Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 SonuncuSonuncu
31 den 40´e kadar. Toplam 61 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye hüseyin kuş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    hüseyin kuş
    Motosiklet
    pegaso
    Marka
    Aprillia

Alıntı YYUCE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye için teknik yeterlik verilmiş olsa dahi, şahsen ben kullanmayı düşünmem arka çantamda ya da saatli bir bomba zannı taşıdığım bir sele üzerinde oturmak beni gerer, böyle bir gergin ortamda ise motor kullanmak istemem. Motor bir zevk işidir bedeli vardır ödenir, motor sürücüleri içinde ekonomi arayan bir kesim mutlaka vardır ve savunacaklardır bu uygulamayı herkesin tercihi kendini ilgilendirir.
    yusuf beyin fikrine saygı duyuyorum ama direk tavır koyması üzdü beni!!!
    bana ekiyi hatırlattı.
    yusuf abimi tenzih ederek(umarım abi dememde sakınca yoktur)
    99 yılında lpg yeni yeni yaygınlaşmakta oldugu yıllardada ön yargı çok fazlaydı.ben bir arkadasımın baskısıyla lpg taktırdım.o yıllarda ilk olarak bmw mersedes ve jip lerdekullanılmasına ragmen(uşak için söylüyorum) daha eski reno,fiatgibi arabası olan vatandaslar,motora zarar veriyomuş diye karsı çıkıyolardı.gazın çok çok ucuz oldugu yıllarda ben ve benim gibi kullananlar çok ucuza yol yaptık.karsı çıkanların hepsi lpg pahalanmaya başladıktan sonra taktırdılar.hatta o tip arabaların olmazsa olmazı durumunda.
    o yüzden lütfen hemen karsı çıkmayıp arastıralım.bazı gazete ve sitelerde yayınlandıgı gibi öyle dandirik piknik tüpüyle çalısan bi sistem degil.aynen yukarda arkadasın paylastıgı resimdeki gibi muazzam bir sistemden bahsediyorum.ve kimsede sizin lpg kullandıgınızı bilmiyor.sadece gaz almaya gittiginizde şaşkın insanlar etrafınızda toplanıyor o kadar.
    il etapta bütün pompacılar yanlış yere yanaştın diye israrla sizi benzin pompasına davet ediyorlar.sizde israrla pompacıyı çagırınca ''sakın gazlı deme'' diyolar.bende evet gazlı deyince şaşkın şaşkın lpg deposuna bakıp''memet hasan ibiram lan gelin tüplü motora bakın'' diye milleti topluyo basınıza.
    yurdum insanı,geçen okumustum(bu sitede de olabilir)bir arkadas aynen şöyle yazmış: baskası yaptımı''helal olsun adamlara alman yapmış işte'' diyoplar.ama yurdum insanı yaptımı binbir kulp buluyorlar..
    bu yazım asla birini hedef alarak yazılmış bir yazı degil!hele hele yusuf beye karsı asla degil.bu konuda doluyum biraz,birde yasadıklarımı ve deneyimimi naçizane paylaşmak istedim.belki ekonomik yönden böyle birşey düşünen ,bilgi ve cesarete ihtiyacı olan arkadaslar vardır.
    kaça malolur derseniz,ben iki yıl önce 550 tl harcadım.bu günde aynı paralara çıkacagını sanıyorum.
    haa begenmediniz kullanmıycaksınız diyelim. kaybınız 550 tl ve alttan 5 kuruş çapında çantanızın delinmesi o kadar. söküp çıkara bilirsiniz. motosiklet üzerinde bir degişim yada kalıcı bişey yok!

Isim
    hüseyin kuş
    Motosiklet
    pegaso
    Marka
    Aprillia

arkadasım uzun süre kafa yordum ama en saglıklı yer arka çanta.gaz alırkende rahat,birde çanta dışında nereye koyarsan koyalım depo ebatını küçültmek zorundayız.buda büyük sorun.benim depo 14 litre gaz alıyo ve 225-25o km arası yol yapıyo.bence en ideal arka çanta.motosiklet bakımda inşallah bakımdan sonra daha az yakar

Isim
    hüseyin kuş
    Motosiklet
    pegaso
    Marka
    Aprillia

piyasada 5-6 lt lik depolar var ben tercih etmedim.uzun aramalar sonucu tanıştıgın lpg tank ı fabrikası müdürü benim verdigim ölçülerde özel yaptı sagolsun,

Ordinaryus Enduroist HALİDUN KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    h.kaya
    Motosiklet
    gv 650
    Marka
    Hyosung

Standart SA

Alıntı seyyah64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işte aranan kan bulundu!!!!
    ben 2 yıldır lpg kullanıyorum.evet litre bazında benzin yakıtı karşılıgı lpg tüketiyor.su sogutmalı makinalarda aynı otomobil gibi sorunsuz kullanılıyo.tek sorun ayarlarda.yasadıgım problem, motosiklet ustası gazdan anlamıyo,gazcı motosikletten anlamıyor.hatta lpgli motoru dükyana sokmam diyen bile var.öncelikle şunu belirteyim tehlikesi otomobilden daha az.
    tabiki şu an ''hadi canım'' diyen arkadaslar mutlaka vardır.ben takamdan önce 6-7 ay arastırma ve geliştirmeye,malzeme temini için ugrastım.(kolayda olmadı)
    canımı sokakta bulmadım,tabiki güvenlik ön planda!!!

kurulan sistemde 4 ayrı güvenlik var.
    çok km yapan arkadaslara şiddetle tavsiye ederim.
    hiç merak etmesinler benim çektigim zorlugu onlar çekmiycekler.elimden gelen yardımı yaparım.incelemek isteyen arkadaslar olursa arasın.
    HÜSEYİN KARDEŞİM HOŞ GELDİN LPG Yİ UYGULAMIŞIN bende uzun yıllar uyguladım çalıştırdım aslında merak olarak yaptım ekonomik olarak değil son zamlarla aslında ekonomi olarakda ön plana çıktı faydası benzine göre çok ekjonomi motorun ömrünü uztması ve daha güvenilir oluşu.ayrıca hava kirliliği yaratmaması önde gelen sebebleri
    sen ne taraftasın bostancıya yakınsan gel tanışalım bu sıralarda ben bir gv 650 ye uygulamak üzereyim daha önceki uyguladıgım motorlarda %40 tasarruf sagladı bakalım bunda durum ne olacak
    bazı motorlardada ilk çalışma daha kolaylaşmıştı kısın bile jikle çekmeden çalışıyordu

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Hüseyin kardeşim ben tüp taktıranları sorgulamıyorum dikkat edersen, sadece tercih etmeyeceğimi söyledim. Adamın altında çok pahalı bir otomobil veya jip var o bile tüp taktırıyor. Devir ekonomi devri herkes kesesine göre bir kurtuluş çaresi bakıyor, kimseyi eleştirmiyorum ama zevk için binilen her türlü binek aracın belli bir maliyeti vardır, bunu kabul eden bu farkı göğüsler anlamında söyledim. Herkes kendi tercihini kullanır.
    Konu Yusuf YÜCE tarafından (17-10-2011 Saat 20:50 ) değiştirilmiştir.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Isim
    hüseyin kuş
    Motosiklet
    pegaso
    Marka
    Aprillia

eyvallah yusuf kardeşim.
    daha önce ekonomik durumlar iyiydi ve asla aklıma bile gelmezdi.ama son zamanlarda işler bozuldu.ama motosiklet bir yasam tarzı ve vazgeçemiyosun işte.belki sadece zevk için hafta sonların kullansam yada yılda bir iki tura çıksam gereksiz belkide.ama beyildüzünde oturuyorum ve iş yerim beyazıtta.gidiş geliş tam 70 km.o tarafta oturanlar çok iyi bilirki metrobüs çalışmaları hayatımızı allak bullak etti.arabayla yada toplu taşımayla tam 2 satte gidiyoruz.ama motosikletle maksimum 35-40 dk(trafik yogunlugunda)ekonomik boyutu apayrı bir konu.benzinle 21-22 tl ye işe gelip giderken gazla 11-12 tl yakıyor. bunu hergün olarak hesaplayın baya da büyük bir ekonomi yapmış oluyosunuz.

Isim
    hüseyin kuş
    Motosiklet
    pegaso
    Marka
    Aprillia

as
    kayar2 kardesim ben karsıda beyazıttayım.
    tam tersine bende ilk marş ta sıkıntı çekiyodum.ama dur bakalım motosiklet bakımda ve kabiratör baya kirliymiş,temizlendi yarın aksama bende olucak inşallh.birde o zaman deniyeyim bakalım. ama irtibatta olalım birbirimize yardımımız dokunur.fırsatım olursa geçerim o tarafa.sende bu tarafa grçersen beyazıt tayım.meydana çok yakın.meydana geldiginde ararsan 2 dakika içinde seni karsılarım.tlf num 0 532 216 97 96 ismim hüseyin
    Konu hüseyin kuş tarafından (17-10-2011 Saat 18:29 ) değiştirilmiştir.

Ordinaryus Enduroist HALİDUN KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    h.kaya
    Motosiklet
    gv 650
    Marka
    Hyosung

işte aranan kan bulundu!!!!
    ben 2 yıldır lpg kullanıyorum.evet litre bazında benzin yakıtı karşılıgı lpg tüketiyor.su sogutmalı makinalarda aynı otomobil gibi sorunsuz kullanılıyo.tek sorun ayarlarda.yasadıgım problem, motosiklet ustası gazdan anlamıyo,gazcı motosikletten anlamıyor.hatta lpgli motoru dükyana sokmam diyen bile var.öncelikle şunu belirteyim tehlikesi otomobilden daha az.
    tabiki şu an ''hadi canım'' diyen arkadaslar mutlaka vardır.ben takamdan önce 6-7 ay arastırma ve geliştirmeye,malzeme temini için ugrastım.(kolayda olmadı)
    canımı sokakta bulmadım,tabiki güvenlik ön planda!!!
    kurulan sistemde 4 ayrı güvenlik var.
    çok km yapan arkadaslara şiddetle tavsiye ederim.
    hiç merak etmesinler benim çektigim zorlugu onlar çekmiycekler.elimden gelen yardımı yaparım.incelemek isteyen arkadaslar olursa arasın.
    as
    kayar2 kardesim ben karsıda beyazıttayım.
    tam tersine bende ilk marş ta sıkıntı çekiyodum.ama dur bakalım motosiklet bakımda ve kabiratör baya kirliymiş,temizlendi yarın aksama bende olucak inşallh.birde o zaman deniyeyim bakalım. ama irtibatta olalım birbirimize yardımımız dokunur.fırsatım olursa geçerim o tarafa.sende bu tarafa grçersen beyazıt tayım.meydana çok yakın.meydana geldiginde ararsan 2 dakika içinde seni karsılarım.tlf num 0 532 216 97 96 ismim hüseyin
    telini kaydettim gecersem ararım ama bu pazar benim garajda toplanıp sürüş yapacagız sizi özellikle beklerim hem tanışır hemde teknik bilğileri paylaşırız benim telde 5322124353 görüşmek üzere

Isim
    hüseyin kuş
    Motosiklet
    pegaso
    Marka
    Aprillia

pazar sehir dısında olma ihtimalim var.burda olursam ve hava muhalefeti olmazsa gelmeyi isterim.bu arada tlf nunuzu kaydettimde isin neydi hocam?

Isim
    hüseyin kuş
    Motosiklet
    pegaso
    Marka
    Aprillia

Alıntı ekremist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir komik sahne aklıma geldi.
    Motorsiklet tutkunu biri ,vücudu kaporta , motorla birçok kimsenin cesaret bile edemediği hareketler yapar ,
    150-200 kmh sürat , zevkten dört köşe, en ufak korku yok,
    bu LPG olayını sorarlar , irkilir..
    "Abi tüp olayı tehlikeli iş ya, ben tırsarım, binemem" diyor...
    Aklıma takıldı işte.....
    yaa ben bunu okumamıştım
    uzun zaman önce paylaşılmış ama olsun.hay sen çok yaşa emi ekrem kardeş..
    çok güldüm valla

Sayfa 4 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 SonuncuSonuncu