Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 11 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye arkon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Faruk arın
    Motosiklet
    HONDA VF750C MAGNA
    Marka
    Honda

Standart Tutkunun bedeli...

Yıllar önce Sinop' ta aldığımız işin şantiyesini kurduk ama hava yağışlı ve soğuk çalışamıyoruz.
    Karaburuna gittim Sinop' un uzun burnunun bir yanı, denizden 50 mt kadar yüksek kayalık bir yer, bu kayalığın üstüne yapılmış bir kahve, kayalıkları göremediğiniz için kendinizi denizin üstünde sanıyorsunuz, masa yok hertaraf sedir, minderler halıdan, ortada kocaman bir soba, içerisi sıcakmı sıcak, nargile söyledim bide sıcacık bir çay, gözlerim denizde aklım sevdiğimde dalmışım, o zamana kadar çay seven birisi değildim ama orada o an içtiğim çayın tadını asla unutamam, sorsalar çay nerede içilir diye karaburunda derim çünkü orda çay içmek benim için gerçekten farklıydı ve tutku olarak kaldı.
    Kendi paramla aldığım ilk arabam 2002 BMW, 2000 cc 120 hp zamanın en güçlü en hırçın arabalarından biri, rahmetli annem süratli diye istemedi "hakkımı helal etmem bu arabayı sat" dedi istemeden sattım anacığım hastaydı kırmak istemedim ama hala bana sorsalar "araba" 2002 BMW derim.
    Şimdi diyeceksinizki "adamın işi gücü yok herhalde hayatını yazıyor" yooo hayatımı yazmıyorum, belki en güzel çay rizede içilir, en iyi araba porsche’ tur veya başka seçenekler,
    Anlatmak istediğim, arasıra sitelerde okuyorum birisi soruyor."Merhaba, ben yeni başlayacağım tarzım ne olabilir.?" bizim milletimiz her konuda profesördür atlamalar başlar " kardeş bak sen yeni başlıyon, scooter. bu iş için idealdir", başka birisi "arkadaşım scooterde neymiş al bir 150' lik kros süper gidersin valla", bir diğeri "kardeş ben choppere biniyorum inan çok keyifli" vs. vs. arkasından motor markası soruyor, aslında hayalindeki motosiklet belli ona heveslenmiş bikere ama yinede soruyor kendini rahatlatacak bir yazı gelirmi diye, yine herkes atlıyor, birisi "BMW al BMW çok iyidir", birisi "yok kardeş ben daha önce almıştım yolda kaldım sen SUZUKI al", "arkadaşım sana HONDA uyar" uzatmayalım bu böyle devam eder kişinin kafası karışır ama tutkusuda ağır basıyor, yine sorar “ ya ben …………. almayı düşünüyordum ama..!!!” tabii yine değişmeyen kural bahsi geçen motosiklet hakkında bisürü boş laflar, “aman sakın yanaşma çok yakıyor, bir başkası “2. Eli yok arkadaşım aman haaa” vs. vs.
    Fikir ve bilgi vermek tabiiki çok güzel bir yaklaşım, ama ne deseniz boş, bu arkadaşımız tutkunun bedelini ödeyecektir yani alıp görecek, düşecek, kalkacak, parçalayacak, memnun kalacak veya kalmayacak, satacak yeni alacak vs. vs. herşeyin bedelini ödeyecektir öyle yapmazsa zaten tutkusu uhdeye dönüşür.
    Sonuçta hepsinin sonu hüsran veya mutluluk bunu kendisi belirleyecek, ama bilinçli birsi önce bu işin kursuna gider, orada o kadar değerli hocalar varki, kişinin yaşına, boyuna, kilosuna, tarzına, pisikolojik yapısına ve en önemlisi bütçesiylede birlikte alabileceği ve zevkle bineceği bir makineyi önerirler, neyi önereceklerini sizden, bizden daha iyi bilirler çünkü onlar internetten tipini bile görmedikleri birine bir şey tavsiye etmeyecek kadar bilinçlidirler ve içlerinde tutkunun bedelini ödemiş birileri mutlaka vardır.

Acele etmeyin araştırın, bidaha araştırın, bidaha, bidaha, taaki keyifle binecek ve seveceğiniz makinenin en iyisini alana kadar. Herşey gönlünüzce olsun.
    Faruk Arın
    İstanbul

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

Faruk Bey elinize sağlık güzel derlemişsiniz..Ama şuda vardır ki insanlar bazen yönlendirilmek zorunda..En basit örneği herkezin karşılaştığı KAFASAKİİ örneği gibi; İnsanlar değil modelin markanın bile ne olduğunu bilmiyorlar.Onlara kalsa en hızlısı olsun, en çok ses çıkartanı olsun,İsmi uzun olsun kafasaki olsun gibi sanki hondanın racingi yokmuş gibi.Biraz koyun bir milletiz yönlendirmek şart (bu yazım aklı başında olanlar için değildir.Lütfen yanlış anlaşılmasın)..Akıllı adam tabikide gönlünde yatan motora dek sırasıyla acısıyla tatlısıyla bu zevki tadacaktır.Saygılarımla..Paylaşımınız için teşekkürler..

Enduroist Kadim Üye muratersahins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Murat ERŞAHİN
    Motosiklet
    KTM 640 ADV
    Marka
    Ktm

13 senedir iyi kötü bir çok kere yaşadım bu durumu tutkunu bedelini şuana kadar bir kaç motor alıcak kadar etrafa savurmusumdur ve savurmaya da devam edicem yaptıklarımdan pişman değilim sadece ders çıakrıyorum : )
    Murat ERŞAHİN
    ''06 KTM 640
    35 KTM 08

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    f800 gs
    Marka
    Bmw

Çok güzel bir yazı sağolun ama murata da katılmamak elde değil (her ne kadar kıl olsam da)

Enduroist Kıdemli Üye ruzgarın_torunu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Binnur ÖZMEN
    Motosiklet
    Burgman 400dü büyüdü 650 oldu..
    Marka
    Suzuki

aaaa Faruk geri dönmüş

hoş geldin..
    Binnur ÖZMEN
    Suzuki Burgman 400 ==> büyüdü 650 executive oldu!

http://Rujumudasurerimmotoradabinerim.blogspot.com/

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

Alıntı Goktug.Uguz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir yazı sağolun ama murata da katılmamak elde değil (her ne kadar kıl olsam da)
    Kıllık benim özümde var..Ama bu başlığı her sürücü olma hevesi olan arkadaşlar iyi okumalı..

Isim
    Faruk arın
    Motosiklet
    HONDA VF750C MAGNA
    Marka
    Honda

Alıntı ruzgarın_torunu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aaaa Faruk geri dönmüş

hoş geldin..
    Binnur telefonu çaldırınca numaran gitti, mesaj atarsan dönerim, selam ve sevgiler.
    Faruk Arın
    İstanbul

Isim
    Faruk arın
    Motosiklet
    HONDA VF750C MAGNA
    Marka
    Honda

Alıntı Empyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama şuda vardır ki insanlar bazen yönlendirilmek zorunda..
    Sevgili Murat dostlarımızı tabiki yönlendireceğiz en doğal hareket ama iyi okumamışsın, 1.55 cm boyundaki bir bayana Varadero, alım gücü yüksek 1.90 cm boyundaki beye çin malı 125 lik scooter önerenler var hatta birebir şahitliğim var öneren bazı kişilerin motosikleti ve motosiklet bilgisi bile yok )) hedef onlar...
    Sevgiler
    Faruk Arın
    İstanbul

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

İyi okudumda farklı algılamışım.Süpersonik beynim farklı çalışıyor.Emeğinize sağlık mesaj yerine ulaşmıştır..

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    Hidayet HANLI

Fuarda sizinle tanıştığımıza gerçekten memnun oldum Yaznın güzel olacağı başlığından belli olur derler(Daha doğrusu ben derim)
    Paylaşımınız da kadar haklı olduğunuz tecrübelerle de sabittir
    Paylaşımlarınızın devamını beklemekteyim

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu