Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 12 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Mustafa Çapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mustafa Çapar
    Motosiklet
    R1100GS - Honda Transalp XL600V
    Marka
    Bmw

Standart Transalp XL600V Motor'u arıyorum

Arkadaşlar,

1991 Honda Translap XL600V motorum piston kırılması nedeniyle blok parçalandığı için şu anda kullanılamaz durumda.

Yurtdışından faturalı olarak çalışır durumda temiz motor getiren tanıdığınız var mı?

Motor bloğu parçalandığı için motor numarasının değişimini fatura ile ruhsata işletmek gerekiyormuş.

Konu hakkında bilgisi olanların yardımcı olmalarını rica ediyorum.

Teşekkürler

Ordinaryus Enduroist __face__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Feyzhan ÖZTÜRK
    Motosiklet
    XJR 1200
    Marka
    Yamaha

Geçmiş olsun, Allah kimsenin başına vermesin... Çok can sıkıcı ve üzücü...
    Umarım en kısa zamanda, daha fazla canın sıkılmadan halledersin sorunu...

Gelişmeleri ve sonucu merak ettim... Yazmayı ihmal etme...
    ...der __face__

Feyzhan
    ÖZTÜRK
    545 401 45 46

Enduroist Kıdemli Üye Osman Somuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Osman Somuncu
    Motosiklet
    TDM 900 A
    Marka
    Yamaha

Merhaba Mustafa Bey..
    Önce Türkiyedeki hurdacılarda faturalı olarak bulamazsan,Alman eBay'da birkaç tane komple var..Ancak nakliye ve gümrük problem..Ancak Almanyada bir tanıdığın varsa onun adresine gönderip arabayla veya TIR larla buraya getirtebilirsiniz..Tırlar eski parçaya gümrük ödemez..
    Mot. no.ya gelince: TÜV'de motor no. 1.derecede önemli değil..Şasi no. 1. derece öncelikli..Sanayide ustalar bir çözüm bulurlar..

http://shop.ebay.de/i.html?Baugruppe...4.l1581&_pgn=1

Isim
    Mustafa Çapar
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Standart Teşekkür

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

Almanyada akrabalarım var. Onlardan yardım isteyebilirim. Geriye bir TIR'cı ile irtibat kurmak kalıyor.

TIR'cı tanıdığı olan var mıdır arkadaşlar? Mayıs'daki Yunanistan gezisinden önce motorumu ayağa kaldırmış olmak istiyorum. Yoksa geziye bensiz gitmek gibi üzücü bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz...

Herkese yardımları için şimdiden çok teşekkürler...

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

cok yakın bır arkadasıum e bay den triumph 900 motoru getirtti.... hıc bır sorun cıkmadan motor kargoyla geldi... motorunu taktı su an mutlu mesut bınıyor ..

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Isim
    Mustafa Çapar
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Alıntı kirlangic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cok yakın bır arkadasıum e bay den triumph 900 motoru getirtti.... hıc bır sorun cıkmadan motor kargoyla geldi... motorunu taktı su an mutlu mesut bınıyor ..
    Kargoyla geldi yazmışsınız. Gümrük problem olmadı mı? Bildiğim kadarıyla belli bir meblağ üzeri gümrükte vergiye tabi oluyor ve gümrükten çıkarmak da hem uğraşısı hem de maliyeti nedeniyle bir hayli yorucu oluyor diye duydum.

O arkadaşınızla görüşüp nasıl bir yol izlediğini öğrenme şansım var mı? Kendisine ulaşabilir miyim?

Teşekkürler,

Ordinaryus Enduroist Emrah Can Yaylı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emrah Can Yaylı
    Motosiklet
    BMW r1150 GSA
    Marka
    Bmw

hemen öğrenip size bildiricem mustafa abi... hıcbır sıkıntı olmamıstı ..ayrıntıları yazarım burdan

r 1150 GSA
    (Bayerische Motoren Werke r 1150 Gelände Straße Adventure)

THİS İS YOUR PLANET...RİDE İT !!!

Arh+

Banned
    Isim
    ÇNR
    Motosiklet
    TA
    Marka
    Honda

Eğer ups v.s. değil de normal posta ile gönderilmesini isterseniz büyük oranda gümrüğe takılmıyor.Üzerine bir de hediyedir gibisinden bir not düşülürse mebla yüksek olsa bile geçiyor paket.Ancak bahsettiğim global kargoşirketlerinin denetimleri sıkı onlarda sorun yaşayabiliyorsunuz.

Ben de Pegaso nun depo sunu almıştım e bay den , kocaman koli kapya kadar geldi , orjinalin onda biri fiyatına halletmiştim.

Bir de Bostancı da Kadir usta var , size yardımcı olabilir belki Yunanistan dan çalışıyor o da.Tel : 0533 4264894
    Konu PT tarafından (07-03-2011 Saat 22:20 ) değiştirilmiştir.

Isim
    Mustafa Çapar
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Standart :(

Arkadaşlar,

Yaptığım araştırma sonucunu size aktarmak istiyorum.

Petrof arkadaşımın verdiği telefondan bostancıdaki Kadir Usta'yı aradım. Kadir usta motorun parçalarını temin ederek tamir edilebileceğini ancak yurtdışından komple motor getirmenin çok zor ve zahmetli olduğunu, bürokrasi işlemlerinin zorluğunu ve bu zorluğa katlanmadan değişim olamayacağını söyledi.

Ben de TÜVTÜRK müşteri hizmetlerini aradım ve işi resmi olarak öğrenmek istediğimi ilettim. Bana izlemem gereken yolu bir bir anlattılar.
    Öncelikle Sınırlı Tadilat Bildirim formu denilen bir formun makina mühendisleri odasına kayıtlı ve motor değişim projelerini hazrılayıp onay vermeye yetkili bir mühendislik firmasından onaylatılması gerekiyormuş.

bu formun onaylanabilmesi için de motorun faturası, gümrükten geçtiğine dair işlemlere ait belgeler, eğer motoru e-bay gibi bir yerden kendim alır da geçirirsem karşımdaki firmanın yasallığını ispat etmem vb bi ton bürokratik işlemler yapılması gerekiyormuş.
    motoru tamir ettirdiğim servisten imza sirküsü ile tamirat faturasını da istiyorlar.
    Bu kadar işlemi kendim yaptıktan sonra projeyi hazırlayıp sadece bir imza atan mühendis arkadaşıma da 300 TL vermem gerektiğini öğrendim.
    Bu sadece bir evrak idi.
    Şoförler odasından alınacak Ek-1 formunu doldurmam,
    Ruhsatın aslı ve fotokopisi,
    Vergi borcu olmadığına dair belge,
    Ruhsat owner'ına (sistem türkçesini küfür sanıp ****'ladı) ait kimlik fotokopisi,
    trafik sigortası,

tüm bu evraklar ile Tüvtürk'e başvurduktan sonra onlar değişimi onaylayıp sizi trafik şubesine yönlendiriyorlar. Trafik şubeden de ruhsatınıza yeni motor seri numarası yazılarak dosyanızda güncellemeler yapılıyor ve çok zor ve meşakkatli bir yol izlemiş ancak resmi olarak yeni bir motora yüklenmiş motosiklete sahip oluyorsunuz.

Yazarken yoruldum, işin içine dalınca kesin sinir krizleri geçirip yarıyolda bırakırım.

Ben iyisi mi seri nosunun olduğu blok kısmını tamir ettirip geri kalan motor parçalarını değiştirip hiç resmi kurumlarla uğraşmadan işimi halledeyim.

Yurtdışında sadece şasi nosunu dikkate alıyorlar. Motoru istediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz. Ahhh Ahhh. Avrupa birliğine girme yolunda acaba biz de aynı mantığa geçer miyiz? Sabırla bekleyeceğim o günleri.

Enduroist Kıdemli Üye AkınGüngör - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Akın Güngör

Yazarken çok zor gibi görünen bu işlemler aslında takip eden birilerine yaptırınca çok kısa sürecektir ama yalnızca imzalar ve takip için vereceğiniz paralar can sıkıcı olabilir.
    Ayrıca bu sıralar gümrüklerdeki üst düzey yolsuzluklar ve tutuklamalardan sonra her gümrük müdürlüğünde müfettiş yada denetim var. Her dosyayı tek tek inceliyorlar. O yüzden hiç takılmaz dediğimiz mallarımız bile takılıyor. Normal posta servisi (PTT gibi) kargolarında durum biraz hafif ama yine de meblağ yüzünden takılma ihtimali var tamamen girişi yapan kişinin insiyatifinde.
    Gerçekten can sıkıcı ve zor bir durum. Bildiklerimi paylaştım ama yine de tam mevzuat açısından emin olmak için gümrük müşavirime de danışacağım. Umarım en kısa zamanda motosikletiniz motoruna siz de neşenize kavuşursunuz.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu