Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 12 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 ... SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 113 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist ATİLLAYILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atilla Yılmaz
    Motosiklet
    XT660Z TENERE
    Marka
    Yamaha

Benide yazın

Enduroist Kıdemli Üye Gökhan Ağırbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökhan Ağırbaş
    Motosiklet
    f650 gs piyade
    Marka
    Bmw

Ben varım.
    Kafasına kuş s.çtığı zaman şans oyunu oynayanlar, ağzına s.çan liderin peşinden ayrılmaz"

Banned
    Isim
    Engin Yalçınalp
    Motosiklet
    Transalp
    Marka
    Honda

Göktuğ,sen önce bir Uğur Hoca ile konuşup fiyat işini netleştir.Bildiğim kadarıyla Uğur Hoca'nın eğitimleri pek ucuz olmuyor.Millet bir görsün ona göre daha kolay karar verilir.

Enduroist Kıdemli Üye Gökhan Ağırbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökhan Ağırbaş
    Motosiklet
    f650 gs piyade
    Marka
    Bmw

Göktuğ'un fiyat söyleyemeyeceğini, fiytın özel olacağını söylemesine güveniyorum. (fiyat konuşmayacağız) ancak özel olmazsa.....
    Kafasına kuş s.çtığı zaman şans oyunu oynayanlar, ağzına s.çan liderin peşinden ayrılmaz"

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Fiyat dahil hersey belli. Başta yazmıştım. Sadece özelden söyleceğim fiyatı. Normalde Uğur hocanın paket fiyatı 550 tl dir.
    Konu Ali Uysalelli tarafından (19-02-2011 Saat 19:56 ) değiştirilmiştir.

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

1-goktug
    2-yavru mobidik
    3-ahmet solmaz
    4- Electro
    5-Gökhan

Enduroist Kadim Üye Kerim Adnan DENİZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kerim Adnan Deniz
    Motosiklet
    2004 Multistrada 1000 DS
    Marka
    Ducati

Eğitim konusu çok önermli bir konu ve sevgili Uğur Ertekin de bu konuda dama taşlarından biri.
    Ancak Engin haklı. Bu işin bir de mali (ticari) yönü var. Katılımcıların bu programı tercih edip etmemeleri kararını vermede, ödeyecekleri bedel (tutar) önemli.
    Ayrıca; derecelendirme sistemine kendini kaptırıp, "Gold" olup rikli kullanıma başlayacağına, "Teneke" olup uzun süre motosiklet keyfini yaşamaya çalışmak veya hem "Titanyum" olup hem de akıllı ve keyiflice uzun yıllar motosiklete binebilmek arasındaki ayrımı iyi değerlendirmek gerekir.
    Bu açıdan yaklaşılırsa, sevgili Uğur Ertekin' in vereceği eğitim, "almak isteyenlere" çok faydalı olacaktır.
    İyi sürücü olmak için, önce iyi insan olmalısın.
    If you want to be a Good Rider, you must be the Good Human first!

Safety second !

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Alıntı RED FALCON Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğitim konusu çok önermli bir konu ve sevgili Uğur Ertekin de bu konuda dama taşlarından biri.
    Ancak Engin haklı. Bu işin bir de mali (ticari) yönü var. Katılımcıların bu programı tercih edip etmemeleri kararını vermede, ödeyecekleri bedel (tutar) önemli.
    Ayrıca; derecelendirme sistemine kendini kaptırıp, "Gold" olup rikli kullanıma başlayacağına, "Teneke" olup uzun süre motosiklet keyfini yaşamaya çalışmak veya hem "Titanyum" olup hem de akıllı ve keyiflice uzun yıllar motosiklete binebilmek arasındaki ayrımı iyi değerlendirmek gerekir.
    Bu açıdan yaklaşılırsa, sevgili Uğur Ertekin' in vereceği eğitim, "almak isteyenlere" çok faydalı olacaktır.
    gold olup riskli kullanmak nedir? Ben buna katılmıyorum.

Enduroist Kadim Üye Kerim Adnan DENİZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kerim Adnan Deniz
    Motosiklet
    2004 Multistrada 1000 DS
    Marka
    Ducati

Sevgili Göktuğ, aşağıdaki alıntılarda anlatılmak istenen şey ne ise, katılmadığını belirttiğin konu hakkında anlatmak istediğim de odur. Bu sendroma yakalanmamak...
    Zaten sevgili Uğur Hoca da bu konuyu detaylıca verecektir katılanlara...

Ekşi Sözlük:

ikarus sendromu :
    mitolojide ikarus'un babasının söylediklerini dinlemeyip güneşe yakın uçtuğu için, balmumuyla tutturulmuş kanatlarının çözülüp düşmesi temasına atıfta bulunarak adlandırılmıştır. pilotlar gösteri amaçlı uçuşlarında yere çok yakın uçup, ya da bir köprünün altından geçip takla atarak çevredekilere hava attıklarında ikarus sendromu görülmeye başlamıştır. hele ki kokpitte bir kız varsa ona hava atma hareketleri artacaktır. öte yandan kıza karşı yapılan hareketler çok da riskli sayılmaz, asıl kötü sona götüren bir başka pilotla yaşanan rekabet ortamıdır. kim daha riskli hareket yapıp en bi süper olduğunu kanıtlayacak yarışması istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

İTÜ Sözlük;

ikarus sendromu :
    ıkarus'un yunan mitolojisinde balmumundan tutturulmuş yapay kanatlarıyla hapsedildiği girit adasindan kaçarken uçuşun cazibesine kapılıp çok yükseldiği ve güneşe fazla yaklaşıp balmumu bağlayıcıların erimesi sonucu akdenize düşüp öldüğü anlatılır. bu isim modern çağda limitlerini bilmeden aşanlar için kullanılıyor.
    İyi sürücü olmak için, önce iyi insan olmalısın.
    If you want to be a Good Rider, you must be the Good Human first!

Safety second !

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Abi tabi ki bu doğru ama senin soylemen yanlış. ""Gold" olup rikli kullanıma başlayacağına, "Teneke" olup uzun süre motosiklet keyfini yaşamaya çalışmak "

Şöyle söyleseydin zaten bir kişi itiraz edemez. Eğitim insanların güvenini getiren bir olaydır. Çünkü artık bazı şeylerin insana kolay gelmesi onu hafife almasını sağlar. Bunun sonucu da İkarus denen sendromdur. Eğitim içerisinde insanların sürüşünü geliştirmesi yani gold silver veya bronz gibi olması onları ikarus a itecek anlamı taşımaz.

Zaten eğitim bitince Uğur hocanın tek bir lafı ile bitiyor

"İnsanlar eğitim aldıktan 1 hafta içerisinde risk içindedir. Lütfen kullandığınızdan daha da emkinli olun"

Sayfa 2 Toplam 12 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 ... SonuncuSonuncu