Bizim için araştırdım,
Uzun yolda lastik patladı ne yapacağız ? O anki şartlarda lastiği kendimizin söküp tamir etmemiz gerekmekte.Bu gibi durumda ne yapmalıyız ?

Lastik Tubeless'se önerilenler ya yanımda bulunduracağımız tüp köpük yada yanımızda bulunduracağımız ufak pompa,fitil ve fitil için şiş taşımamız yeterli olacaktır.Tubeless lastikler patladığında genelde lastiği patlatan nesne lastiğin üzerindedir, kendi kendine çıkmaz. Bu sayede patlağı tespit etmek çok kolaydır Çivi yada vidayı pense ile sökersin, sonra şişe taktığın fitili bu delikten içeri sokup şişi geri çekersin, işte bu kadar diye olay çözümsenmekte.
Lastik şambrelliy'se illaki soğuk yama, sıcak kaynak yada yedek şambrel gerekmekte.Yanlız bu tamir işleminin yapılması için illaki tekerlerin sökülmesi gerekmekte.Hemen hemen hiçbir lastikçi de motosiklet lastiğini sökmez (sökemez) ve sökme işkencesi yine bize aittir. Sökmesine sökelim de nasıl sökelim ? Mutlaka bunun pratik bir yöntemi vardır.
Eğitim illaki sürüş,gözlem,pratik,teori,deneyim,yol,limit,fr en vs. çalışmakla olmamaktadır.Olayın birde ufak tefek sorunların giderilmesi yönü vardır ki bu lastik sökümü ve lastik tamiri de bu ufak tefek tamir içine girmektedir.

Ben bunu MotoAsist alarak çözdügümü sanıyorum çünkü, daha hiç kullanmadım.Tekerimiz düz bassın,Allah kaza, bela vermesin.