyin kuş
    Motosiklet
    pegaso
    Marka
    Aprillia

haa bu arada,ilk iş olarak ankara yiba çarsısındaki arkadası tam bir aylık arastırma sonucu buldum tlf la irtibata geçtim,sagolsun cesaret ve bilgilendirme açısından çok yardımcı oldu.ama onun makina hava sogutmalı ve sistem biraz farklı,
    ilk gazetelerde onun haberini okuyunca bu fikre kapılmıstım. onunda ellerine ve yüregine saglık diyorum!!
    Konu hüseyin kuş tarafından (17-10-2011 Saat 14:18 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Katılımcı Üye Şükrü Namazcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Şükrü Namazcı
    Motosiklet
    Motorhane R1100GS
    Marka
    Bmw

güzel fikir ama küçük tüpler şeklinde topcase in alt tarafına falan yerleştirsek yada iyi korunabilecek bir yere koysak kopsa gitse bile sorun çıkartmıyor tüp çünkü içerisinde yüksek basınç olduğundan dolayı bir yere çarptığında bile ezilmez zarar görmez hortumu falan filan koptuğunda da hızlı gaz akışına karşı emniyet sistemi vardır yani tüpün musluğunu kapatmadan söküp eve çıkartabilirsiniz
    Motosiklet hakkında herşey 7/24 yollarda

Motorhane

A rh(-)
    Şükrü Namazcı
    0532 255 1 666

Sayfa 3 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 SonuncuSonuncu